Sztuka

Planujemy weekend

Ta zima ani nie rozpieszcza nas swoim urokiem, ani nie ma zamiaru szybciej ustąpić miejsca wiośnie. Trudno, nie będziemy marudzić, pójdziemy w miasto. Szarość, szarość, potrzebujemy zastrzyku energii. Obiecujemy, 5 sekund i zaczynacie tańczyć. Z uśmiechem.

1. Dobra wiadomość, wielka żółta kaczka znowu odwiedza Warszawę, a wraz z nią Akademia Duckie Deck. Przez sobotę i niedzielę, sporo się tu wydarzy: laserowy labirynt, roboty, inteligentne budownictwo, to tylko niektóre z darmowych, otwartych dla wszystkich, atrakcji. Na płatne warsztaty, obowiązują zapisy, tu znajdziecie cały weekendowy plan.

Wejściówki zostały już rozdane 🙂 

Mamy dla was 3 bilety ( dziecko z opiekunami) na warsztaty Maszyna Goldberga, w niedzielę, godz. 11:00, wiek uczestników 6+. Czekam na maila na adres: paulina.filipowicz@ladnebebe.pl z tytułem niedziela – liczy się kolejność wiadomości. 

Akademia Duckie Deck/ 4-5.02. / Stadion  Narodowy w Warszawie.

2. Nikt nic nie wie, spektakl improwizowany, nam zawsze kojarzy się z dobrą zabawą i niezmiennie polecamy. Nigdy nie wiadomo, w jakim kierunku pójdzie historia. Śmiechu przy tym co nie miara, a i wyobraźnia hula na pełnych obrotach.

Klub Komediowy, Warszawa/ 5.02, godz. 12:00/ adres i rezerwacja tu.

3. Bliskość w ruchy i na odwrót ruch w bliskości. Porzućcie zabawki i telefony i poturlajcie się razem. Poskaczcie, przytulajcie się, biegajcie, róbcie to, co podpowiada ciało dziecka. Zbudujcie zaufanie przez kontakt cielesny. Znajdźcie frajdę w byciu razem.

Stół Powszechny, Warszawa/ 4.02, godz. 12:00/ dwie grupy wiekowe: 2-4 lata i 5-6 lat/ zapisy i adres tu.

4. W miesiącu miłości, przyda się wszystkim strzała Kupidyna. Nie liczcie, że spadnie z nieba, zróbcie ją sami, a najlepiej spory ich zapas, bo lista osób do kochania może się okazać przyjemnie długa. Plastyczne warsztaty poprowadzą organizatorzy projektu Kropka w Kropkę.

Pardon To TU, Warszawa/ 4.02, godz. 12:00/ szczegóły i zapisy tu

5. A może chcecie zakochać się w Warszawie? Zacznijcie od Łazienek Królewskich, po zakątkach których, oprowadzi was przewodnik. Poznawanie tajemnic tego niezwykłego miejsca, zajmie 2 godziny, ciepło się ubierzcie i zapakujcie termos z herbatą. Udział w wycieczce jest bezpłatny, obowiązuje jednak rezerwacja miejsc.

Łazienki Królewskie, Warszawa/ 4. i 5. 02 godz.12:00/ zapisy tu.

Fot. Paweł Czarnecki

6. Największa kolekcja polskiej ilustracji dla dzieci zawisła właśnie na ścianach Galerii Zamojskiej w Zamościu. Większość prac, które znajdą się na wystawie pochodzi  z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wśród nazwisk m.in: Butenko, Flisak, Wilkoń i wielu innych. Kolekcję można oglądać do końca lutego.

BWA Galeria Zamojska, Zamość/ 4 -5.02 godz. 10-17/ adres tu

7. Raniutto – Staccato, to warsztaty, na które zaprasza Filharmonia w Szczecinie. Obiecuje czas wypełniony muzyką i zabawę, dla wszystkich tych, którym trudno usiedzieć w jednym miejscu. Ubierzcie się więc wygodnie, bo ważniejsza od elegancji będzie tu swoboda ruchów.

Filharmonia, Szczecin/ 4.02, godz. 9:00/2-4 lata/szczegóły tu.

8. Czekoladowe warsztaty, zawsze brzmią pysznie, a Manufaktura Czekolady, wie, jak je zrobić, że palce lizać. W programie filmowa instrukcja: od ziarna kakaowca, do tabliczki czekolady, przygotowanie własnych smakołyków i degustacje. Skusicie się?

Manufaktura Czekolady, Łódź/ 4.02 godz. 12:00/ szczegóły tu

Halo, szczęśliwi feriowicze, teraz coś specjalnie dla was!

Już 11. 02 ruszają Ferie z Kinem Dzieci, na które zaprasza Kino Muranów. Przez dwa tygodnie, w weekendy i dni powszednie, będą projekcje filmów znanych z festiwalu Kino Dzieci. Na ekranie pojawią się m.in. Kacper i Emma z zimowymi przygodami i egzotycznym wyjazdem na safari, detektywistyczne zagadki Lassego i Mai oraz oprószone śniegiem i przepełnione zimową atmosferą zestawy filmów krótkich. Czeka nas również premiera „Wielkiej wyprawy Molly” (filmu z konkursu trzeciej edycji Kina Dzieci), czyli animacji o przeuroczej Molly Potworowskiej. Do tego w weekendy odbywać się będą warsztaty artystyczne z Mysimi Harcami. Warto zapisywać się już teraz.

Kino Muranów, Warszawa/ 11- 25.02/ szczegóły i zapisy tu.

W Krakowie, ferie w Muzeum Narodowym: „Horror? To już przesada!” Brzmi tajemniczo i zachęcająco, a program jest jeszcze bardziej obiecujący. Czy można wystraszyć się pustki? Czy nadmiar bywa przerażający? Dlaczego ciemność jest gęsta? Jaki związek ma horror z barokowym przepychem? Na te i wiele innych pytań odpowiecie sobie na zimowych warsztatach. Po zajęciach, zaplanowane jest zwiedzanie muzealnych galerii z przewodnikami. Podczas oprowadzania edukatorzy opowiedzą o najciekawszych zbiorach muzeum, pokażą najpiękniejsze dekoracje, a może także odkryją miejsca, w których czai się prawdziwy horror.

Muzeum Narodowe w Krakowie/ szczegóły i zapisy tu

Ferie to dobry czas na zimową literaturę. Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, zaprasza na Zimę z Książką. W trakcie zajęć poznacie bohaterów ze śnieżnych zakątków i zatopicie się w ich przygodach. Czekają na was, stare sprawdzone lektury i mroźne nowości. Zajęcia literackie, plastyczne, ruchowe, a także konkursy i prezentacje multimedialne.

Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu/ szczegóły i zapisy tu

Mamo, Tato, chodź do Opery, woła do was Teatr Wielki w Poznaniu. Podczas weekendowego spektaklu, waszymi dziećmi zajmą się animatorki, zapewniając nie tylko opiekę, ale również ciekawe warsztat. Najbliższe dotyczyć będą energii i głosu. Jesteście na to gotowi?

Teatr Wielki w Poznaniu/ 5.02 godz. 18:00/ 5-10lat/ szczegóły zapisy tu

Powiecie nam, co ciekawego w waszej okolicy?

 

Leave a comment 1 komentarz

  1. Dla tych, co w Krakowie, polecam wizyty w Teatrze Groteska. Ostatnio byliśmy na sztuce Tankreda Dorsta „Amelka, Bóbr i Król na dachu.” Świetne. Od lat 5, ale nasz czterolatek chłonął spektakl z wypiekami na policzkach. Poza tym fajne warsztaty w Cricotece, dla maluchów środy, dla starszaków soboty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama