Sztuka

Ferie w Warszawie

Trzy, dwa, jeden... tadan! Zaczynamy ferie w Warszawie! Dwa tygodnie laby, dwa tygodnie radości i dwa tygodnie, które trzeba zorganizować. W dzisiejszym przeglądzie wydarzeń, skupiamy się więc na tym. Dla tych, którzy nie wyjeżdżają i dla tych którzy przyjadą, czeka tu dużo dobrego. Sami zobaczcie.

1. Już jutro ruszają Ferie z Kinem Dzieci, na które zapraszamy do Kina Muranów. Przez dwa tygodnie, w weekendy i dni powszednie, będą projekcje filmów znanych z Festiwalu Kino Dzieci. Na ekranie pojawią się m.in. Kacper i Emma z zimowymi przygodami i egzotycznym wyjazdem na safari, detektywistyczne zagadki Lassego i Mai oraz oprószone śniegiem i przepełnione zimową atmosferą zestawy filmów krótkich. Czeka nas również premiera „Wielkiej wyprawy Molly” (filmu z konkursu trzeciej edycji Kina Dzieci), czyli animacji o przeuroczej Molly Potworowskiej. O filmach pisałyśmy tu. Do tego w weekendy odbywać się będą warsztaty artystyczne z Mysimi Harcami. Warto już teraz zadbać o bilety.

KONKURS ZAKOŃCZONY

Mili feriowicze, specjalnie dla was, mamy 10 podwójnych zaproszeń ( dziecko + opiekun) na pokazy w nadchodzący weekend. Do wyboru macie 4 seanse, kto pierwszy ten lepszy, czekam na maile, mój adres: paulina.filipowicz@ladnebebe.pl, w tytule podajcie proszę film, który was interesuje. Jedna osoba może wygrać jedno zaproszenie. 

Kino Muranów, Warszawa/ 11- 25.02/ szczegóły i zapisy tu.

2. Duże wydarzenie dla fanów teatru, w sobotnie przedpołudnie, Teatr Małego Widza zaprasza na premierę spektaklu „Światy równoległe”. Aby wyruszyć w podróż do światów równoległych, nie potrzebna nam mapa, ani nawet kompas. Wystarczy bardzo, bardzo mocno wytężyć słuch i bardzo, bardzo szeroko otworzyć oczy. Będziemy śledzić dwóch niezwykle ciekawskich odkrywców, którzy wprost uwielbiają eksperymentować, kochają komponować i tworzyć obrazy nie z tego świata. Najmłodszych widzów czeka niecodzienna wędrówka szlakiem metalowych dźwięków i ziarnistych faktur.

KONKURS ZAKOŃCZONY 

Zapraszamy na niedzielne przedstawienie. Mamy dla was, dwa podwójne bilety ( dziecko +opiekun), jedno na godz.: 10 i drugie na godzinę 12:00. Napiszcie do mnie mail, na adres: paulina.filipowicz@ladnebebe.pl, w tytule wpiszcie: niedziela w teatrze. Kto pierwszy, ten lepszy. 

Teatr Małego Widza, Warszawa/ 11-12.02/ adres i szczegóły tu

3. Już po raz siódmy, organizowane są Ferie z Bajem. Teatr zaprasza dzieci z rodzicami, babciami, dziadkami oraz opiekunami. Poprzez spotkania, rozmowy i działania zaprasza do głębszego wejścia w świat spektaklu, a podczas warsztatów do przypatrzenia się z bliska sztuce teatru. Teatr to bardzo ciekawa sprawa, atrakcja niezależna od pogody, wspaniała przygoda dla wyobraźni, to różnorodny świat emocji i myśli, z którego można sporo dla siebie zaczerpnąć. Repertuar pomyślany został dla widzów od lat 3, warsztaty od lat 5. Konieczne są wcześniejsze zapisy.

Teatr Baj, Warszawa/ 11-26.02/ Szczegółowy program i rezerwacje tu

4. Na teatralne ferie zaprasza również Teatr Syrena, zorganizowane warsztaty aktorskie, wprowadzą dzieci w świat teatru oraz pokażą w jaki sposób stworzyć małą formę sceniczną. Przygotowany na potrzeby zajęć scenariusz, pozwoli na zatopienie się w magicznym świecie Alicji z Krainy Czarów. W trakcie 5 intensywnych spotkań uczestnicy poznają ćwiczenia z dykcji oraz impostacji (oddechowe), nauczą się poruszania na scenie i pracy w grupie oraz pobudzą wyobraźnię, co jest niezbędne do kreowania tak barwnych postaci, jak: Kapelusznik, Królowa Kier czy Biały królik. Finał zajęć odbędzie się 25 lutego na Małej Scenie Teatru Syrena.

Po drugiej stronie lustra/Teatr Syrena, Warszawa/ 21-25.02/ 7-13 lat/ zapisy tu

5. Wybierzcie się koniecznie na zajęcia do Muzeum Narodowego. Przez dwa tygodnie odbywać się będą warsztaty inspirowane nowo otwartą Galerię Sztuki Dawnej, prezentującą malarstwo, rzeźbę i rzemiosło dawnych epok. Po zwiedzaniu,  podczas interaktywnych zajęć, dzieci urządzą pałac tajemniczego magnata, poznają koleje losów królów i królowych oraz wsłuchają się odgłosy gwarnego, portowego miasta. Obowiązują zapisy, warto się spieszyć.

Ferie zimowe z Galerią Sztuki Dawnej/ Muzeum Narodowe, Warszawa/ 12-26.02/ Program i zapisy tu

6. Ferie u króla Maciusia? Oczywiście w Muzeum POLIN. W pierwszym tygodniu, Muzeum zaprasza na półkolonie, na których na całodziennych zajęciach, dzieci w wieku 5 – 10 lat, będą podróżować dookoła świata, poznając różne kultury. Zapowiada się poznawanie POLIN od kuchni, spotkania z ciekawymi ludźmi, książkami i filmami. Całodzienna opieka, moc atrakcji i posiłki zapewnione, obowiązują wcześniejsze zapisy. W drugim  tygodniu planowane są otwarte warsztaty rodzinne, na których animatorzy zaproponują warsztaty twórcze.

Ferie w Muzeum POLIN, Warszawa/ 13-24.02/ Szczegóły tu

7. Co powiecie na zimowe spotkania ornitologiczne w Parku Wilanowskim? Podczas spotkań będzie można dowiedzieć się, na czym polega obrączkowanie ptaków, jak stwierdzić obecność różnych gatunków w środowisku, po co badamy ptaki, jak możemy im pomagać. Na uczestników warsztatów czekają różnorodne eksponaty, ciekawostki, zadania do wykonania, prace plastyczne.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Warszawa/ luty/ Kalendarium spotkań tu

8. Sport to zdrowie, dlatego skorzystajcie koniecznie z atrakcji ruchowych. Na codzienne zajęcia grupowe zaprasza Górka Szczęśliwicka. Przyjdźcie z własnym sprzętem lub wypożyczcie na miejscu i zażyjcie białego szaleństwa pod okiem instruktora. Na zajęcia obowiązują zapisy, szczegóły tu. Lubicie łyżwy? Może nie zagracie tu w hokeja, za to możecie popróbować swoich sił w jeździe figurowej, w miłych okolicznościach Starówki. Lodowisko jest bezpłatne i czynne każdego dnia, szczegóły tu. Wiele atrakcji ruchowych w jednym miejscu, czeka na was na Zimowym Narodowym. Lodowiska – na jednym z nich są pingwinkowe zajęcia dla najmłodszych, 11- metrowa górka lodowa do zjazdów w pontonach, curling i bumper cars – pontonowa, lodowa wersja samochodzików z wesołych miasteczek. Szczegóły znajdziecie tu.

http://www.zimowynarodowy.pl

9. Spotlight Kids zaprasza na półkolonie – Kieszonkowe Muzeum. Pytanie otwierające tygodniowe spotkania rozpocznie pytanie: po nam ta sztuka? W trakcie zajęć, zaplanowane zostały spotkania z ludźmi sztuki, wycieczki na wystawy, dyskusje, projekcje filmów i warsztaty twórcze, wszystko, co pozwoli dotknąć, poczuć i wejść w temat. Obowiązują wcześniejsze zapisy, wiek uczestników: 6-12 lat.

Spotlight Kids, Warszawa/ 13 – 17.02/ Adres i zapisy tu.

10. Fundacja Atelier zaprasza na  zajęcia artystyczne. Warsztaty odbywać się będą w grupach wiekowych: dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjaliści. Każda grupa, każdego dnia, będzie miała trzy dwugodzinne warsztaty: rysunek, malarstwo, rzeźbę w glinie, design, zajęcia łączące elementy teatru z plastyką. Zajęcia poprowadzą artyści stale współpracujący z Fundacją Atelier wraz z asystentami pedagogicznymi. Obowiązują zapisy.

Fundacja Atelier, Warszawa/ 13-17. 20-24.02/ Szczegóły i zapisy tu

Jakie są wasze propozycje na ten intensywny czas? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Leave a comment 1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama