marki, Wizytówka

Las i niebo

Mam szczęście, że od wczesnego dzieciństwa, miałam możliwość przebywać blisko natury. Miłością do niej zarazili mnie moi rodzice, z którymi chodziłam na dalekie wycieczki po górach, lasach, łąkach. Las i niebo, to odzwierciedlenie mojego podziwu dla przyrody - opowiada nam Małgosia, założycielka tej niezwykłej marki.

gir-sad-01

Najpiękniejsze, misterne i pełne fantazji, dzieła sztuki podarowała nam natura. Może zbyt blisko nas, byśmy w codziennym pędzie mogli dostrzec jej pełne piękno? A może szczegóły są tajemnicą, ujawnianą tylko tym, obdarzonym szczególną wrażliwością? Małgosi z pewnością jej nie brakuje. Jest doskonałym obserwatorem najmniejszych detali, które z czułością oddaje na swoich pracach.

Ptaki, motyle, liście i kwiaty, to cztery główne tematy Lasu i nieba. Ujęte z precyzją i starannością. Miłość do przyrody widać na każdym rysunku. Nic dziwnego, stoją za nimi wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa, magia zapisana w pamięci, uwielbienie natury i talent.

fotoo-kwiaty-min

Każdą wolną chwilę spędzaliśmy z rodziną na łonie natury. Najpierw wynajmowaliśmy góralską drewnianą chatę w Beskidach – rodzinnych stronach mojego taty. Ciekawe, bo już po powstaniu kolekcji Ptaki przypomniałam sobie taki obraz: ta właśnie chata, z czarnego, wyblakłego drewna miała pomalowany na biało, oszklony ganek. Pamiętam ten zapach i… naklejki z ptakami, cały ganek wyklejony, nie wiem przez kogo, naklejkami z wizerunkami rozmaitych ptaków – Małgosia śmieje się, że miała dzieciństwo w bardzo modnym obecnie nurcie slow. Oczywiście, zupełnie naturalnie, przeniosła je na swoje maluchy.

6550873_160319lasiniebo32335a-minkopia

Przyjrzyjmy się produktom. Marka postawiła na kilka elementów, które idealnie zagrają w każdym wnętrzu, nie tylko w pokoju naszych milusińskich.

6550817_pocielptakilasiniebo01-min-kopia

Pościele i narzuty, zdają się wyprowadzać nas z sypialni. Przykrywamy łóżko narzutą, a ono znika pod liśćmi, lub na kwiecistej łące. Piękna przyroda mości się w naszych kątkach, wprowadzając spokój i harmonię. Dla małych mamuś, mamy dobrą wiadomość, w sklepie Las i Niebo, jest również pościel dla lal.

6550820_pociellicielasiniebo02-min

 

Las i Niebo, to marka z dobrze zaprojektowanymi i przemyślanymi dekoracjami. Od niewielkich, girlandy i zawieszki, po plakaty, kalendarze i tapety. Te mniejsze, mogą zagościć tylko na chwilę, by po kilku dniach przenieść się w inne miejsce, opowiadając nową historię. Tapety, stają się tłem domowego życia, otwierają nam dodatkowe okno, przez które wlatują motyle i ciekawskie ptaki.

zbior-lanc

szpak-wiosna-we-wnetrzu-kopia

Papierowe motyle i ptaki, wspaniale sprawdzą się na kwiatach, w oknach, a w nadchodzącym czasie, mogą przysiąść na choinkach.

gir-sad-03-ptaki

6550819_tapetamotylelasinieborozwinitazmodelem02-min

6550875_tapetamotyle01lasiniebo-min

Zauważyliście edukacyjne walory produktów Lasu i nieba? Każdy rysunek z dużą starannością oddaje oryginał i jest podpisany.

Mam wrażenie, że w naszych czasach dzieci zdobywają masę umiejętności na przeróżnych zajęciach, jeżdżą po świecie ( i wspaniale), ale nie znają podstawowych nazw roślin i zwierząt które mają za oknem.  Pościel może być nie tylko ciekawa graficznie, ale nieść jakąś treść, choćby symbolicznie. – mówi nam Małgosia.

Wspaniała ściągawka przy tworzeniu zielników i przed lekcją przyrody.

20160915_172104

Szacunek do natury, przejawia się również w procesie powstawania produktów. Przedmioty papierowe wykonane są ze szlachetnego, mięsistego papieru, pochodzącego z recyclingu. Wszystkie etapy powstawania produktów odbywają  się w Polsce, zgodnie z ideą fair trade. Zamiast  bogatych opakowań, które zaraz po otwarciu lądują w koszu na śmieci, każdy komplet pościeli zapakowany jest w bawełniany woreczek wielokrotnego użytku, pozostałe produkty pakowane są w papier pochodzący z recyclingu.

szczwol-lanc

wyka-lanc

Las i niebo, to propozycja dla ludzi szukających oddechu od zgiełku i pośpiechu dnia codziennego. Z tak inspirowanymi produktami, łatwiej obłaskawić tęsknotę za letnią łąką czy, dającym nam ukojenie, zielonym lasem.

Ta barwna marka, to również wspaniała alternatywa dla infantylnych wzorów, których nasze dzieci, wbrew opiniom producentów, z pewnością nie oczekują.

20160915_172018

Bliskość natury, nawet jeśli tylko skopiowanej, wydaje się pomysłem pełnym miłości. Zobaczcie, produkty, które skradły nasze serca.

Leave a comment 8 komentarzy

  1. Mamy narzutę w ptaki – cudna i każdy gość który odwiedza pokój synka jest zachwycony 😊 teraz zbieramy do skarbonki na motyle żeby zaczarowały naszą przestrzeń 😊 brawo Gosiu

  2. Wreszcie! Jestem ogromną fanką, kupiłabym wszystko, ale nie mam miejsca, więc trudno się zdecydować.
    Kolejnym zakupem na pewno będą motyle do mobila montesoriańskiego dla córki 2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama