Bez prądu, Dziecko

Latarnie i bębenki

Rozpoczął się Chiński Nowy Rok, który w tym roku zwany jest Świętem Koguta. To dobra okazja by pobawić się z dziećmi w diy i świętować Nowy Rok po raz drugi.

Na początek trochę teorii. Chiński Nowy Rok, który w tym roku przypadł 28 stycznia, to czas spędzany w rodzinnym gronie. Wigilię świętuje się w domach i obdarowuje bliskich łakociami i banknotami, zapakowanymi w czerwone koperty. W dzień Nowego Roku, Chińczycy wychodzą na ulice i przy huku fajerwerków oglądają słynne tańce lwów. 15 – dniowe obchody świąt noworocznych zamyka Święto Latarni. Z tej właśnie okazji, Agnieszka skorzystała z zasobów sklepu Edukatorek i do spółki z Jasiem i Julką, przygotowała dla nas prostą instrukcję wykonania latarni i chińskiego bębenka. W sam raz po to, by przyłączyć się do zabawy. Żeby nadać tempo pracy i wprowadzić gawiedź w karnawałowy nastrój, dobrze jest zagrać na trójkącie i wzorzystym, drewnianym bębenku. Działajcie!

 

 

CHIŃSKA LATARENKA

Potrzebne będą:

rulony kolorowych papierów,
 kolorowa bibuła,
kolorowe taśmy,
wstążki,
klej,
nożyki,
sznurek.

Przygotowanie:

Pierwszy karton jest bazą, do niego będziemy doklejać kolejne elementy. Zwijamy papier w rulon i sklejamy. Przygotowujemy drugi karton, najlepiej w innym kolorze . Zaznaczamy linijką miejsca, do którego będziemy ciąć paski. Najlepiej wycinać je scyzorykiem.

Pamiętajmy, że drugi karton powinien być dłuższy od pierwszego. Krawędzie tego drugiego, dłuższego kartonu, przyklejamy do krawędzi pierwszego (patrz rysunek).

Do latarenki możemy dokleić frędzle z bibuły albo wstążki.

***

CHIŃSKI BĘBENEK

Potrzebne będą:

małe dzwoneczki,
tektura,
sznurek,
patyczek

oraz dla inspiracji:
zestaw artystyczny Smoki.

Przygotowanie:

Wycinamy z tektury koło, następnie cyrklem robimy dwie dziurki, przez które przeciągamy sznurek z dzwonkiem. Sznurek nie może być dłuższy niż tektura. Na koniec, prostopadle do kartonu, wbijamy patyczek.

Przy okazji możecie wykonać papierowe ciasteczka z wróżbą, korzystając z tej instrukcji.

 

Leave a comment 2 komentarze

    1. Racja, Święto Wiosny to określenie każdego Nowego Roku w chińskim kalendarzu. 2017 rok zwany jest Rokiem Koguta, zaraz to uzupełnię. Dzięki za czujność!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama