Linki Bożeny

To, co lubimy najbardziej

Z napisaniem moich linków jest jak z dziećmi – za drugim razem jest dużo prościej! Od tygodni skrzętnie notuję sobie ciekawe postaci, wydarzenia i ulubione zdjęcia. Poniżej o tym, co mnie bawi, wzrusza i inspiruje.

 

Na początek dwa filmiki, które skradły moje serce. Pierwszy prezentuje nauczycielkę z publicznej szkoły Wichita Public School, która codziennie rano odbywa indywidualny taniec powitalny z każdym uczniem, kończąc go przytuleniem. Uczniów jest 20, a całość zajmuje nauczycielce dokładnie minutę i 18 sekund.

 

 

*

Drugi film opowiada o Davidzie Deutchmanie, który przez ostatnie 12 lat dwa razy w tygodniu odwiedza niemowlęta na Oddziale Intensywnej Terapii. Swoją obecnością stara się wyręczyć rodziców, którzy z różnych powodów nie mogę towarzyszyć swoim chorym dzieciom. Jego plan jest prosty – dużo tulić i kołysać, głaskać, śpiewać i rozmawiać. Dzięki jego trosce dzieci szybciej zdrowieją, przybierają na wadze i rozwijają się. Jak mówi sam David, emerytowany biznesman, to najlepsze zajęcie, jakie kiedykolwiek miał. Nie bez znaczenia jest tu jednak przychylność i otwartość personelu szpitalnego.

 

*

TERESA

Odkąd Tereska pojawiła się na świecie, a było to półtora roku temu, nie odstępuje swojej mamy na krok i codziennie towarzyszy jej w pracowni. A że mama jest bardzo kreatywną i pracowitą osobą, efekty ich „współpracy” są wspaniałe. Najnowsza kolekcja słynnych wazonów Malwiny Konopackiej nosi imię jej najmłodszej córeczki – Tereski. Wazon TERESA jest też dokładnie wzrostu Tereski, ma niemal 80 cm. Jak na człowieka, to nie jest dużo, ale na formę ceramiczną – bardzo.

Strona / Instagram / Facebook

PS. A tak się składa, że Malwina ma dziś urodziny! Serdeczności!

 

 

*

LEOBLOG

Tata, mama (która jest w trakcie leczenia choroby nowotworowej), 7-letni Leo (chorujący na Klątwę Ondyny i szereg związanych z nią powikłań) oraz jego zaledwie kilkumiesięczny braciszek Teo, postanowili spełnić swoje wielkie marzenie i wyruszyć na kilkutygodniową podroż po Afryce. Z plecakami. Bawili się świetnie.

Bloga znajdziecie tu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

THEO & BEAU

Na pewno widzieliście kiedyś serię zdjęć śpiących ze sobą chłopczyka i jego psa. Postanowiłam sprawdzić co u nich. Towarzystwa zdecydowanie przybyło. I choć straciłam rachubę, ile dzieci i psów jest na pokładzie, które jest które, i kto jest kim, zdjęcia tej kochającej zwierzęta rodziny są budujące.

Instagram / Strona

 

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

YONI LEFEVRE

Dni Babci i Dziadka już za nami, ale za sprawą wczorajszego przedszkolnego przedstawienia mojej córki wciąż mam go w głowie. Artystka Yoni Lefevre kilka lat temu zrealizowała projekt „Grey Power”, w którym wykorzystała rysunki dzieci przedstawiające ich dziadków. W oczach wnucząt dziadkowie zajmują się całą masą niezwykłych rzeczy i urastają do rangi absolutnych bohaterów. Jest to niezwykle kolorowy, pozytywny i zindywidualizowany obraz osób starszych w społeczeństwie.

Link do strony artystki jest tu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

NIECH ŻYJĄ DZIEWCZYNY

Magazyn „Zwykłe Życie” organizuje jutro w Muzeum Etnograficznym w Warszawie drugą edycję targów „Niech żyją dziewczyny”. Poza tym, że to nietuzinkowe i wartościowe wydarzenie, obfitujące w liczne warsztaty i spotkania, mam w nim swój mały udział. O godz. 12.00 poprowadzę wykład na temat szeroko pojętej organizacji. Zapraszam wszystkie kobiety, dziewczyny i nie tylko! Do zobaczenia.

Link do wydarzenia tu.

*

MÓJ ULUBIONY POST MIESIĄCA

Ten materiał sprawił mi dużo radości i wprawił w zdumienie – czyli można być zbieraczem i zachowywać porządek? Bohaterka, jak zresztą cała jej rodzina, jest rozbrajająca i inspirująca: „Lubię rzeczy zrobione nie wiadomo po co”.

Link do artykułu tu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

PS. A pamiętacie Izę? Ma synka!!!

opracowanie: Bożena Kowalkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.