kolekcje, Moda

Pan Pantaloni Wyspy wyobraźni

3, 2, 1! Uruchamiamy fantazję! Niech działa na pełnych obrotach, niech prowadzi młodocianych wymyślaczy w wielobarwną dal pozbawioną zasad i smutków. Prosto na wyspę wyobraźni.

Pracownia twórców marki Pan Pantaloni to właśnie taka twórcza, przyjazna i bezpieczna przestrzeń. Tu się knuje o dzieciństwie i jego wytworach, podąża za intuicją i smakuje przygodę. Jak twierdzi Julia Ożóg-Kostrzewa, współtórczyni marki, inspiracją dla kolekcji zatytułowanej ,,Wyspy wyobraźni” była podróż do krainy dzieciństwa, tam gdzie wyobraźnia kreśli zamaszystą kreską trajektorię codzienności. ,,Dzieci to życie, a rośliny to element życiodajny i dlatego były dla nas ważnym elementem zdjęć. Dzieci i natura mają w sobie pierwotny, silny głos. Nie sposób pomylić go z żadnym innym”.

 

Wiosenno-letnia kolekcja Pan Pantaloni to ukłon w kierunku beztroskich czasów odkrywania, sprawdzania siebie i eksplorowania świata bez lęku i skrępowania. Kiedy za całą mapę do skarbów służy radość i ciekawość, pomieszane z głodem przygody, z siniakami, guzami i strupkami na kolanach. Dłonie składamy w lornetki, na grzbiet wciągamy koszulkę w marynarskie paski, dodajemy marmurkowe kuloty i już nas nie ma. Albo snujemy się po plaży w rozkloszowanej malinowej spódnicy czy zwiewnej sukience z kwiecistym karczkiem, zmyślając historie i smagając łydki trawą oraz przydrożnymi pokrzywami. A może jesteśmy na pirackim statku i nic nie jest w stanie sprowadzić nas na ziemię.

 

Może tylko głos mamy wołającej na podwieczorek. Pokaźna kolekcja sukienek, tunik, spódnic i bluzek zaspokoi potrzeby wymagającej, pełnoletniej klienteli. Różana szmizjerka czesze mi głowę od chwili gdy na nią spojrzałam! Nie inaczej jest ze spódnicami o łaskawej długości za kolano, bogatej w pojemne kieszenie. Będę w takich zbierać kamyki i chować ręce gdy zawieje silny wiatr od morza. A gdy ochłodzi się zupełnie, na plecach zawiśnie oversize’owy płaszcz. Taki egzemplarz zawsze spoko.

Jak znajdujecie tę zieloną wizję wiosny i lata, spędzonych w komforcie i soczystych barwach?

 

Strona internetowa/Facebook/Instagram

Stylizacja: Julia Ożóg-Kostrzewa

Zdjęcia i scenografia: Michael Kostrzewa

*

Tekst: Dominika Janik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama