Redakcja

Linki Dominiki

Cześć, tu Dominika i dziesięć moich ulubionych linków ostatnich tygodni. Będzie o wyczekiwanym magazynie dla dziewczynek, pięknym komiksie, modzie, kawie i błyskotkach. Zapraszam.

1. Zdaniem Piaskowego Wilka, wciąż jesteśmy w kosmosie, bo codzienne loty odbywamy w rakiecie-planecie, czyli Ziemi. Bardzo mi się ta myśl spodobała, zwłaszcza że poczułam jej przyjemne rezonowanie, słysząc wieści o powstającym Magazynie „Kosmos”. Jeszcze go nie ma, na razie dziewczyny założycielki powołały fundację, zorientowaną na przeciwstawianie się płciowym stereotypom i wzmacnianie pewności siebie dziewczynek. Ale już jesienią ruszy zbiórka środków na druk pierwszych numerów. To się nazywa dobra wiadomość.   

2. Australijska marka Chasing Unicorns zawróciła mi w głowie. Ubrania w stylu vintage, wykonane z mocnych tkanin, żeby przetrwać długie lata w szafach córek, synów albo i wnucząt.

 

3. Wzór w piłkę plażową na kostiumie kąpielowym? Może nie brzmi to atrakcyjnie, ale za to wygląda. W tym multikolorowym wdzianku od Mary Hoffman – projektantki świadomej i zaangażowanej w ekologię oraz działalność charytatywną – jesteśmy na plaży niepokonane.

 

4. Nie wiem jak wam, ale mnie zrobiło się trochę chłodno. Minie jeszcze trochę czasu, zanim pożegnam się z moim starym, dobrym znajomym, czyli gigantycznym wełnianym swetrzyskiem. Tak naprawdę, to marzy mi się szafa pełna oversize’owych swetrów we wszystkich kolorach tęczy. Na początek taki różowy.

5. Girls write now to grupa dziennikarek, edukatorek, pisarek i poetek z Nowego Jorku, która od niemal dekady wspiera amerykańskie licealistki w profesjonalny pisaniu. Są warsztaty, spotkania z autorkami i rozmowy o tym, jak z pisania uczynić zawód, który pozwala się utrzymać i który wzmacnia wiarę w swój talent. W gronie wykładowców m.in. Zadie Smith.

6. Kolczykowego bzika ciąg dalszy. Somme Studio, Anaise Natalie Joy to moje ostatnie odkrycia. Polecam je waszej uwadze.

 

7. Czarna Fala to mój kawowy faworyt. Po kilkunastu filiżankach tego boskiego napoju nabrałam śmiałości do wiążących wyznań. A co mi tam. I powiem wam jeszcze, że mistrzowie z Racławickiej 99 będą parzyć kawki na Ładnej Wiośnie, która już 22 kwietnia. Przychodźcie!

8. Taakie buty. Dzieło sztuki.

9. „Bajka na końcu świata” to jeden z komiksów dla dzieci, na które bardzo czekam. Przemyślany, zabawny i piękny.

This slideshow requires JavaScript.

10. Każdemu, kto lubi ładne miejsca zaopatrzone w ładne przedmioty, z czystym sercem polecam butik Cloudmine, który niedawno wprowadził się na Paryską 17. Przybywajcie przy okazji spacerów, spontanicznych kawek na Saskiej Kępie i zupełnie bez okazji.

 

 

 

 

Leave a comment 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama