Nasze inspiracje, Redakcja

Linki Dominiki

Jestem rozpuszczoną dziewczyną. Przeczesywanie sieci w poszukiwaniu frapujących treści uprawiam regularniej od ogródka, jogi i sprzątania. Oto efekty.

*

Bbymutha jest raperką i mamą czworga dzieci (dwie pary bliźniąt!), które wychowuje samotnie, bo ma za sobą nieudane związki z przemocą w tle, a często i na pierwszym planie. Rapuje prosto i oszczędnie, często wplatając w podkłady odgłosy zabaw ze swoimi dziećmi (poniżej próbka). Ta czarnoskóra matka samotnie wychowująca swoje stadko w białej Ameryce jest mistrzynią ogarki. Nie jest jej lekko, ale idzie do przodu choć, jak sama mówi, dwa Skorpiony i dwa Lwy to naprawdę sporo jak na jedną, stabilną emocjonalnie i łaknącą wyciszenia Wagę! Koniecznie sprawdźcie jej najnowszy album „BbyShoe”.

 

*

Ewa Przedpełska to nasza kochana redakcyjna koleżanka, związana od lat z Ładnebebe fotografka, mama Hani i Tymka. Jaką ona ma piękną głowę! Ostatnio wpadła na pomysł założenia grupy na Facebooku, w której dzielić się będzie swoimi fotograficznymi tipami na łapanie rodzinnej codzienności. W planach są wyzwania, ćwiczenia, dyskusje, warsztaty. Grupa nazywa się Fotografia rodzinna naturalnie, wszyscy są mile widziani – wystarczy poprosić o dodanie. Róbmy dobre zdjęcia swoim najbliższym, Ewie podziękujecie później.

*

Kolejny argument za przeprowadzką do Szwecji. Na przedmieściach Sztokholmu jest przedszkole Seafarer, w którym nauczyciele – szczerze zatroskani o wyraźne podziały genderowe i kiełkujące w najlepsze stereotypy – postanowili położyć kres tym tendencjom. Jak to zrobili? Poczytajcie w NY Timesie.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

Książka o tym, jak kształtowały się relacje pomiędzy ludźmi i zwierzętami od XIX wieku do dziś, zaprojektowana przez Mariannę Sztymę, a napisana przez Ewelinę Lasotę i Dorotę Majkowską-Szajer. „Ślady, tropy, znaki” to publikacja dla czytelników od 10 lat i dopieszczony wizualnie dokument naszego trudnego, zwierzęco-ludzkiego sąsiedztwa.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

Zapraszam wszystkich na Bunt dziewuszek. Klub dyskusyjny, który odbywać się będzie w każdą kolejną niedzielę począwszy od 8 kwietnia. Przybywajcie dziewuszki od lat 8 do 108 gadać o sytuacji kobiet w Polsce i na świecie, buntować się i sprzeciwiać. Chodźcie podyskutować i powzmacniać się wzajemnie. Godzina 15.00, widzimy się!

*

Ulubiony marcowy post? Niełatwa to sprawa, bo to był miesiąc mocnych, inspirujących tematów, ale tak najbardziej najbardziej to lubię tekst o podróży do Ålesund. Kiedyś tam pojadę, zobaczycie!

 

Tekst: Dominika Janik

 

Leave a comment 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama