Nasze inspiracje, Redakcja

Linki Oli Płocińskiej

Rozpoczynam rundę linków naszych gości. Każda z nas zaprosiła kogoś, kogo lubi, ceni i sama podgląda. Moje linki przejmuje dziś jedna z moich ulubionych ilustratorek: Ola Płocińska.

Nie poznałam Oli osobiście. Znam ją z jej superprac i czuję, że lubię. Ola rysuje, robi plakaty, tworzy książki i jest mamą przedszkolaka. Jej twórczość zachwyca nas w redakcyjnym chórze na wszystkie głosy i dlatego z przyjemnością pokazujemy to, co Ola robi, a teraz przyglądamy się, co znajduje w sieci.

 

Z rysunkowej pogawędki wiem, że jej ulubionymi zwierzakami są  prosiaczki. Nie wiem jak was, ale mnie to chwyta za serce. I na dobry początek, nie mogło być inaczej, w jej linkach wyskakuje pewien ryjek… Zobaczcie, co jeszcze.

*

Uwielbiam proste drewniane zabawki. Niby dla dzieci, ale tak naprawdę dla każdego. A tutaj jest dostępny drewniany prosiaczek – to już w ogóle szał.

*

Magiczne miejsce w Poznaniu. Ostatnio, po spektaklu, dzieci mogły podejść i same animować lalki. Bardzo mi się to podobało.

Bartłomiej Jan Sowa

*

Moja najnowsza książka. O relacjach ludzi i zwierząt. Dobry pretekst, by porozmawiać z dziećmi o ważnych sprawach. Jest też trochę praktycznych porad, na przykład: po czym poznać, że jajko pochodzi od szczęśliwej kury.

*

Strona, na której można prześledzić, jak powstawały najciekawsze książki obrazkowe ostatnich lat. Rozmowy z twórcami i ciekawe zdjęcia pokazujące nie tylko efekty finalne, ale i proces powstawania książki.

*

Znalezione na Instagramie, proste zabawne i bardzo inspirujące.

 
*

Na koniec wywiad z Magdą Hueckel, której bloga czytam prawie od początku. Trudna, ale bardzo inspirująca rozmowa. Zapraszam na ładnebebe.

 

Olu, dziękuję, że podzieliłaś się z nami swoimi znaleziskami.

*
Opracowanie: Paulina Filipowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama