Redakcja

Linki Marty

Tym razem trochę tematycznie, trochę pro-kobieco, bo marzec nastraja do głębszych przemyśleń na temat kondycji kobiety na świecie, w społeczeństwie, polityce, na rynku pracy, czy w kulturze. Na szczęście z wiosną w tle, nawet te mniej optymistyczne myśli można przekuć w pozytyw. Dbajmy więc o siebie, bo nikt o nas lepiej nie zadba!

Nie tylko na wiosnę, ale od niej łatwiej zacząć. Garść moich linków tym razem w kobiecej sferze i z kobietami w roli głównej. Bo każda mama jest przede wszystkim kobietą!

1. Uwielbiam natrafiać na Instagramie na inspirujące konta wspaniałych kobiet. Zachwyciłam się absolutnie kontem instagramowym fotografki Cass Bird i tym bardziej ucieszył mnie wywiad z nią i jej partnerką na łamach amerykańskiego „Vogue’a”.

2. Dwie mamy wychowują dwóch synów, noszą jedno nazwisko i z całą pewnością są rodziną, chociaż niejeden/a będzie im to prawo odbierał. Pełne miłości zdjęcia przechodzą płynnie w sesje zdjęciowe ze sławami high fashion.

3. No właśnie, skoro już mowa o amerykańskim „Vogue‚u”, to muszę przyznać, że zaglądam na jego konto prawie codziennie. Jest pełen Kendall Jenner, Gigi i Belli Hadid, mody, ale i perełek w postaci materiałów o amerykańskich kobietach. Seria American Women to świetne historie kobiet z całych Stanów, z różnych środowisk, które łączy siła i walka o swoje wartości.

4. Szczypta kultury niezależnej jak zawsze z ulubionego Dazed & Confused. – Kobiece ciało podlega ciągłemu nadzorowi policyjnemu, dlaczego na Instagramie miałoby być inaczej? – pyta ikona młodych przedstawicielek LGTB, niegdyś królowa Tumblr, Molly Soda.

Kilka lat temu miałam przyjemność przeprowadzać z nią wywiad, dlatego lubię sprawdzać co u niej słychać. Razem z Arvidą Byström wydały właśnie książkę – album Pics or It Didn’t Happen: Images Banned From Instagram, który łamie wszystkie zasady obowiązujące w regulaminie Instagrama. Oczywiście z kobiecym ciałem w roli głównej.

5. W dzisiejszych czasach, które zdają się niweczyć wkład i wysiłki aktywistek walczących o prawa kobiet, wszystkie powinnyśmy być feministkami – dla naszych dzieci.

Nie stać nas na najmodniejszą koszulkę Diora z hasłem We should all be feminists? Same możemy taką zrobić, wystarczy czysty T-shirt i marker do tkanin. Jest też wiele alternatywnych opcji koszulek, dzięki którym wyrazimy swoje poparcie dla praw kobiet. Sprawdźcie top 5 feministycznych koszulek, wśród których znajdziecie polskie propozycje.

6. Marzę od jakiegoś czasu o pięknych kolczykach Rosa Chains – artystycznej, autorskiej marki biżuteryjnej z Polski. Bądźmy dobre dla siebie i czasem zainwestujmy w otaczające nas piękno. Zwłaszcza, że ręcznie robione pierścionki, subtelne wisiorki i pomysłowe, ale klasyczne kolczyki powstają tylko ze szlachetnych materiałów. Młodziutka projektantka stawia na jakość i dba o zachwycające kampanie.

To inwestycja na całe życie, a wiadomo, że diamenty to najlepsi przyjaciele dziewczyny!

7. Inwestycji w piękno część dalsza. Cóż poradzić, polscy projektanci zachwycają kolejnymi ciekawymi konceptami. Tym razem pościel marki ŁYKO ze zmiękczanego lnu w zabójczych kolorach skradła moje serce. Len nabiera szlachetności z każdym kolejnym praniem i ma same zalety – jest hipoalergiczny, oddycha i przyjemnie chłodzi latem.

Pościel ŁYKO występuje w wersjach dorosłej i dziecięcej! Poza tym sen jest taki ważny… prawda?

8. Jeszcze więcej lnu i pięknych materiałów, i też dla dużych i małych. Nobonu urzeka najnowszą kolekcją – już nie mogę się doczekać lata i najchętniej sama wskoczyłabym w taki ramper!

9. Zimą nie mogłam zmobilizować się do ćwiczeń, na szczęście przyjaciele zmusili mnie do wspólnych zajęć jogi i czuję, że moje plecy już są mi za to wdzięczne. Do tego oglądam świetne figury dużo starszych kobiet ćwiczących obok mnie i pocieszam się, że jeśli wytrwam, to kiedyś też tak będę wyglądać i tak się ruszać!

Dziewczyny z JOY in me robią piękne kauczukowe maty. Jeśli zainwestuję w tę matę, na pewno będę ćwiczyć częściej.

Maty JOY in me są idealne do jogi, hot jogi, bikram jogi, pilatesu oraz do każdego rodzaju ćwiczeń. Gwarantują doskonałą przyczepność, zapewniają amortyzację dla stawów oraz chronią kolana i biodra od ucisków podczas ćwiczeń.

10. Na koniec trochę muzyki, chociaż mnie w klipie „Alpha Female” Wild Beasts  bardziej interesują dziewczyny na deskorolkach z hinduskich kolektywów HolyStoked Skate Crew i Girl Skate India oraz pierwsza pro-skaterka w Indiach Atita Verghese.

Ruch skaterski jest w Indiach coraz silniejszy i umacnia dziewczyny – dodaje im sił i odwagi. W kraju, w którym w ciągu zaledwie jednej godziny są gwałcone trzy kobiety, a wśród nich zdarzają się dziewczynki, takie obrazki to nadal rzadkość. Sprawcy nie są karani, ponieważ winna jest kobieta. Kocham Indie, ale nie mam ochoty tam wracać właśnie dlatego. To musi się zmienić!

 

 

Leave a comment 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama