Wizytówka, Zakupy

Rubbabu – sensoryczne zabawki z kauczuku

Miękkie, kolorowe i sensoryczne! Przyjemne w dotyku, do przytulania i do zabawy na sto sposobów. Takie są zabawki Rubbabu produkowane w rodzinnej fabryce w Indiach.

Wrrr, pędzi samochód na sygnale, nie zatrzymuje się na światłach, omija przeszkody w postaci kolorowych obręczy i piłek. Ale spokojnie, to karetka, więc policja jej nie złapie. Łapie ją za to mały rudzielec, który właśnie dołączył do peletonu i wyścigu razem z wozem strażackim. Dzięki Rubbabu zabawa toczy się od rana!

 

 

Rubbabu to indyjska marka wyjątkowych, ręcznie robionych zabawek, wykonanych ze 100% naturalnej i bezpiecznej pianki kauczukowej. Niezwykle miękkich, z aksamitną, przyjemną w dotyku powierzchnią. Czy można chcieć przytulać się do wywrotki? Można, zwłaszcza jeśli jest tak miękka jak ta! Bezpieczne, bo bez ostrych krawędzi, sprężyste i nieprzeładowane niepotrzebnymi gadżetami. Pomysłów dzieciakom nie zabraknie, a przy okazji, eksplorując różne kształty, faktury i kolory, będą ćwiczyć małą motorykę. Dopasować elementy w sensorycznym sorterze czy ponakładać obręcze – oto zadania dla naszych dzielnych przedszkolaków.

 

Wyścig karetki nagle się zakończył, bowiem na autostradzie pojawiła się prawdziwa zawalidroga – z sortera wysypały się gąbczaste, piankowe klocki w różnych kształtach! Pomóc w uprzątnięciu może jedynie duet: kolorowa wywrotka oraz samolot. Już są w drodze!

 

Ugniatamy, rolujemy, ściskamy, czasem gryziemy… Spokojnie, są bezpieczne, bo barwione barwnikami spożywczymi. Żywe kolory i faktury wspierają rozwój sensoryczny dzieci, nic dziwnego, że Rubbabu są używane w zajęciach integracji sensorycznej. I co najfajniejsze, wiemy dokładnie, kto stoi za tymi gąbczastymi zabawkami (no, oprócz małego rudzielca i brunetki). Markę stworzyła rodzina Butalia, a produkowane są ręcznie w Indiach, w fabryce na przedmieściach New Delhi. Tworzenie wyjątkowych, prostych, a jednocześnie rozwojowych i bezpiecznych zabawek było marzeniem Rahula Butalii i jego żony Meery. Postawili oni sobie również za cel stworzenie godnych warunków pracy dla wszystkich zatrudnianych przez siebie osób. Obecnie to jedyna manufaktura zabawek w tym kraju, która przestrzega zasad fair trade i zero waste. Kciuk w górę!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Gnieciemy, turlamy i przytulamy! Zabawki Rubbabu znajdziecie w wielu sklepach, między innymi: FabrykaWafelków, Mamissima czy tatata.pl

 

zdjęcia: Lidka Dzwolak

opracowała: Kasia Karaim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama