Sztuka

Plan to podstawa

Spontan zostawmy sobie na kolejne weekendy. Żeby godnie powitać Nowy Rok, trzeba mieć w zanadrzu kilka imponujących opcji na wyjście z dziećmi. Dodatkowo przemycamy jeden typ iście karnawałowy tylko dla rodziców, w dodatku rozkochanych w ścieżce dźwiękowej rozegranej na syntezatory oraz samym serialu Stranger Things. Znacie takich?

 

 

1.Zawsze z przyjemnością wysyłamy Was do Klubu Komediowego, i tych dużych, i tych małych. Wysoki poziom dobrze przyswajalnej abstrakcji, to jest coś, czego nam bardzo trzeba i co nas zdrowo dystansuje do rzeczywistości. Rodzice, wpadajcie tam od czasu do czasu po lek na noworoczny spleen, a z dziećmi wybierzcie się w najbliższą niedzielę. Mamy dla Was jeden podwójny bilet (opiekun + dziecko). Piszcie na adres dominika@ladnebebe.pl, kto pierwszy, ten lepszy.

Nikt Nic Nie Wie – komedia dla dzieci/8.01, godz. 12-13/Klub Komediowy, ul. Nowowiejska 1, Warszawa/wiek: od 5 lat

2. Najmłodszym dobrze robi wyprawa w miejsce, gdzie gra muzyka, ale raczej piano, niż forte, wokół jest miękko i przytulnie, można poraczkować, poślizgać się po podłodze i powylegiwać na poduchach i matach. Krótko mówiąc, relaksowanie się to dla nich ulubione zajęcie. Po to wszystko udajcie się do gliwickiego Teatru Miejskiego na warsztaty kołysankowe. Będzie bajecznie!

Warsztaty kołysankowe/8.01, godz. 10:30/Teatr Miejski, ul. Nowy Świat 55/57, Gliwice/wiek: 6 m-cy do 18 m-cy

 

 

3. Było już o Warholu, Kieferze i Beuysie. Ostatnie warsztaty dla starszaków, poświęcone wystawie „Letnia rezydencja. Kolekcja Marxa gościnnie we Wrocławiu”, będą skoncentrowane wokół twórczości eksperymentatora, Keitha Haringa i sztuce ulicznej. Wrocławianie, musicie tam być.

Warsztaty rodzinne Pociąg do sztuki – Hamburger Bahnhof. temat: Keith Haring – sztuka ulicy, ulica sztuki/7.01, godz. 11/Pawilon Czterech Kopuł. Muzeum Narodowe, ul. Wystawowa 1, Wrocław/wiek:6-10 lat

 

 

4. Bardzo daleka od sztucznie uatrakcyjniających zabiegów, za to klasyczna w wymowie i rytmiczna w narracji. Mowa o adaptacji baśni Andersena „Królowa Śniegu”, dokonanej przez zespół Białostockiego Teatru Lalek. Tu zakosztujecie sztuki w najlepszym wydaniu, podanej w przystępny sposób i angażującej do ostatniej minuty. Zapraszamy.

Królowa Śniegu – spektakl/7 i 8.01, godz. 15/Białostocki Teatr Lalek, Kalinowskiego 1, Białystok/wiek: od 5 lat

 

 

5. Dobra wiadomość dla kinomaniaków – Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, przez 3 kolejne miesiące nowego roku, wprowadzi do kin 3 Filmy z 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Będą to „Kacper i Emma na safari” (od 13.01), „Wielka wyprawa Molly” (od 24.02) oraz „Sonia” (od 24.03).  Na ten ostatni tytuł czekamy z największą niecierpliwością!

6. Oto dobra okazja, by wrócił do nas świąteczny nastrój. Spacer po bytomskiej wystawie, na której zachwycać się można betlejkami, stworzonymi w XIX wieku oraz tymi współczesnymi, przywodzi na myśl ruchomą szopkę Pana Romana Filipowicza z naszego kalendarza świątecznych inspiracji. Na samą myśl cieplej się robi na sercu.

Ślonsko betlyjka – wystawa szopek/do 2.02.17 r./Muzeum Górnośląskie, pl. Jana III Sobieskiego 2, Bytom

 

 

7. Nie taka Królowa Śniegu straszna jak ją malują. Tak przynajmniej twierdzą organizatorzy zimowych zajęć w stołecznym Muzeum Narodowym. W najbliższą niedzielę zajmą się oni skutecznym ocieplaniem jej mroźnego wizerunku i inspirowaniem do zabaw na śniegu (który spaść ma obficie właśnie w weekend!). Ruszajmy zatem!

My się zimy nie boimy – warsztaty/8.01, godz. 12/Muzeum Narodowe, Warszawa/wiek: 5-12 lat, warsztaty dla dzieci z opiekunami

8. A na zakończenie coś wyłącznie dla rodziców. Wymknijcie się cichutko zaraz po utuleniu pociech (opiekę nad śpiochami powierzając zaufanej osobie), wskoczcie w coś błyszczącego i dalej na parkiet. A może będzie tak?

Stranger Things Party: Chapter Nine – Karnawał w Śnie/7.01, od godz. 21/Sen Pszczoły, ul. Grochowska 301/305, Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama