Zabawa, zabawki

Muc-Muc

Świecie, uśmiechnij się!

Od kiedy laleczki Muc-Muc ujrzały światło dzienne, uśmiechu jest więcej. Uśmiechają się obdarowane Muc-Mucami dzieci i ich rodzice. Uśmiecha się też autorka tych pięknych przytulanek, artystka Gabriela Wójcik. Jej prace ruszyły w świat, niosą radość, a to daje jej radość i natchnienie do dalszego tworzenia.

Z wykształcenia między innymi lalkarka, ręcznie (bez wsparcia maszyny!) szyje z kawałków wełny maleńkie, miękkie postaci. Przypominają nam trochę proste laleczki kokeshi w wersji przytulnej, a trochę grzechotki, które daje się najmłodszym. Muc-Muc to wysmakowane dzieła, które sprawdzą się nie tylko jako przytulanka dla niemowlęcia (choć to idelany pomysł na pierwszą zabawkę do łózkeczka), ale takze jako prezent dla starszych dzieci.

Zachwyciły nas doskonałymi zestawieniami faktur i kolorów, malarskim podejściem to komponowania ich w jedną całość i doskonałymi proporcjami. Mają w sobie coś, co wbudza rozczulenie i rozmarzenie. Nawet tylko patrząc na fotografie ma się ochotę tulić je i … mieć u siebie wszystkie. Do tego uwagę zwaracają dopracowane detale, staranność ręcznego wykonania i wysmakowane pomysły na indywidualny rys każdej z lalek, które czynią je nie tylko przeuroczymi towarzyszkami dzieci, lecz także obiektami dekoracyjnymi, ozdobami pomieszczenia.

Póki co lalki Muc-Muc zamawiać można bezpośrednio u autorki, kontaktując się z nią przez jej stronę na Facebook’u. Na wiosnę powstanie skep, a w nim czekać na Was będą nowe pomysły Gabrysi na „uśmiechnięcie” świata.

 

 

 

Leave a comment 6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Warto przeczytać