Sztuka

Rozpędzamy się!

Nowy rok się niebezpiecznie rozpędza - dopiero co zawitał w nasze progi, a już jesteśmy na półmetku stycznia. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak iść w ślad za nim albo i trochę go wyprzedzić. Dlatego już dziś, z samego rana, przedstawiamy nasz subiektywny wybór najciekawszych wydarzeń tego weekendu.

Jako tło muzyczne, do uzupełniania kalendarza w nowe plany na sobotę i niedzielę, proponujemy piosenkę z dobrym rytmem i udanym teledyskiem. Obejrzyjcie uważnie, bo ma ona związek z dzisiejszym pytaniem konkursowym.

 

1.Dzięki przemyślanym i dynamicznym warsztatom w Teatrze Studio, znamy już ten pełen zakamarków budynek od podszewki. Teraz jesteśmy gotowi, by zgłębić wiedzę na temat kostiumów teatralnych oraz zaprojektować taki, który zgra się z naszą wizją wymarzonego przedstawienia.

Ci z was, którzy pierwsi napiszą do mnie maila na adres dominika@ladnebebe.pl, w temacie wpisując nazwisko osoby, która występuje w teledysku jako special guest star, otrzymają podwójny bilet (dziecko i opiekun) na niedzielne warsztaty. Liczy się refleks! (bilet rozdany)

Rodzinka w kostiumie – zabawy teatralne/22.01, godz. 11/Teatr Studio, Plac Defilad, Warszawa/wiek: 4-6 lat

 

 

2. Głównym punktem programu jest bajka o Czerwonym Kapturku, wszak jej bohaterką i prowodyrką wszelkich zdarzeń jest babcia. Ale poza spektaklem zaplanowano także pieczenie „babcinych” ciasteczek w podzięce za to, że to babunie zawsze dbają o ich solidne zapasy. Później wspólne stworzenie galerii zdjęć wnucząt z babciami i dziadkami (zdjęcia wykonywane będą na miejscu). Idźcie koniecznie!

Dzień Superbabci i Superdziadka/22.01, godz. 12/Teatr Lalek Arlekin, ul. Wólczańska 5, Łódź

3. Na noworocznym koncercie w Służewskim Domu Kultury zagrają dwa, bardzo liczne zespoły. Pierwszy to grupa rozśpiewanych przedszkolaków z zespołu „5 i pół”. Drugi zaś to olbrzymi skład wielopokoleniowy, znany pod nazwą „Pa Ra Pa Pam” – wśród nich dzieci, ich rodziny i przyjaciele. Dobry nastrój gwarantowany!

Koncert „Z kopyta kulig rwie”/22.01, godz. 17/Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15, Warszawa/wstęp wolny

4. Zupełnie niedawno swoją premierę miała druga część książki Witolda Vargasa „Bestiariusz Słowiański”. Z tej okazji, cała najbliższa sobota w stołecznym Muzeum dla Dzieci, poświęcona będzie mitycznym stworom i potworom. Będziecie wspólnie tworzyć ebooka, uzupełniać Bestiariusz o długi spis potworów nieznanych; będziecie też się śmiać i bać, wszystko w odpowiednich proporcjach. Trzeba tam być.

Słowiańskie stworki i potwory/21.01, godz. 11-13 (dzieci), 13-15 (młodzież)/Muzeum dla Dzieci,ul. Kredytowa 1, Warszawa

 

 

5. Spotkanie z jedną z czołowych polskich poetek, blisko związaną z Krakowem, czułe czytanki, a do tego smakowite śniadanie – cóż lepszego ponad to połączenie? W niedzielne przedpołudnie wybierzcie się na spotkanie z Ewa Lipską, która czytać będzie dzieciom poezję. Ruszajcie!

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie: Ewa Lipska/22.01, godz. 11/Cafe Putto, Pałac Krzysztofory, Kraków, wiek: 4-9 lat

6. Ładne książki, które opatrzono mianem picture booków, służyć mogą do wielu celów. Grunt by nie skończyły jako ozdoba półki z książkami, a zainspirowały do działania. Organizatorom warsztatów w Zachęcie chodzi głównie o podkreślenie faktu, że te książki skłaniają do snucia historii. Dlatego każdy uczestnik klecić będzie swoją historię i opatrzy ją własnoręcznie przygotowaną oprawą. Chodźcie!

Picturebook to książka do czytania czy do oglądania? – warsztaty/21.01, godz. 17-19/Zachęta, Pl.Małachowskiego 3, Warszawa/wiek: 5-7 lat

 

 

 

7. Kilkuletnia Zohar rusza na poszukiwania księżyca. No bo gdzież on się podział? Powinien grzecznie wisieć na niebie, tak jak gwiazdy i chmury. Ale tę historię możecie już znać z książki Shiry Geffen i Etgara Kereta. Gdyby jednak ktoś miał chęć na teatralną interpretację, opatrzoną świetnie dobraną muzyką, skokami z materacy i poduch, niech wybierze się do Wrocławskiego Teatru Lalek, a nie pożałuje. I na pewno z nudy nie zaśnie!

Noc bez księżyca/21.01, godz. 15/Wrocławski Teatr Lalek, Pl. teatralny 4, Wrocław/wiek: od 5 lat

8. Czy faktycznie słynna Syrenka 105 zasługuje na miano Królowej Szos, a może raczej Królowej Poboczy? – zastanawiają się organizatorzy rodzinnego spotkania w krakowskim Muzeum Inżynierii Miejskiej. Niezależnie od odpowiedzi, zapowiada się przyjemne wspominanie pomruków klasycznego auta oraz tajemnicza gra. Wnuczęta zabierają Dziadków!

Dzień Babci i Dziadka/22.01, godz. 12/Muzeum Inżynierii Miejskiej, ul. św. Wawrzyńca 15, Kraków

***

A co Wy zaplanowaliście na weekend? Piszcie w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama