kolekcje, Moda

Rylee & Cru

Moda dziecięca z San Diego

Rylee ma 3,5 roku, mieszka z rodziną w San Diego i jest jedną z najlepiej ubranych dziewczynek na instagramie. Jej zdjęcia śledzi niemal 100 tysięcy osób. Jej brat Cru jest jeszcze maleńki, ale w otoczeniu tak stylowej siostry i nie mniej stylowej mamy, nie ma specjalnego wyboru. Po prostu musi być cool.

 

Założycielką modnego klanu jest 30-letnia Kelli Murray, wzięta amerykańska ilustratorka. Kelli lubuje się w dziewczęcej, romantycznej ilustracji. Jej kreska jest łagodna, czule pofalowana, nieco retro. Sunie po kartce smagana rześkim wiatrem romantycznych naleciałości i onirycznych wpływów. Dużo tu ozdobnych czcionek i urodziwych zawijasów rodem z XIX – wiecznej korespondencji.

Kelli przez pewien czas godziła pracę w korporacji z freelancem graficzki. W pewnym momencie poczuła jednak, że rysowanie jest właściwym wyborem i na nim powinna się  skoncentrować. Gdy w 2011 roku została mamą Rylee, jej światopogląd znów nabrał nowych barw. Zaczęła myśleć o założeniu swojej własnej marki odzieżowej. Sam proces był mozolny i trwał kilka lat, bo okazało się, że zakładanie dziecięcego labelu to nie kaszka z mleczkiem a okupiona stresem i trudem wielogodzinna praca na kilka etatów. Nadszedł jednak moment, w którym macierzyńskie doświadczenia Kelli oraz jej artystyczne pasje znalazły właściwe ujście. Pod koniec ubiegłego roku światło dzienne ujrzała marka Rylee & Cru, nazwana na cześć jej największej inspiracji  (wiadomo: dzieci).

ladnebebe_ryleeandcru_16

ladnebebe_ryleeandcru_22

Wyobraźcie sobie tylko budowanie szałasów, rozbijanie namiotu albo poszukiwanie gałązek na ognisko w tak gustownym odzieniu. Istna rozkosz! Poza tym, że ubranka Rylee & Cru są przecudnej urody, cechuje je także niebywała miękkość i delikatność. Zawdzięcza ją ręcznie farbowanym dekatyzowanym tkaninom, które przywodzą na myśl styl vintage. Kolory pochodzą z jednej palety, stąd miksowanie ubranek ze sobą nie stanowi najmniejszego problemu. Kolekcja wiosenno-letnia jest bardzo spójna a jej elementy są wszechstronne i umożliwiają stylizacje na nieskończoną ilość sposobów.

ladnebebe_ryleeandcru_8

ladnebebe_ryleeandcru_28

Rylee & Cru to biznes rodzinny. W procesie produkcyjnym Kelli wspierał tato, który od 30 lat prowadzi drukarnię tkanin. Wszystkie elementy kolekcji zostały wyprodukowane w lokalnych manufakturach, co bardzo współgra z etosem marki i jej zakochanej w przyrodzie założycielki.

ladnebebe_ryleeandcru_5

Kelli jest autorką bardzo uniwersalnych nadruków, które niewiele mają wspólnego z krzykliwością. Są subtelne i odnoszą się do natury i geometrii. Spójrzcie tylko na kaktusowe spodenki, rampersy we flamingi i gwiazdy, ptasie printy, którymi usiane są koszulki i sukienki. Nasz wzrok zatrzymał się również na zmyślnych dodatkach: plecaku skauta oraz bandanie niestrudzonego poszukiwacza muszelek.

Zapraszamy Was do odwiedzenia butiku Rylee & Cru oraz strony z pracami Kelli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Warto przeczytać