Redakcja

Moje linki

Cześć, tu Paulina. Co robię w sieci? Oglądam i słucham. Odrywam się. Lubię pobyć w niedostępnym świecie. Brodzę w ciepłych wodach i noszę wielkie płaszcze. Jestem movie star i czuje się z tym doskonale.

Oto 10 miejsc, które ostatnio odwiedzam. Szybko znajduję nowe, więc trudno mówić o ulubionych… Przyjaźń mam w realu. Ale te strony pomogły mi przetrwać ostatni sezon chorobowy…

1. Lubię wydarzenia, które mówią mi, że wszystko jest możliwe. Tak jak Biennale de La Biche, najmniejsze biennale sztuki współczesnej na świecie. 14 artystów, w tym mocna ekipa z Polski, wystawiło swoje prace na zanikającej, bezludnej wyspie Ilet La Biche na Karaibach. Ich sztuka skazana jest tam na zniszczenie. Może zniknie prędzej niż wyspa. Czy to ważne?

2. Louise CK, spadł mi z nieba. Zrzuciła mi go Przyjaciółka. Facet potrafi mnie wyrwać z gorszego samopoczucia i rozbawić do łez. Może nie wszystko jest baaardzo śmieszne, ale teksty o związkach i rodzicielstwie rozłożyły mnie na łopatki. Sporo znajdziecie na Youtube.

3. Szczerze mówiąc, kiedy wychodzę i nie mam się w co ubrać, najczęściej wygrzebuję coś z szafy Partnera. Tak już mam, że lubię męskie rzeczy i lubię, żeby były za duże. Oversize jest ok, ale to nie to samo. Na stronę Frankie + Clo, trafiłam przez  ich instagram. Jedyne, co tu mogę, to pooglądać zdjęcia w poszukiwaniu inspiracji i przenosić się dalej i dalej… dla mnie ok. Muszę zaprosić tu mojego faceta, jego szafa przestaje mnie zaskakiwać.

 

4. Nowness towarzyszyło mi przez dwa tygodnie chorowania. Znowu, znalezione przez przypadek, uratowało mnie od szaleństwa. To platforma skupiająca ciekawych twórców: scenarzystów, filmowców, reżyserów, fotografów, muzyków… Tyle tu dobrego można zobaczyć, że szkoda czasu by o tym czytać. Podrzucam akurat teledysk, ale jaki! Zerknijcie tu.

5. Dear Photograph ma już kilka lat. Może nie śledzę tego projektu regularnie, ale lubię tu wracać. Pomysł jest prosty: zdjęcia z przeszłość  nakładasz na teraźniejszość i dopisujesz kilka słów od siebie. Każdy może to zrobić. Czasem bywa bardzo wzruszająco.

6. Mam takie dni, kiedy za diabła nie wiem, co zrobić na obiad. Wpadam wtedy w tryb użalania się nad swoimi losem, a potem otwieram to. Nie zawsze znajduję rozwiązanie, ale zawsze się uśmiecham.

7. Lubicie sztukę wizualną? Szukacie czegoś, co wpasuje się w wasz nastrój? Chcecie poznać nowych artystów? Chcecie poznać prace z przeszłości? Pobyć z czymś ciekawym. Znacie The Red List? Oto sklep z zabawkami, uporządkowany, dostępny, trudno się tu nudzić.

8. Łukasz Wierzbowski fotografuje kobiety. Widzi w nich to, za co i ja je lubię – sprzeczności. Modelki, kadry, kolory, klimat, lubię tu wszystko. Link dostałam od Kobiety, którą uwielbiam, przypadek? Chciałabym stanąć przed obiektywem Łukasza i mieć przy sobie moją Przyjaciółkę.

9. Może to kryzys wieku średniego, a może większa samoświadomość – marzy mi się tatuaż. I pewnie dopnę swego, bo tak już mam, na razie obserwuję. Lubię podejrzeć co robi lionel Fahy. Może podpowiecie mi kogoś?

10. Pomaganie jest super! Banał? Sami wiecie, że nie. Ja w tym znajduje siłę. Fundacji i potrzebujących jest wiele, najczęściej jestem tu i tu.

Znamy się trochę lepiej? Polecicie coś?

 

Leave a comment 10 komentarzy

  1. Tatuaz ….tez mi sie wydaje ze to kwestia wiekszej swiadomosci, z wikiem :p Sama obserwuje i marze. np. Paulina Szaloch bardzo ciekawa 🙂 albo Tayfun Bezgin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama