Redakcja

Moje linki

Cześć! Tutaj Marta. Jestem socjologiem z wykształcenia i zamiłowania, więc jestem społeczno-centryczna, uwielbiam podglądać ludzi, śledzić zmiany i rodzące się trendy. Doskonałym źródłem jest dla mnie instagram, który pozwala dojść po nitce do przysłowiowego kłębka. Mam też sprawdzone adresy w sieci, których się trzymam. Oczywiście nie samymi zjawiskami społecznymi człowiek żyje... Zobaczie moja dziesiątkę ulubionych linków.

***

1.Uwielbiam instagramowe znaleziska! Z różnych bajek najlepiej jak najdalszych od mojej. Tym razem świat oczami dziecka, czyli film Given. Życie niektórych ludzi potrafi być całkiem niezwykłe i zwykłe zarazem. Nie tkwią za biurkami, nie zimują w przedszkolach uczą się życia w drodze. Tak jak bohaterowie tego filmu, których możecie zobaczyć tutaj, a na który wpadłam przeglądając instagram tribe de mama.

https://www.instagram.com/given_the_movie/

 

2. Lubię przypadkowe akcje społeczne. 28-letnia Betty Strachan maluje lalki Barbie, tzn. sprawia, że wyglądają bardziej naturalnie. Po urodzeniu dziecka postanowiła zabrać głos w sprawie karmienia piersią i tak powstała Barbie karmiąca piersią, czyli ‚Mamas Worldwide Barbie’. O jej lalkach napisały serwisy na całym świecie. Zamówienia na karmiącą Barbie płyną z całego świata, więc sklepik Betty chwilowo nie przyjmuje kolejnych zamówień. – Edukowanie dzieci to najlepszy sposób, by pozbyć się przesądów – mówi Strachan.

3. Śledzę streetwear i dziecięcą modę, więc ich mariaż jest dla mnie bardzo ciekawy. Moda uliczna dla dzieci, czyli streetwear’owe kolaboracje gigantów z autorskimi, niszowymi markami dziecięcymi to spore zaskoczenie, ale jednocześnie następstwo zmian. Streetwear absolutnie rządzi dziś modą. Najpierw adidas Originals pokazał owoc współpracy ze szwedzką marką Mini Rodini, a chwilę później Puma pokazała kolaborację z hiszpańskim Tiny Cottons.

adidas_minirodini_december_look9_0149-1050x700

adidas_mr_land_5288

puma-tiny-cottons

4. Codzienne i od święta. Lubię zaglądać na serwisy Dazed i Another, ale lubię też ich wersje papierowe pełne niezwykłych wywiadów i ciekawych postaci, najczęściej reprezentantów najmłodszej generacji. Tak na ostatnich okładkach rządzą dzieci! 12-letnia Millie Bobby Brown z serialu Stranger Things idzie w ślady Natalie Portman. Inspiracje na sylwestrowe kreacje w stylu Chloë Sevigny także w cenie.

1195195

1195514

5.  Jeśli gazeta to obowiązkowo kubek ciepłej herbaty oczywiście tylko z polskiej manufaktury może być PoPo Ceramics lub Polski Stół. Mnóstwo ciekawego polskiego designu będzie można obejrzeć i kupić już w weekend 17-18 grudnia w Warszawie podczas Targów Wzory. Polskie wzornictwo górą, a komu mało może do końca grudnia zobaczyć wystawę Do widzenia Rokoko. Polska ceramika użytkowa z lat 50. i 60. XX w. w Muzeum w Gliwicach.

15259356_1798904720398337_3813288050295849679_o

popo-3-900-9800

This slideshow requires JavaScript.

6. Święta się zbliżają, a moje dziecko ostatnio pragnie błyszczeć jak choinka. Poluję, więc na jakieś błyszczące buty dla Luśki i te z błyskawicą od marki Ocra są na pierwszym miejscu – bo ona sama jest błyskawica.

This slideshow requires JavaScript.

7. Szukam ciepła nie tylko ogrzewając się kolejną herbatą, ale też przeczesując strony z wełną w każdej postaci. A propos postaci to Bla Bla kids zyskały nowe. Ja bym chciała alpakę, wygląda przesympatycznie i miękko, a moje dziecko ucieszyłoby kolejne przytulne zwierzątko. Po wełnę sięgnął nawet adidas Originals, a ja chętnie wskoczyłabym w takie dziergane kimono.

doll-loop-1

This slideshow requires JavaScript.

8. Po matczyne inspiracje zaglądam często do MotherMag podglądać różne fajne mamy i nowości rynkowe. Tym razem spacer po domu cudnej Domino Kirke, nowojorskiej douli, siostry pięknej Jessy z Girslów, czyli Jemimy Kirke. Domino podglądam na instagramie, więc miło przeczytać wywiad z nią.

dominokirke_002

dominokirke_044

9. Święta w duchu DIY? Obiecuję sobie zawsze, ale kończy się najczęściej chęciami i zadumą nad tym co potrafi wyczarować np. Fasinka. Zabiorę pewnie znajomych i Luśkę na warsztaty świąteczne do Muzeum dla Dzieci w Muzeum Etnograficznym. Podobają mi się świąteczne kolorowanki z paryskiego studia Omy – duży format sporo zabawy dla całej rodziny. Kolorowanie działa kojąco na nerwy, więc przyda się podczas przygotowań świątecznych.

40

10. Stacja Channel 2M wyemitowała odcinek programu ‚Sabahiyat’, z którego można było się dowiedzieć, jak za pomocą makijażu ukryć ślady po przemocy domowej. – Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pielęgnacyjne pomogą ci w codziennym życiu – powiedziała na koniec prezenterka. Takie informacje sprawiają, że zamawiam już koszulkę The Future is Female, a Luśce bluzę z Patti Smith od Animals Observatory. I w nowej koszulce czekam na kolejny ostatni sezon Girls’ów. Fempower!

 

a i linkowy bonus humorystyczny… jeśli nie znacie Jamesa Cordena i jego Carpool Karaoke to musicie nadrobić tu i tu i tu i…. Pierwsze miejsce w ogłoszonym w tym tygodniu rankingu YouTube Rewind 2016 na najpopularniejsze wideo to właśnie Adele Carpool Karaoke.

Leave a comment 4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama