Dziecko, Zrób to z Fasinką

Kreatywnie na dobranoc

Kreatywna zabawa dobra na wszystko! O poranku – na dobry początek dnia i wieczorem – gdy spokojny sen tuż, tuż. Szukacie pomysłu na dobranockowe DIY? Mamy dla was podpowiedź!

Dzisiaj skocznym krokiem do zabawy inspirują igła i kolorowa mulina. Ośmioletnia Fasinka i czteroletni Leo mają ręce pełne roboty, bo ich mama Maja Marciniak, autorka „Książki do zabawy” znalazła superpomysł na proste, a jakże urocze zrób to sam. Zainspirowana zbiorem magicznych opowieści „Dobranocki na pogodę i niepogodę” i pracami Ingeli Peterson Arrhenius – szwedzkiej ilustratorki, przygotowała z dziećmi opaski na oczy. Te w kształcie puszystych obłoczków, założone przed snem, przypomną dzieciom o krainie z nocnych opowieści – pełnej magicznych i zabawnych przygód. Pędzimy z pomocą i krótkim tutorialem, który pomoże wam je zrobić.

*

WSKAZÓWKI

Do zrobienia chmurkowych opasek przydadzą wam się: igła i kolorowa mulina, kawałek białego materiału (możecie użyć do tego starego prześcieradła), biały filc, tamborek, kartka papieru, nożyczki, elastyczna gumka i flamaster.

*

KROK PO KROKU

  1. Z białego papieru wycinamy szablon chmurki i przerysowujemy go na dwóch kawałkach materiału. Jeden większy wkładamy w tamborek, z drugiego wycinamy kształt puszystego obłoczka. Obydwa za chwil kilka połączymy ze sobą.
  2. Czas na haftowanie! Z kolorowej muliny wyszywamy rozmaite kształty. Linie, oczka, uśmiech. Każdy element będzie pięknie zdobił przygotowywaną opaskę. Może wykonacie uśmiechniętą buzię? Czemu nie!

3. Młodsi fani rękodzieła mogą stworzyć chmurki z białego filcu, pomijając jednocześnie najtrudniejszą część pracy, jaką jest haftowanie na tamborku. Leo z pomocą mamy też zrobił swoją dobranockową opaskę. Ale fajnie wyszło!

4. Do gotowych chmurek z wyhaftowanymi kolorowymi wzorami doszywamy po obydwu stronach elastyczną gumkę. Z pomocą mamy i taty powstaną piękne dobranockowe opaski! Te Fasinki i Leo już gotowe. Jak wam się podobają?

 

*

Więcej kreatywnych pomysłów na zabawę z dziećmi znajdziecie w naszej publikacji „Książka do zabawy”, którą kupicie tutaj. Zobaczcie też nasz cykl #zróbtozfasinką. Tutaj pomysłów mamy dla was całe mnóstwo!

*

Zdjęcia: Kasia Rękawek

Opracowała: Marta Szczepanik

 

Leave a comment 1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama