Łyko kocha len. Z wzajemnością

Pościel na dobry sen.

Cenię dobre produkty. Lubię dobry design i jakość. Przepadam za prostą formą i szlachetną tkaniną. Jeśli macie podobnie, to mam dobrą wiadomość – jest marka, która spełnia wszystkie te życzenia.

Żałuję, że wyrosłam z bajki o Mikołaju, bo wiedziałabym, co zamówić. Na dobre noce, na przyjemne przebudzenia, niespieszną prasę w pieleszach i te chwile, kiedy dom śpi, a ja delektuję się ciszą – poprosiłabym o lnianą pościel Łyko. Widzę się w tym granacie nocy letniej i czuję jak otula mnie zmiękczony len, nawet budzik łaskawie zapomina, która jest godzina… I nic nie szkodzi, bo to przecież sobota. Tak sobie właśnie o tej pościeli myślę, że budziłabym się w niej każdego dnia w sobotnim nastroju.

Dosyć o moim marzeniach, dziś chcę wam opowiedzieć o dziecięcej kolekcji pościeli Łyko, która różni się od wersji dorosłej jedynie rozmiarem. Przyglądam się jej z przyjemnością. Nigdy nie przepadałam za wzorzystymi poszwami, może dlatego doceniam ten rzadki bark nadruku na zestawach dziecięcych. Jednolite pościele wnoszą wyciszający spokój do sypialni dzieci. Minimalizm wydaje się też dobrą bazą wyjściową do późniejszych eksperymentów naszych dzieci z własnym stylem.

Len to tkanina ostatnio znowu doceniana, nie bez powodu. Jest naturalna, przewiewna, antyalergiczna, nie podrażnia delikatnej skóry niemowląt. Zmiękczony len traci swoje nieco sztywne oblicze, zachowując to, co najlepsze. Pościel Łyko powstaje z najwyższej jakości lnu. Możemy być pewne, że pozwoli dzieciom na spokojny, komfortowy sen, zapewniając miłe otulenie bez przegrzania.

Dobry gatunek pościeli pozwoli cieszyć się nią przez długi czas. Poszwy nie mechacą się i nie deformują. Nie zmienią tego nawet niezliczone ilości prania, które są przecież – w przypadku pościeli dzieci – nieuniknione.

Poszwy zamykane są na zakładkę, nie musimy obawiać się niewielkich guzików lub mogących zadrapać suwaków. Proponowane są w standardowych rozmiarach, ale na zamówienie powstają też w innych. Ponieważ wszystkie produkty marki Łyko wykonywane są ręcznie, nie ma z tym żadnego problemu. Istnieje też możliwość stworzenia własnej kompozycji kolorystycznej zestawu – wybieramy z proponowanej palety: granat, śmietana, moon stone i brudny róż. Wszystkie miksy będą zjawiskowe!

Miło wiedzieć, że Łyko stworzyły dwie siostry: Maria oraz Helena – mama dwuletniej Ani i trzymiesięcznej Łucji, dziewczynki sypiają w ich pościelach każdej nocy. Spokojnie i długo. Można powiedzieć, że to właśnie Ani zawdzięczamy kolekcję dziecięcą, bo Łyko miało być tylko dla dorosłych, ale pewna noc zmieniła tę koncepcję. Przeczytajcie, co powiedziała nam Helena.

Jak to się stało, że postanowiłyście zrobić też pościel dla dzieci?

Kiedy tylko powstały prototypy pościeli dla dorosłych, zaczęłyśmy je intensywnie testować. W tamtym czasie spaliśmy z mężem z naszą roczną córką w łóżku. Pierwsza noc w naszej pościeli była jednocześnie pierwszą tak dobrze przespaną od urodzenia Ani. Czułam się po niej rewelacyjnie. I tak już śpimy w Łykopościeli półtora roku i cały czas jest jak nowa. A ponieważ widziałam, jak na pościel reagowała skóra Ani – dużo mniej się pociła, wiedziałam, że koniecznie trzeba ten sam len wykorzystać do pościeli dziecięcej. I tak rozszerzyłyśmy ofertę o Łyko Kids.

Ania śpi już w swoim łóżeczku?

Tak, w naszym moon stone i jest to jedyna pościel, której z siebie nie zrzuca. A do naszego łóżka zawitała druga córka i bardzo się cieszę, że to właśnie naszym lnem się opatulamy. Ten materiał jest, moim zdaniem, stworzony dla dzieci – zwłaszcza, że teraz len jest zmiękczany, czyli przyjemny w dotyku. Nadal można wyczuć, że to len, a jednak zasypia się w nim jak w bawełnie. Przy dużo lepszych właściwościach. O lnie można zresztą mówić i mówić. Jest niesamowity!

*

Spójrzcie na wszystkie produkty marki Łyko tu

Ostrzegam, trudno będzie zdecydować się tylko na jeden komplet. Do tego, na stronie czekają na was kolejne pokusy: kimona, kardigany i torby, bo len sprawdza się w wielu odsłonach.

 

Tekst: Paulina Filipowicz

Zdjęcia: Martyna Galla

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.