Sztuka

Plan na weekend

Kiedy pada, dzieci... idą do kina, albo do muzeum. Biegną na warsztaty, wystawy, pokazy i spektakle. Fajnie być dzieckiem, nawet, kiedy pada. Spójrzcie, jak się zorganizować w najbliższch dniach. 

1.Ten weekend będzie należał do niej! Już dziś na ekrany kin wchodzi „Wielka wyprawa Molly”. Ta wielkooka, dziewczyna o dużym sercu i nie mniejszej odwadze, zabierze was w cudowną podróż, wypełnioną humorem i ciepłym przesłaniem. Premiera zbiega się z zakończeniem Ferii z Kinem Dzieci. Działo się dużo, ale wszystko co dobre… Nie ma się co smucić, tylko ruszać w ten weekend do Muranowa, zerknijcie co jeszcze na koniec repertuaru.

KONKURS ZAKOŃCZONY

Uwaga, 5 pierwszych osób, które napiszą mail, na adres: paulina.filipowicz@ladnebebe.pl, w tytule wpisując: Molly, otrzyma podwójne zaproszenie na sobotni seans, 25.02 godz. 11:00. Powodzenia!

Kino Muranów, Warszawa/ 24-26.02, wiek: 4+/ Szczegóły i bilety tu

Ładnebebe jest patronem mediowym wydarzenia. 

 

2. Kolejna premiera, tym razem teatralna, szykuje się dla najmłodszych widzów (0,5- 2 lata) w Nowym Teatrze. Spektakl- instalacja o intrygującym tytule: MaMoMi, zapowiada się jako interesująca przygoda i zabawa, wykorzystująca przestrzeń, dźwięki, zapachy, szepty wyobraźni i potrzeby ciała. Spotkanie poprowadzą performerki, zapraszając dzieci i opiekunów do sensualnej przestrzeni, będącej pretekstem do relaksującej zabawy. Po, trwającym pół godziny spektaklu, będziecie mogli zostać na chwilę sami w tym niezwykłym świecie, wszystko zależy od was. Warto już teraz zatroszczyć się o bilety.

Nowy Teatr, Warszawa/ od 4.03/ Szczegóły i bilety tu

Ładnebebe jest patronem mediowym wydarzenia. 

3. Muzeum Narodowe w Warszawie, jest jednym z ulubionych wśród przedszkolaków. Nic dziwnego, edukatorzy aktywnie starają się trafić do naszych dzieci i mają doskonałe pomysły, by wciągnąć je w świat sztuki. Tym razem wpadli na pomysł, niezwykle przyjaznych, pomocy dydaktycznych w postaci pacynek inspirowanych obrazem Arka Noego Roelandta Savery’ego. Zwierzaki mają za zadanie przybliżyć przedszkolakom historię tego pótna, na którym widnieje ponad 30 gatunków zwierząt. Pomoże im w tym niezwykła walizka, kryjąca minipracownię, a w niej: pędzle, pigmenty, wszystko, czego potrzebował malarz do stworzenia swego realistycznego dzieła. To ostatni weekend, by skorzystać z warsztatów w ramach ferii, ale śledźcie ofertę Muzeum na bieżąco i idźcie na spotkanie z mieszkającą tam ferajną.

Muzeum Narodowe, Warszawa/ 26.02, godz. 12:00 i 14:00/ wiek: 5-12 lat/ szczegóły i zapisy tu

4. Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, chce byście przybili piątkę z etnografem. Tym razem, zaprasza na spotkanie z Klarą Sielicką-Baryłką, z którą odtworzycie pochód ostatkowy. Poznacie tradycje, zwyczaje, stroje, akcesoria i zabawy związane z magicznym czasem karnawału. Czy to nie kusząca propozycje na ostatki?

Państwowe Muzeum Etnograficzne, Warszawa/ 26. 02 godz. 10:00/ Szczegóły tu.

5. Zimą tęskno do ciepłych historii, a te najlepiej czyta… wiadomo, babcia! Czytelnia Pod Sowami, zaprasza was na kolejną odsłonę cyklu Seniorzy czytają dzieciom. W najbliższą sobotę posłuchacie fragmentów „Zimy Muminków”w wykonaniu żoliborzanki Alicji Pawłowskiej, która do tej pory czytała jedynie swojemu wnukowi. Przyjdźcie, dodajcie jej otuchy i dajcie się ponieść tej wspaniałej klasyce literatury dziecięcej.

Czytelnia Pod Sowami, Warszawa/ 25.02 godz. 12:00/ Wstęp wolny, szczegóły tu

6. Rodzinne lepienie z Zakamarkami, to propozycja łącząca literaturę i pracę twórczą. Najpierw poznacie losy Karusi i jej przyjaciela Piaskowego Wilka z książek Åsy Lind, a potem zainspirowani lekturą, razem z animatorami z pracowni ceramicznej Heho, ulepicie coś pięknego. Dacie się skusić? Podobno kontakt z gliną jest bardzo relaksujący…

Pracownia ceramiczna HEHO/ 26.02 godz. 10:30/ Szczegóły tu, konieczna rezerwacja miejsc.

7. Roboświaty dla dziecka i dla taty. Skoro tak, to mamy mają czas na kawę bez zmartwień o to, że rodzina się nudzi, bo na tych zajęciach  to niemożliwe. Uczestnicy będą konstruować i wprowadzać w ruch roboty ze specjalnych zestawów klocków Lego Education. Brzmi ciekawie, dlatego przymknijcie oko na warsztatowe hasło i też dajcie się skusić.

Concordia Design, Poznań/ 26.02, godz. 15:30/ wiek: 5+/ Szczegóły i zapisy tu

8. Miejscy Ogrodnicy z Gdańska wywołują wiosnę i ruszają z nowym cyklem warsztatów z Fundacją Generacja. Na pierwszych, wtorkowych zajęciach, zasadzicie własne zielniki i dowiecie się, jak zadbać o nie w domu. Poznacie też kalendarz ogrodnika, który stanie się punktem wyjścia do kolejnych spotkań. Zdrowo wzbogacić swoją dietę o świeże ziółka, a dbanie o nie będzie bardzo przyjemnym domowym rytuałem.

Klub Młodego Wrzeszczaka, Gdańsk / od 28.02 godz. 17:15/ wiek: 5-12 lat/ Szczegóły i zapisy tu

9. Czym jest sztuka współczesna i jak ją zrozumieć? Kto ją tworzył w ubiegłym stuleciu i dlaczego, dowiecie się na warsztatach Zrób sobie sztukę. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych: 5-8 i 8-12 lat. Organizatorzy ostrzegają, że zajęcia mogą pobrudzić, tym samym obiecują, obok teorii, wprowadzić praktykę, a jak wiadomo, zabawa to najlepsza forma przyswajania wiedzy…

Centrum Kultury Zamek, Wrocław/ 25.02 godz. 10:00 i 12:00/ Szczegóły i zapisy tu

10. Drodzy rodzice, na koniec, coś ekstra dla was. Loesje, to grupa działająca na całym świecie, na rzecz wolności słowa, tolerancji i kreatywności. Prowadzi szkolenia, międzynarodowe wymiany oraz warsztaty kreatywnego pisania tekstów. Loesje doskonale funkcjonuje również w Polsce, najaktywniej w Warszawie. I właśnie tu, zaprasza Was na wspólne kreatywne pisanie. Krótkie formy, zbitki, zdania, na najbliższych warsztatach w języku angielskim,  z których powstanie finałowy, wydrukowany plakat. Wpadnijcie popisać, tylko zapiszcie się wcześniej, liczba miejsc jest ograniczona.

Państwomiasto, Warszawa/ 26.02 godz. 16:00/ Szczegóły i zapisy tu

A jakie Wy macie plany na najbliższy weekend?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama