Motyle, ptaki i zieleń

w sam raz na zimę!

Może i część odleciała za morze, ostatnie liście spadły po przymrozkach, a motyle ... no cóż nie będziemy bawić się w biologów. Pierwsze śniegi za nami, ale my żartujemy z zimy i zapraszamy, razem ze sklepem Mukaki, wiosnę do domu, niech trwa cały rok! Razem z nią zapraszamy wszelkiej maści ptasi ród, niech nam gra ptasie radio, niech rozgoszczą się w pokojach, nastroszą piórka, żeby nie było im smutno, za towarzyszy będą miały motyle, a całości dopełnią kwiaty, pnącza i drzewa zieleniące się niczym na wiosnę. W sercach maj!

No dobra, zimę to my bardzo lubimy, żeby nie było… skrzypiący pod nogami śnieg, sanki, łyżwy, narty, rumiane policzki dzieci, ich zachwyt spadającymi z nieba płatkami, radość z oczekiwania na święta. No i oczywiście święta. W zimie jest mnóstwo fajnych rzeczy, no i po niej, tak cudownie smakuje wiosna, pierwsze zielone listki, nieśmiało śpiewające ptaszki, przyroda budząca się do życia.

Postanowiłyśmy jednak przechytrzyć wszystkich i wiosnę urządzić sobie tak po prostu, przez cały rok. Będziemy bezkarnie czerpać z benefitów kojącej zieleni i zabaw na śniegu równocześnie, ot co, a kto nam zabroni?

Ptasie radio

Nadajemy audycję z ptasiego kraju, kto ptak, a kto nie ptak, nieważne zapraszamy wszystkich. Ptaki to uroczy goście, którzy delikatnie przysiądą na ścianach, lampie pod sufitem, sfruną na pościel, a przy tym nie narobią wcale bałaganu. Spodobają się i chłopcom i dziewczynkom. Potrafią zmienić klimat, mimo całej delikatności. Nam spodobał się pomysł stworzenia mnóstwa ptasiego origami i przyczepienia go do ściany… można robić etapami, można rodzinnie, lub z przyjaciółmi, zobaczcie tutorial tutaj. 

Można oczywiście pokusić się o akcent piorunujący, jak wielki materiałowy łabędź – rzeźba, która zmieni ton całego pomieszczenia nadając mu nieco surrealistycznego klimatu. Jak zabawa to na całego, zachęcamy do eksperymentowania. Może tapeta z pięknymi ptakami?

Źródła zdjęć: nr 1, nr 2, nr 3, nr 4,  nr 5, nr 6

ptaki
1. Łabędź // 2. Pościel Mimil’ou // 3. Plakat z ptaszkiem // 
4. Bidon w ptaki // 5. Ochraniacz na tablet Mimil’ou // 6. Miska Rice // 7. Domek dla ptaków // 8. Ptak Eamesów // 9. Kubek Donna Wilson // 10. Piórko miętowe // 11. Ptaszki do powieszenia // 12. Tapeta // 13. Lamka domek // 14. Poducha z ptakiem // 
15. Kaczuszka gryzak 

 

Florystyka

Zamiłowanie do kwiatów ma się we krwi, moje dziecko nie zachwyca się płatkami, kolorem, zapachem… za to ja od dziecka pasjami. Jeśli więc twoje dziecko kocha kwiaty i rośliny to propozycja dla niego… właściwie jeśli nie kocha, to tym bardziej może wreszcie poczuje florystyczny zew natury.

Najprostszy patent, to oczywiście pościel, ale dołóżmy do niej tapetę, obrazki, trochę akcesoriów i gotowe. Czyżbyśmy zamieniali się w Paszczaka, a nasze mieszkanie w jego kolorowe lokum, po remoncie jaki zafundowali mu Muminek z bandą? Nie pamiętacie tego odcinka? To dobrze. Muminek troszkę przesadził. My na szczęście mamy wybór i albo szalejemy po całości, albo dawkujemy sobie tej wiosny delikatnie. Możemy pobawić się kształtami i formą, możemy użyć stonowanych odcieni, lub postawić tylko na zieleń.

1470153278528

zdjęcie: ministyleblog

Źródła zdjęć: nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 5, nr 6, nr 7, nr 8 

 

rosliny

1. Pościel w liście // 2. Prasa do roślin // 3. Serwetki z liściem // 
4. Wazony IKEA // 5. Słoik IKEA // 6. Wazon IKEA // 7. Poduszka Landscape // 8. Poduszka Landscape // 9. Notes // 10. Notes // 11. Naklejka drzewo // 12. Planner Flora // 13. Kalendarz // 14. Pościel // 15. Lampka drzewko // 16. Tapeta Landscape // 17. Pufa do jogi w kwiatki 

Motylem jestem

Motyle cudownie odnajdują się w przestrzeni naszych domów, są bardzo miłymi gośćmi nie sprawiają kłopotu, są delikatne i towarzyskie, lubią błyszczeć w świetle lamp, ogrzewać się pod zachwyconym wzrokiem. Inspirowane nimi wnętrze może być niezwykle barwne niczym tropiki lub stonowane i romantyczne.

Akcesoriów z motylim motywem nie brakuje, w polskich sklepach znajdziemy: pościel, tapety, poduchy, dywany i milion innych cudownie lekkich tworów. Do zakochania.

1470152920862

Zdjęcie: ministyleblog 

Źródła zdjęć: nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 5, nr 6, nr 7, nr 8

 

motyle

1. Poduszki w motyle // 2. Koszula w motyle // 3. Naklejka z motylami // 4. Ogród motyli // 5. Plakat z motylem // 6. Motyl w ramce // 7. Szal w motyle // 8. Dzwonek rowerowy // 9. Skrzydła motyla // 10. Narzuta w motyle // 11. Magnesy w motyle // 12. Dywan z motylem 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *