Gwiazdka z Mamissima

Gwiazdka z Mamissima

Dzisiaj nie będzie o prezentach, dzisiaj będzie o emocjach, które podążają za tak ważnymi dla wszystkich Świętami Bożego Narodzenia!

Przygotowania do Świąt to niezwykły czas, w którym wszystkim udziela się magiczny klimat i niezwykle urocza dziecięca radość oczekiwania na pierwszą gwiazdkę. W tegorocznym cyklu #gwiazdkazMamissima oprócz pokazania cudownych upominków dla dzieci, wybranych przez zaproszonych blogerów, padło wiele ważnych zdań, które chcemy raz jeszcze zacytować.

Z ogromną przyjemnością wracamy do blogerów, których odwiedzałyśmy w ramach gwiazdkowych wpisów przygotowanych ze sklepem Mamissima. Jesteśmy przekonane, że na dobre wprowadzimy was w świąteczny, niezwykle rodzinny i ważny czas. Zapraszamy do lektury!

 

*

Gwiazdka z Agnieszką – Mamowymi oczami

Oprócz samego świętowania wspaniałe są też przygotowania. Okres przedświąteczny to magiczny czas, w którym budujemy to oczekiwanie. Dzieci nie mogą się doczekać Mikołaja, a my możemy nacieszyć oko dekoracjami i częściej niż zazwyczaj uświadczyć życzliwości od obcych ludzi – każdemu udziela się klimat i dziecięca radość – Agnieszka, mama Amelki i Borysa.

Wybory prezentowe Agnieszki znajdziecie tutaj.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

Gwiazdka z Karoliną – Little Hooligans

Od dzieciństwa zawsze najcieplej wspominam Wigilię. To w naszym dom był bardzo zabiegany dzień. Mama z babcią, które mnie wychowywały, w Wigilię wracały z pracy koło 14.00, żeby uwinąć się ze wszystkim. Musiały nieźle się nagimnastykować. Kiedy w końcu siadaliśmy wspólnie do stołu, czas jakby hamował. To wspomnienie do dziś wywołuje uśmiech na mojej twarzy – Karolina, mama Kuby i Antoniego.

Wybory prezentowe Karoliny znajdziecie tutaj.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

Gwiazdka z Malwiną – Nanuszka

Odkąd są z nami dzieci, Święta nabrały zupełnie innego, nowego wymiaru. Zawsze bardzo lubiłam ten wyjątkowy czas, jednak teraz, kiedy mam rodzinę, dużo mocniej je przeżywam. Dzieci wprowadzają magię i taką niesamowitą beztroskę. No i radość – najbardziej rzecz jasna z prezentów… – Malwina, mama Gai i Nadii.

Wybory prezentowe Malwiny znajdziecie tutaj.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

Gwiazdka z Kasią – Minimaliv

Choinkę ubieramy dopiero w Wigilię. Taka u nas tradycja. Ale wtedy dopiero czujemy najbardziej klimat Świąt i mamy największą frajdę. Bardzo mnie ciekawi, jak będzie wyglądać ta zabawa w tym roku, bowiem brat Tosi, niespełna dwuletni Julek, to niezły łobuz i liczymy się z jakimiś rewelacjami. Dlatego bombki i łańcuchy zrobimy sami. Ewentualnie coś z drewna, bądź zaopatrzymy się w inne nietłukące się ozdoby – Kasia, mama Antoniny i Julka.

Wybory prezentowe Kasi znajdziecie tutaj.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

Gwiazdka z Agnieszką – Słodki Ciężar

W Święta najbardziej lubimy prezenty, śnieg, mandarynki, choinkę i najważniejsze: rodzinny klimat. Dobrze pamiętam mój wymarzony prezent, którym był mikrofon. Kiedy byłam mniejsza, to był taki plastikowy, który miał opcje oklasków publiczności i wołania: bis! A kiedy byłam starsza, dostałam już prawdziwy. Wcześniej zawsze śpiewałam do dezodorantu – sama się z tego śmieję – aż w końcu pod choinką pojawił się taki z prawdziwego zdarzenia – Agnieszka, mama Heleny i Ireny.

Wybory prezentowe Agnieszki znajdziecie tutaj.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

Gwiazdka z Agnieszką – Mrs. Polka Dot

W Święta chcemy być razem w tej wyjątkowej oprawie. W atmosferze, która wyzwala jakieś większe niż na co dzień wzruszenie, czułość, docenianie tego, że się mamy. Najfajniejsza jest rzecz jasna Wigilia – ten najbardziej magiczny wieczór w roku – spędzamy ją zwykle w sporym gronie, jest gwarno, głośno i wesoło. Dzieciaki mają dyspensę i mogą siedzieć do późna, bawiąc się prezentami i podjadając pierniki o niedozwolonych zazwyczaj porach, a my siedzimy długo w nocy gadając, wspominając, gapiąc się w choinkę – Agnieszka, mama Hani i Zosi.

Wybory prezentowe Agnieszki znajdziecie tutaj.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

Gwiazdka z Kasią – Harmonylife.style

Kiedy byłam dzieckiem nieodłącznym elementem, który kojarzył mi się ze Świętami, był śnieg. Czekałam na niego cały rok. W dniu Wigilii siedziałam z nosem w szybie i wypatrywałam pierwszych śnieżnobiałych płatków. Bardzo lubiłam spędzać czas z moją rodziną. Pamiętam zapach obieranych pomarańczy, chodzenie po domu w piżamie do późnych godzin i wspólnie oglądane kino familijne – Kasia, mama Heleny i Hani.

Wybory prezentowe Kasi znajdziecie tutaj.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

Gwiazdka z Alicją 

Jako dziecko najbardziej lubiłam spędzać święta u mojej babci w Mińsku Mazowieckim. Mam bardzo dużą rodzinę i wszyscy spotykaliśmy się przy jednym stole. Przychodził Mikołaj z okropną brodą zrobioną z waty (śmiech). Najbardziej pozytywnym stresem była zagadka, czy poprosi o wierszyk, czy piosenkę w zamian za prezent – Alicja, mama Leo.

Wybory prezentowe Alicji znajdziecie tutaj.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

Gwiazdka z Karoliną – Szafeczka

Najbardziej lubimy tę wyjątkową atmosferę i wspólnie spędzony czas. Nieważne, czy akurat sprzątamy, gotujemy, czy siedzimy z książkami, wpatrując się co jakiś czas w choinkę. Robimy to razem, z uśmiechami na twarzy, tworząc wspomnienia na całe życie. Dobrze pamiętam, gdy w moim rodzinnym domu stawała choinka. Zawsze pod sam sufit! To była naprawdę wyjątkowa atmosfera, a zdarzały się nawet kłótnie o to, kto zawiesi gwiazdę na czubku drzewka. Takie rzeczy wspomina się z uśmiechem na twarzy – Karolina, mama Nikoli.

Wybory prezentowe Karoliny znajdziecie tutaj.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

Gwiazdka z Kubą – Podziarany Tata

Moje wspomnienie z dzieciństwa? Ozdobiony dom, zapach pierniczków, ogień w kominku i „Last Christmas” w tle – to wszystko tworzy niezwykłą atmosferę i za nią właśnie kochamy Boże Narodzenie. I nawet z brakiem śniegu już prawie się pogodziliśmy (śmiech). Fajne jest też to, że w grudniu wszyscy stają się bardziej wrażliwi i uważni na potrzeby innych osób. Co roku rodzinnie pomagamy potrzebującym ludziom i zwierzętom – Kuba, tata Bruna i Niny.

Wybory prezentowe Kuby znajdziecie tutaj.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

*

W ferworze świątecznych porządków i zakupów zatrzymajmy się na chwilę, zwolnijmy. Niech czas, który za chwilę nadejdzie, będzie taki, jak sobie wymarzyliśmy. Spokojny, rodzinny i jak najbardziej nasz. Tego wam życzymy!

Cały cykl wpisów, przygotowanych w ramach Gwiazdki z Mamissima znajdziecie tutaj.

Tekst: Marta Szczepanik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.