GreenBoy – folkowe meble z Bieszczadów

Folkowe meble z Bieszczadów

Inspirowane miękkimi karpackimi pasmami oraz subtelnym urokiem natury. Stworzone z organicznych surowców pozyskiwanych lokalnie. Zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce. Macie ochotę przyjrzeć się im bliżej?

Historię zacząć mogę niby bajkę, dawno temu, pod bieszczadzkim niebem, wśród gór i lasów, w drewnianej chacie nad Komańczą żył sobie chłopiec, na imię było mu Staś…

Ten wstęp nabiera jeszcze większego uroku, kiedy zdradzę wam, że wszystko to prawda, ze Stasia wyrósł Stanisław i został architektem, a potem tatą. Jak już wszyscy dobrze wiemy, dzieci pomagają nam spojrzeć na świat inaczej i znaleźć w nim coś nowego. Tak stało się i w tym przypadku – Stanisław Bielawka, od zawsze związany z drewnem, spojrzał na nie jak na surowiec idealny do stworzenia linii mebli dziecięcych. I stworzył ją, nawiązując do tego, w czym wyrósł. Tak powstała marka GreenBoy.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Inspirację czerpał ze swoich dziecięcych wspomnień, wracając do stada owiec, do śnieżnych zim, do zasypanego bielą świata, w którym gubiła się droga do szkoły. Do domowego ciepła, które grzało, przez dni, kiedy o wyjściu na zewnątrz nie mogło być mowy. Do wszystkiego, co bliskie natury, jak piękno gór czy lasów, dlatego meble, które stworzył, są całkowicie naturalne. Drewno, pozostaje tu drewnem, a nie zamkniętym w opakowaniu lakieru martwym  przedmiotem – mówi o swojej kolekcji mebli GreenBoy.

 

Meble są impregnowane jedynie organicznymi olejami i woskami, zgodnie z ideą, jaką wyznaje twórca marki: najlepsze jest to, co naturalne. Wszystkie powstały w bieszczadzkiej gminie Komańcza. Wyznawana przez twórcę marki zasada slow designu nadaje produktom marki GreenBoy wyjątkowości.

W kolekcji dziecięcych mebli GreenBoy znajdziecie łóżeczka, kołyski, biurka i komody. Dziś przyjrzyjmy się bestsellerom, czyli łóżeczku i kołysce.

*

Łóżeczko ma większe niż standardowe wymiary – 77 x 120 cm, przez co dziecko może z niego korzystać znacznie dłużej. Twórca przemycił tu fantastyczne ekologiczne założenie. Po częściowym rozplątaniu linek, które zastępują tu klasyczne szczebelki, możliwe jest swobodne wchodzenie i wychodzenie. Dla niemowląt materac ekologiczny, sprzedawany w komplecie, możemy zainstalować na wyższym poziomie. Do kompletu dołączona jest specjalna siatka, którą można zamontować po bokach łóżka, jako dodatkowe zabezpieczenie przed wypadnięciem. Łóżko ma niepowtarzalny design, doceniony w konkursie Innovation Award podczas targów Kind + Jugend 2017 w Kolonii. Zaokrąglone kształty mebla z pewnością zachwycą poszukiwaczy oryginalnych rozwiązań.

Drewniana kołyska jest tak piękna, że trudno sobie wyobrazić, by ktoś kiedykolwiek chciał się jej pozbyć. Może stać się tym elementem wyprawki, który przekazywać będziecie w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jaworowe drewno to trwały surowiec, z pewnością poradzi sobie z kolejnym dzieckiem. Lekka, ażurowa konstrukcja pięknie wpisuje się właściwie w każdy styl wnętrza. Dzięki bocznym uchwytom bez trudu przeniesiecie ją w wybrane miejsce, tak by dziecko mogło wam towarzyszyć w całym domu. Kołyska, tak jak łóżeczko, sprzedawana jest w komplecie z ekologicznym materacem z włókna kokosowego i wełny owczej, w lnianym pokrowcu. Do kompletu dołączono bawełnianą linę.

Namawiam was do wizyty na stronie GreenBoy i do przyjrzenia się pełnej ofercie. Dla stęsknionych za naturą to będzie czysta przyjemność.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w dniach 17-24 grudnia łóżeczka i kołyski kupicie z 30% rabatem.

Tekst: Paulina Filipowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.