kolekcje, Moda

Miszkomaszko wiosna / lato 2017

Podobny styl ubierania się łączy nas z innymi i jest pewnym sposobem komunikacji z otoczeniem. Dlatego noworoczne motto marki Miszkomaszko brzmi "Like Everybody Else", a letnia kolekcja jest zainspirowana... Zdjęciem Harrisona Forda z 1978 roku! Brzmi ciekawie? Chodźcie po więcej!

Rok 1978, Hollywood. Młody Harrison Ford jest już po swojej pierwszej nominacji do Oscara, za rolę w filmie „Świadek”, a także po premierze pierwszej części kultowych Gwiezdnych Wojen, Georg’a Lucasa. Rozchwytywany, niezwykle stylowy, przechadza się swobodnie ulicami Los Angeles. Ta streetstyle’owa fotka z jego udziałem, 3 lata temu obiegła internet z odpowiednim podpisem, który kokieteryjnie wskazuje, że w tamtym czasie wyglądał jak wszyscy z 2014 roku. Niby zabawne, ale też bardzo prawdziwe.

Coraz częściej chcemy być wyjątkowi, ciekawi, inni… Zdarza się nam jednak zapominać o tym, że w głębi serca wszyscy jesteśmy bardzo podobni i chcemy podobnych rzeczy, doświadczeń, doznań. Jak zdradziła nam Agata, założycielka Miszkomaszko, „to uniwersalne przesłanie, które nas łączy i sprawia, że ​​czujemy się mniej samotni na świecie„.

Takie też ma podejście do mody i swoich projektów. Miszkomaszko od zawsze chce być blisko ludzi, tworzy ubrania z myślą o nich, a z lookbooków marki bije prostota, naturalność i upodobanie do retro stylistyki.

Nie inaczej jest w nadchodzącym sezonie. Najnowsza kolekcja to ukłon w stronę dobrze znanych motywów i wzorów. W projektach odnajdziemy styl vintage i nostalgię za tym, co było. Każdy z pięciu wzorów na inny sposób opowiada tę samą historię o poszukiwaniu wspólnego języka i podobieństw.

Mocking Bird

Tej wiosny na bluzkach i sukienkach marki pojawił się symbol ptaszka. Nie da się ukryć nawiązania do tytułu i treści książki „Zabić Drozda” (To Kill a Mocking Bird), która traktuje o rasizmie, ale również o dziecięcej ciekawości i spojrzeniu na trudny dorosły świat oczami dziecka.

Przecinające się błękitne i brązowe linie zgrabnie się przeplatają i nawiązują stylistyką do lat 60-tych, w których dzieje się akcja książki. Jest klimatycznie, z nutką nowoczesności.

Antwerp

Z kolejnym wiosennym wzorem wiąże się już zupełnie inna historia związana z boginią miłości Venus. W Luwrze, Agata odkryła jej mniej znaną rzeźbę, na której plecach zachowała się rączka Amorka. Stąd pomysł na nadruk dłoni na tle brązowych serc i różnych esów-floresów.

Nazwa z kolei nawiązuje do ukochanej Antwerpii, gdzie Agata studiowała, na Wydziale Mody Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych, a której symbolem jest właśnie dłoń. Motyw jest niezwykle subtelny i delikatny, przywodzi na myśl prosty, niewymuszony skandynawski nastrój.

Swirl

Najbardziej kolorowy motyw kolekcji, to ukłon w stronę ikony popkultury, David’a Bowiego. Charyzmatyczny muzyk, choć na scenie sięgał po to, co w modzie najoryginalniejsze i najśmielsze, powtarzał w wywiadach, że w głębi duszy  jest taki sam, jak wszyscy inni wokoło.

Czerwień i kolorowe ukośne pasy, nawiązują do jego niezwykle barwnej twórczości i tworzą energetyczną mieszankę, idealną na wiosenny sezon. Wygodne  spódniczki w kształcie litery A i odcięte pod biustem sukienki sprawdzą się zarówno w szkole, jak i podczas weekendowych wypadów za miasto. Uszyte tak, by delikatnie falować i podążać za swoją aktywną właścicielką.

Cowgirl

To najbardziej delikatny motyw tej kolekcji. Przywodzi na myśl rodzinne ciepło z Domku na Prerii, nostalgię Dzikiego Zachodu z Butch Cassidy i Sundance Kid oraz poetyckie prerie pokazane w Slow West. Beżowe tło stało się idealną kanwą dla delikatnych, błękitnych kwiatów, zza których niewinnie wyłaniają się kobiece postacie.

Podobnie jak w przypadku pozostałych projektów: proste fasony, subtelne falbanki i przeszycia zdobią dziewczęce sukienki i oversize’owe tuniki. Pachnie wiosną, z nutką niewinności z lat 70-tych.

Wzory Miszkomaszko jak zawsze są uniwersalne i nie znają pokoleniowych barier. Na miłośniczki wzorów Agaty czekają niezwykle kobiece fasony, nieco bardziej dopasowane, z kuszącymi detalami w postaci śmiałych dekoltów i odkrytych pleców. Idealne od święta i na co dzień.

70s Poppy

Na koniec piękne, duże kwiaty etno, nawiązujące do hippisowskiej ery lat 70-tych, która idealnie oddaje ducha Miszkomaszko. Czerwono-beżowy duet kolorów zgrabnie się ze sobą przeplata i wzajemnie uzupełnia, a delikatna kreska kwiatów podkreśla subtelność wzorów. Pomimo tego, całość jest charakterna, z przytupem. Dziewczęce sukienki za kolano i w kobiecej wersji maxi, swobodnie nawiązują do dobrze znanych nam motywów, odnosząc się do beztroskich i niezwykle spontanicznych czasów.

Wiosna Miszkomaszko jest pełna znanych i lubianych skojarzeń, metafor pełnych emocji, a także fasonów i wzorów, które łączą nie tylko pokolenia, ale i odmienne jednostki, zakochane w subtelnej stylistyce retro. Zobaczcie już teraz całość w sklepie online i przywitajcie wiosnę w dobrym stylu!

zdjęcia: Agata Witkowska

set design: Aleksandra Gerlach 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Leave a comment 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama