Redakcja

Linki Dominiki

Cześć i czołem, tu Dominika i 10 adresów prosto z, przepełnionej dobrem i nie dobrem, sieci. Po kilku nocach dobierania i odrzucania, ułożyłam ten spis. Tylko nie mówcie, że nie było warto!

Zaraz wam powiem, co mnie obecnie zajmuje. Będzie o artystach, którzy swoimi rozbrajająco pięknymi projektami, podają rękę wciąż nielubianej, wzbudzającej sceptycyzm i wrogość ekologii. O filmach, do których mam słabość i przedmiotach, które mnie rozśmieszają. I o rzeczach zwyczajnie ładnych. Takich, że już od samego patrzenia zaczynam czuć się wyspana. O ile jeszcze pamiętam, jak to jest…

Przyjemnej lektury!

***

1.Rose & Crown to blog, od którego nie mogę się oderwać. Oglądam tę stronę jak album. Widać jak na dłoni, że zwykłe życie jest najpiękniejsze.

This slideshow requires JavaScript.

2. ARTtube, ukochana strona. Zaglądam tu wtedy, kiedy jestem zła na warszawskie muzea i galerie, albo kiedy wszyscy jesteśmy chorzy i nie możemy się nigdzie ruszyć. Skupia one wszystkie muzea holenderskie i belgijskie, opowiada o artystach i ich dziełach w szczególnie przystępny sposób. Mój ulubiony zakątek tej strony nazywa się Between Kids & Art, oto próbka.

 

3. Gniewamy się z telewizją. Trochę dlatego, że trafić na wartościowy program to prawie jak ustrzelić szóstkę w totolotku. I trochę dlatego, że przedłużone wpatrywanie się w brzęczące pudełko powoduje takie oto reakcje, jak na zdjęciach Donny Stevens.

4. Papierowe rzeźby Adama Frezza to jest właśnie ten rodzaj twórczości, który mnie bawi, uspokaja, a w konsekwencji inspiruje do działania. Che mi się kolorować, brudzić, chlapać farbą. I dzieci się cieszą!

 

5. Książka do zagapiania się. Impresjonistyczna, bajkowa, ale podszyta jakimś niewytłumaczalnym fatum. Nazywa się „When Marnie was There”, a jej autorką jest pochodząca z Chin Lisk Feng.

 

6. I jeszcze jedna książka, także urodziwa. „Babel” Marandy Engelbrecht, traktuje o kuchni. Gromadzi w sobie przepisy pochodzące z restauracji Babel, umiejscowionej w odrestaurowanej stodole w RPA. Słynie ona z soczyście kolorowych sałatek i niebywałych połączeń smakowych. Teraz do listy zasług dopisać można najpiękniejszą książkę kucharską, jaką widział świat.

7. Wiszące kolczyki to mój najświeższy bzik. Najsilniej działają na mnie te od Ani Ławskiej, Sophie Buhai i Agmes.

8. Olafur Eliasson rzeźbi światłem, wodą i powietrzem o określonej temperaturze. Regularnie odwołuje się do strat, jakie ponosimy zanieczyszczając środowisko. Efekt pracy tego duńsko – islandzkiego artysty jest zdumiewający. Zobaczcie!

This slideshow requires JavaScript.

.

9. Przedsiębiorcze kobiety łączą się. The WW Club to inicjatywa Phoebe Lovatt, która postanowiła zorganizować regularne spotkania dla swoich pomysłowych, robiących karierę przyjaciółek. W ich trakcie następuje wymiana doświadczeń, wiedzy i kontaktów. Co najfajniejsze, każdy może wziąć w nich udział, wystarczy wpisać się do klubu!

 

 

10. Pilno mi, żeby ten film zobaczyć. „The Beguiled” w reżyserii Sofii Coppoli, z jej ulubionymi aktorkami w rolach głównych: Kristen Dunst i Elle Fanning, pojawi się w kinach najpewniej 23 czerwca.

 

Leave a comment 5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama