Focus na temat, Zakupy

Lekcja biologii w domu

Pantofelki, rzęski... nie, to nie zestaw na karnawałowe wyjście, ale wspominki z lekcji biologii. Kto pamięta? My podstawy lekcji biologii przerabiamy na co dzień, zarówno faunę i florę. Śpiące susły, szkolne leniwce, rozskakane małpy i głodne lwie paszcze... Dziś zaserwujemy wam lekcje biologii na domowo, bo mimo śnieżnej bieli za oknem, poszukujemy już wiosny.

Może do ciepłych dni jeszcze daleko, nikt jednak hibernować się zimowo nie zamierza. Zwierzaki, rośliny, sadzonki to temat klasyk, a który dzieciak nie uwielbia biologii,  nawet nie wiedząc o istnieniu tego przedmiotu! Wraz z Agą bawimy się dziś tym tematem, kto pierwszy do tablicy?

 

***

Lekcja anatomii

Pytanie o serce trochę za proste, każdy dwulatek zlokalizuje je bez pudła, ale już mięsień czworogłowy rozbudza fantazję ciekawskiego kilkulatka. Ile głów?? Spokojnie, lekcja anatomii wg Janod to edukacyjna układanka, która objaśnia części ciała. I to w dwunastu językach.

Magnetyczna tablica wędruje na ścianę, a pani profesor biologii cierpliwie wyjaśnia tajniki ludzkiego szkieletu. 76 magnetycznych części, skomplikowany ten homo sapiens!

Królestwo roślin

Człowiek istota fascynująca, ale jeszcze bardziej intryguje naszych małych biologów bogactwo roślin. Z tęsknotą wtapiamy więc wzrok w soczystą wiosenną zieleń i odkrywamy tajemnice ogrodu i kreski Hectora Dexeta w książkowym wydaniu Oto jest Ogród dla najmłodszych.

Wycieczka na farmę

Zanim naprawdę wskoczymy w kalosze i popędzimy w teren, w planach mamy farmę w wersji domowej i to już dla roczniaka. 10 tekturowych klocków Scratch z ilustracjami zwierzaków i warzyw, oj szykuje się godzinka budowania i burzenia. Przygotujcie się na dużo pytań o łaty na krowie, ilość kropek na muchomorze i długość dżdżownicy.

Wiosenne sadzonki

Biolog i zapalony botanik nie będzie czekał na wiosnę i wypady do Ogrodu Botanicznego. Nie zważając na zadymkę za oknem budujemy własne laboratorium zieleni.

Wygląda bardzo profesjonalnie, torebka z nasionkami różnych roślin, doniczki do sadzenia i kalendarzyk do pomiarów wzrostu. Podobno po posadzeniu warto z roślinami codziennie rozmawiać… Czemu nie! Za oknem biało, a u nas na parapecie zaraz się zazieleni groszek, trzymajcie kciuki!

Narwańcy i samotnicy

Zapominamy o wkuwaniu łacińskich nazw gatunków, klas, gromad jakie serwują nam szkolne podręczniki biologii. Spójrzmy na zwierzęta inaczej, każde ma swój charakter i często zaskakujący wygląd.

Giganci, liliputy, narwańcy, którym puszczają nerwy i mistrzowie kamuflażu. Romantyczni uwodziciele, single i miłośnicy rodzinnej gromadki. Atlas zwierząt ukazujący je w całej krasie i z językowym humorem. A czy wy wiecie dlaczego kumak dalekowschodni ma czerwony brzuch?

Fauna i flora, mimo zimy tętni życiem. Zobaczcie nasze typy do zabaw w temacie biologii!

zdjęcia: Aga Bednarska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama