Moja wyprawka

Pastelowa wyprawka Alicji i KONKURS!

Podpatrywałyśmy Monikę na długo jeszcze przed narodzinami jej maluszka.Razem z nią przyglądałyśmy się zmianom, wsłuchiwałyśmy się w nowości:  jak mija jej ciąża, co na siebie wkłada, kiedy ciało jest co dzień inne i czym otacza ten swój wyjątkowy czas.

Lubiłyśmy do niej zaglądać, bo pięknie fotografuje. Dużo tam harmonii, spokoju i takiej zupełnie zwyczajnej i pięknej codzienności. Zresztą sama nazwa bloga: live, snap, blog idealnie oddaje jego klimat.

filizanka

Kiedy zauważyłyśmy, że Monika powoli zabiera się za kompletowanie wyprawki, postanowiłyśmy zaprosić ją do naszego cyklu, zadać nasze pytania i spojrzeć na to, co i jak gromadzi wokół maluszka, który już jest na świecie.

Kto i kiedy przyszedł na świat?

Pod koniec lipca na świecie pojawiała się Alicja.

img_006

Jaka jest wyprawka Alicji?

Taka, jaką chciałam, czyli możliwie przemyślana, minimalistyczna i spójna, również pod względem kolorystycznym. Ostatecznie dominuje biel, szarość i pastelowy róż.

Jaki jest Twój ulubiony przedmiot w tej wyprawce?

Hm… chyba nie jestem w stanie wskazać tylko jednego. Lubię bez wyjątków całą wyprawkę. Pierwsze na myśl przychodzą mi jednak kontrastowe zabawki, takie jak książeczki z biało-czarnymi konturami, czy czarny kot z Jellycat, które ku mojemu zaskoczeniu przyciągają uwagę mojej córeczki już od pierwszych dni życia.

img_011 img_013

Bardzo dobrze również korzysta mi się z przewijaka i wanienki Beaba. Dzięki uniwersalnemu dla obu produktów stojakowi, mogę na idealnej dla mnie wysokości przewijać, czy kąpać córeczkę bez obciążania kręgosłupa.

img_008-014 img_009

Co było dla ciebie ważne, kiedy kompletowałaś wyprawkę?

Staram się kierować zasadą, że ważna jest jakość, a nie ilość. Choć w przypadku dziecka duża ilość pieluszek czy czystych ubranek oczywiście też jest ważna. Przy wyprawce zwracałam uwagę przede wszystkim na to, z czego wykonana jest dana rzecz, czy jest praktyczna, wytrzymała, ale także na estetykę i kolory.

Kiedy zaczęłaś kompletować wyprawkę?

Zaraz po tym, jak dowiedziałam się, że to będzie dziewczynka kupiłam z radości dwie cudne sukieneczki w KappAhl. Oczywiście wiedziałam też,  że nie są to najwygodniejsze ubranka dla niemowlaka… Po prostu nie mogłam się powstrzymać! To było na początku piątego miesiąca ciąży. Na poważnie jednak za wyprawkę zabrałam się w siódmym miesiącu, z założeniem, że do dziewiątego miesiąca mam mieć już wszystko kupione i gotowe.

img_007

Co Ci pomagało w kompletowaniu wyprawki? Czym się sugerowałaś?

Uwielbiam szperać w Internecie. Przeglądałam wiele stron, blogów, poradników, co pozwoliło na zdobycie wielu cennych informacji i odkrycie ciekawych rzeczy, rozwiązań i firm o których istnieniu wcześniej nawet nie wiedziałam.

5 najważniejszych rzeczy w wyprawce niemowlaka – Twoim zdaniem?

Ciężko wskazać tylko pięć. Wymienię pięć najważniejszych grup potrzebnych produktów:

1) Wygodne ubranka. Ja upodobałam sobie bardzo te z Newbie z KappAhl i Next za ciekawą kolorystykę, wzory i bardzo dobrą jakość.

img_010

2) Od zawsze uwielbiam koce, kocyki i wszelkiego rodzaju otulacze. Zatem obowiązkowym punktem mojej wyprawki są oczywiście kocyki różnej grubości, wielkości i z różnego rodzaju tkanin. Dodatkowo bambusowe otulacze, również w kilku rozmiarach. W szczególności upodobałam sobie te we wzory z kotem. Tak samo ważne są też ręczniki. Wybrałam bambusowe: bardzo miękkie, lepiej wchłaniające wodę, ręczniki z kapturem chroniącym mokrą główkę dziecka. Używam między innymi ręcznika z polskiej firmy Poofi.

img_012

3) Ułatwiacze karmienia, czyli laktator, sterylizator, podgrzewacz i butelki. W tej kwestii zaufałam marce Avent. Całość zestawu uzupełnia składana suszarka do butelek Beaba, która pozwala szybciej i na mniejszej powierzchni wysuszyć wszystkie elementy tego zestawu.

img_000 img_002_003 img_001

4) Dobre miejsce do przewijania i karmienia, ponieważ poświęcam tym czynnościom sporo czasu. Przewijam, przebieram i wykonuje wszelkie zabiegi higieniczne na dużym i stabilnym przewijaku Beaba. Natomiast karmić najbardziej lubię na wygodnym i praktycznym worku Sako, kupionym już na potrzeby ciąży.

img_004

5) Łóżeczko – klasyczne, drewniane, białe, z Ikei, wraz silikonowym materacem.

Dziękujemy Monice za przepiękną prezentację tej cudnej pastelowej wyprawki. Na koniec naszego wyprawkowego cyklu mamy jak zawsze KONKURS dla Was.

Wybierzcie jeden przedmiot Beaba spśród trzech wymienionych poniżej i wpiszcie swój wybór w komentarzach pod postem:

1. suszarka

2. przewijak

3. butelka

Komentarze może pozostawiać do 10 września. UWAGA! Jedna osoba może pozostawić tylko jeden komentarz.

Wylosowany zwycięzca otrzyma wybrany przez siebie produkt.

WYNIKI:

32    KasiaN    3 września 2014 o 22:15    Przewijak 🙂

Gratulujemy! I prosimy o kontakt na mejla ladnebebe@gmail.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.