inspiracje, Sztuka

Ferie w kinie

Przed nami czas zimowej laby, dlatego przynajmniej kilka z zimowych dni przeznaczcie na wyjście z dzieckiem do kina. Zapraszamy Was na fantastyczne filmowe ferie z Kinem Dzieci. Mamy listę 10 mądrych i zabawnych, a przy tym relaksujących filmów dla dzieci w każdym wieku (w tym i rodziców).
Przestudiujcie ją dokładnie, bo od 11 do 26 lutego, będziecie mieli wiele możliwości spędzenia mroźnych dni w przytulnych wnętrzach Kina Muranów, oglądając filmy z bezbłędnego repertuaru Festiwalu Kino Dzieci.

Już teraz wybierzcie filmy, terminy przykładowych seansów (podajemy je przy opisach filmów) i czym prędzej rezerwujcie bilety. A oto nasze rekomendacje.

***

1. Wielka wyprawa Molly/ wiek: od 4 lat/ 24.02, godz. 10

Jaki tam potwór z tej kochanej, przedsiębiorczej i altruistycznej Molly. Toż to jest złote stworzenie! Że dzierga na drutach jak pro, to sami widzicie. Ale, że ten pasiasty efekt dziergania to prezent dla przyszłego rodzeństwa, to już jest tzw. element zaskoczenia. Będzie ich dużo więcej, bo fabuła opowieści o Molly jest radośnie pokomplikowana, mocno przygodowa i obfituje w życiowe mądrości, zapadające w pamięć na wieki. Już wkrótce zobaczycie Molly na wielkim ekranie, nie przegapcie premiery kinowej!

2. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Sekret rodziny von Broms/ wiek: od 6 lat/ 11.02, godz. 12:30

Detektywi na tropie, brawurowe sceny akcji i tajemniczy skarb, do którego nie ma klucza – to wszystko składowe szwedzkiego filmu o przygodach Lassego i Mai. Mieszkają w zwyczajnym szwedzkim miasteczku, gdzie tylko z pozoru nic się nie dzieje. Fakty są takie, że ktoś poluje na rodową szkatułę rodu von Broms i co rusz giną kolejne klejnoty z rodzinnego skarbca. Maja i Lasse jak zwykle są w dobrej formie i pokażą złodziejom, gdzie raki zimują. Obejrzyjcie tez najnowszą część historii o młodocianych detektywach, czyli Stella Nostra.

3. Kacper i Emma – zimowe wakacje/ wiek: od 4 lat/13.02, godz. 10

Wyprawa na narty, w nowe miejsce pełne rozentuzjazmowanych przedszkolaków i ich rodziców na zimowisku, to może być wielka próba dla kiełkującej przyjaźni. Lasse i Emma wyruszą z dziadkiem, jego dziewczyną i siostrą Kacpra na narty. Będzie o wstydzie, zazdrości, rywalizacji i innych trudnych emocjach, które przytrafiają się każdemu. Film dostępny jest na płycie dvd.

4. Ptyś i Bill/ wiek: od 6 lat/ 12.02 godz. 12:30

Gdzieś we Francji, w latach 70-tych, żyje sobie rudowłosy Bill, który marzy o psie. Tak się szczęśliwie składa, że jego rodzice błądzą podczas wycieczki na jeżyny i docierają do schroniska dla zwierząt (no dobrze, to nie tylko efekt zbiegu okoliczności). Do domu wracają już w czwórkę – ze spanielem Ptysiem, ale z tego nowego układu sił niezadowolony jest ojciec. Ten film to przyjemność, także wizualna – powstał na podstawie komiksu Jeana Roba „Boull et Bill”.

5. Śnieg – w ramach Zestawu filmów krótkich: Płatek śniegu/  wiek: od 6 lat/11.02, godz. 11 a zaraz po nich warsztaty z tworzenia płatków śniegu, bałwanków i pingwinów

Pamiętacie takie zimy, kiedy wszystko ale to wszystko leżało pod gruba kołdrą śniegu? Bywało i tak, że w śniegu trzeba było wyburzać labirynty, żeby móc spotkać się z przyjacielem. Simeon i Kuduluk staną się sobie bardzo bliscy, ale ich porozumienie wykracza poza zwykłą słowną zażyłość i pogaduszki – wyobraźcie sobie, że oni nie znają języków, którymi władają. Zajmujące!

6. Jill i Joy/ wiek: od 4 lat/21.02, godz. 10

Marzenie każdej małej dziewczynki – dom tylko dla siebie i najbliższej przyjaciółki, w zaczarowanym sąsiedztwie i z dala od uciążliwych obowiązków i przepracowanych rodziców. Kiedy wreszcie spostrzegą, że ich córki wyprowadziły się z rodzinnego domu?

7. Rabarbar/ wiek: od 9 lat/24.02, godz. 12

To się nazywa wziąć sprawy w swoje ręce. Winnie i Siem zrobią wszystko, by ich roztrzepani i niepewni tej decyzji rodzice wzięli ślub, a jednym z ich pomysłów będzie nakręcenie filmu instruktażowego, jak w 10 krokach doprowadzić do małżenstwa dwie dorosłe i wiecznie kłócące się osoby. Sprawdźcie, czy ich niecny plan się powiedzie.

8. Sekrety wojny/ wiek: od 9 lat/21.02, godz. 12

W chwili kiedy wojna rozgrywa się w innych częściach świata a do holenderskiego miasteczka, w którym mieszkają 12-letni chłopcy Tuur i Lambert, docierają tylko skrawki informacji i alarmy przeciwbombowe, wszystko toczy się w podobnym rytmie, jak wcześnie. Aż pewnego dnia robi się niebezpiecznie, przyjaźń zostanie wystawiona na próbę a do tego wszystkiego w klasie pojawia się dziewczyna. Sporo jak na dwunastolatków…

9. Wojna na deski/ wiek: od 9 lat/ 17.02, godz. 12

Dwóch najlepszych kumpli, takich na śmierć iżycie, miało pracować w zespole i odnieść spektakularne zwycięstwo z wakacyjnym konkursie budowania drewnianych wież. Mieli być razem niezniszczalni. Dochodzi jednak między nimi do sprzeczek a wreszcie kłótni, która prowokuje chłopców do rywalizacji. Co zrobią Ziggy i Bas, żeby nie stracić tej pięknej przyjaźni? Zobaczcie!

10. Sonia/wiek: od 6 lat/ premiera: 24 marca

To jest film na zachętę, bo w kinach pojawi się dopiero wiosną. ale już chcemy go Wam zajawić. Sonia to trzeci festiwalowy tytuł, który Kino Dzieci wprowadza do kin w całej Polsce, zaraz po Kacprze i Emmie na safari (w styczniu) oraz Wielkiej wyprawie Molly (w lutym). Wiadomo, że ferie będą już wtedy tylko wspomnieniem, ale za to od 3 dni panoszyć się będzie wiosna, z ptasimi trelami i temperaturą na plusie. I to jest też taki film, który ma właściwie same plusy: od pomysłu Piji Lindebaum, przez niebywałą realizację, muzykę, scenografię i zaskakujące sceny, po wielce charyzmatycznych bohaterów. Do kina marsz a póki co, obejrzyjcie zwiastun.

Widzieliście, któreś z tych filmów? Co nam polecacie? Koniecznie napiszcie w komentarzach.

Leave a comment 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama