Redakcja

Moje linki

Cześć wszystkim, tu Dominika. Muszę Wam powiedzieć, że uwielbiam takie zadania. Siadam na dywanie, włączam komputer, nastawiam wodę na kawę, a więc robię sobie cały rytuał wokół przetrzepywania zasobów interenetu. W międzyczasie próbuję się trochę rozciągnąć, powitać słońce albo zwyczajnie trochę się zmęczyć i zasapać. To jest potrzebne bo jak już ugrzęznę w linkach, to prędko nie wstanę do innych zajęć.

To teraz podzielę się z Wami 10 miejscami w sieci, do których regularnie zaglądam, które zaprzątają mi myśli, komplikują oszczędnościowe plany i mącą spokój, ale też rozweselają i ładują pomysłami. Oto Ci uprzejmi zbrodniarze.

***

  1. Ceramika, rzecz bardzo bliska memu sercu. Piękne, unikalne Fenki kupuję regularnie, ale ładnej porcelany w sieci jest tyle, że można się zgubić. Ostatnio trafiłam na ptasie miseczki i kubeczki Elise Lefebvre i nie mogę się od nich uwolnić. Faktura i rysunek sprawiają wrażenie, jakby te dziełka szybowały miast siedzieć cicho w kredensie.

 

elize2

This slideshow requires JavaScript.

elize6

 

2. Gazety! Mieć czas i beztrosko go trwonić siedząc z nosem w ładnych gazetach. Gentlewoman, Paris Review, Gather, Lula, The Travel Almanach, I love you i weekendowe Wysokie Obcasy. A kiedy nabieram chęci na książkę, tu szukam rekomendacji. I zawsze znajduję.

kd

girls

3. Zbuduj pudełko, a opanujesz w mig tajniki programowania. Bez ekranów, sprytnych urządzeń, z pomocą własnego sprytu. Giulia Ponti skleciła ujmujący zestaw elementów, których można używać dowolnie, dostosowując je do nastroju, ochoty i wieku dziecka. Cudo!

cub3

4. Lubię vintage, mam dużo miłości dla pięknych staroci, ale bywa, że potrzebuję drogowskazu i wsparcia w poszukiwaniu wartościowych nabytków. Nie zawsze wiem, czy warto inwestować w dzbanek Ćmielowa z pękniętym uszkiem, czy niepełny zestaw kawowy. Nareszcie przyszła pomoc! Zacznij kochać design to pięknie wydany przewodnik po polskiej sztuce użytkowej (z okładką i wstępem Emilki Obrzut!) ale też polemika ze słynną publikacją Marcina Wichy. Bochińska nie ma nic przeciwko kochaniu dizajnu, trzeba go tylko kochać mądrze, z głową. Radzę jej posłuchać.

dizajn

5. Japonia to kraj, który technologicznie pnie się w górę, nieustannie. Ale jeśli chodzi o współbytowanie z innymi ludźmi, otwieranie się na krzywdę i pomaganie, wciąż jest na szarym końcu wśród państw świata. Podobnie jest z przeszczepami organów – niewielki odsetek osób decyduje się na to. I dlatego powstał projekt Second life toys. Przyszywanie pluszakom nóżek, płetw lub ramion, pochodzących od innych zabawek, ma oswoić niechętnych transplantologii Japończyków, ale i obywateli innych krajów z tą drażliwą materią. Pozwala też nabrać dystansu do całej sprawy. Zobaczcie, jak można partycypować w projekcie i jak genialne są efekty takich pluszakowych przeszczepów!

slt4 kogut-z-lapka-zabkislt2slt3

6. Czym obwieszać ściany w pokoju dziecka? Ba, we wszystkich pokojach, przedpokojach, wnękach i skrytkach? Ja wybieram klasykę, czyli polską szkołę plakatu. Nie sposób spudłować.

plakat

7. A propos skrytek, polecam Wam domek z obrusa. Ładny, przenośny, wielozadaniowy.

 

bh2

8. Staroć ale w naszym klimacie zawsze będzie na niego popyt. Sanki to projekt z 4-letnim stażem i bardzo dobra inwestycja. Wytrzymały i na kółkach, więc nie straszna mu żadna nawierzchnia. Trzeba sobie radzić.

9. Poznajcie Lauren. Prowadzi stronę Trash is for Tossers, na której opisuje sposoby na życie w duchu zero waste, czyli zero śmieci. To bardzo ambitny plan, ale zawsze możemy zacząć od małych kroków i koniecznie wciągnijmy w to dzieci. Ważne, żeby też złapały bakcyla, odmawiały foliówek na bazarze i wprawiały się w recyklingu. Dobrym krokiem w stronę nie produkowania odpadów, są te supermajtki miesiączkowe – zaoszczędzą planecie comiesięcznych dostaw śmieci na wysypisko, w które ją powoli zamieniamy.

 

This slideshow requires JavaScript.

trash4

 

10. A na koniec czysta abstrakcja, o której muszę wspomnieć bo inaczej nie byłabym sobą. Zwiastun filmu w reżyserii Chloe Sevigny o dziewczynie, która zamienia się w kota. Dobrej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama