Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Różne, Wydarzenia

Dzień Dziecka

Wdziewajcie buty i najpromienniejsze uśmiechy, bo jest okazja do świętowania. Zbliża się Dzień Dziecka!

Mnogość wydarzeń organizowanych w okolicach terminu 1 czerwca wywołuje naszą wielką redakcyjną uciechę. Wreszcie będzie w czym przebierać! Dla nas wyławianie kilku pereł z morza możliwości jest sytuacją najzupełniej komfortową, dlatego z przyjemnością wybrałyśmy dla Was pięć najciekawszych wydarzeń dziejących się w polskich miastach w okolicach Dnia Dziecka.

Jako, że w tym roku święto wypada w czwartek, dziecięce święto rozciąga się dumnie na cały tydzień. I dobrze, bo zyskujemy i motywację, i sposobności by przeżyć z dziećmi intensywny, pełen przygód czas.

Srawdźcie nasz subiektywny wybór okazji do świętowania Dnia Dziecka i koniecznie dopiszcie w komentarzach, co sami planujecie.

***

1. Noc bez spania? Wszystkie dzieci o tym marzą. I wyobraźcie sobie, że w nocy z 3 na 4 czerwca, w przestrzeniach Galerii Starter i pod czułym okiem założycielki Spotlight Kids, Karoliny Rodanowicz to marzenie się ziści. I to z nawiązką, bo niespaniu towarzyszyć będą fluorescencyjne malunki, teatr cieni, rzeźbienie „łapaczy snów” i pokazy filmów. A nowy dzień zaczniecie rozgrzewką i wspólnym śniadaniem. Co za przygoda! Łapcie miejsca, jest ich tylko 10!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Sztuka nie śpi/3-4.06.2017 godz. 19-11/Galeria Starter, ul. gen. W. Andersa 13, Warszawa/wiek: 7-12 lat

2. Za Jerzem Igorem pójdziemy wszędzie. Tym razem nogi poniosą nas do Nowego Teatru, gdzie zespól odegra swój koncert o godzinie 14. Ale zarówno przedtem, jak i potem dziać się będą na ulicy Madalińskiego inne, równie eksycytujące sprawy, m.in. spektakl „Elementarz” Michała Zadary, Czułe Czytanki i popołudniowe gry podwórkowe, które zaangażują dzieci w każdym wieku, także te prawie dorosłe. Wpadajcie!

Dzień Dziecka w Nowym Teatrze/4.06, godz. 10-17/Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16, Warszawa

3. Zawsze z wypiekami na twarzy wyczekujemy informacji, co nowego wydarzy się w pięknej siedzibie Sinfonii Varsovii na Grochowie. I tak, poza warsztatami muzycznymi z alfabetu mudr i gry na bębnach djembe, czekaja na was zajęcia z marmurkowego farbowania papieru i tajemniczej tańcokracji. A na sam koniec koncert „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci”, wyśpiewany przez Dorotę Miśkiewicz.

Dzień Dziecka na Grochowskiej/4.06, godz. 10-17/Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa

 

 

4. Dzieci przejmują hotelowe stery! Taką przygodę szykują najmłodszym pracownicy hoteli grupy Vienna House, m.in. umiejscowionego w Łodzi hotelu Andel’s. Zadaniem dzieci będzie wcielenie się w role dyrektorów, recepcjonistów, menadżerów restauracji, specjalistów ds. PR, techników oraz kreatywne przejęcie ich obowiązków. To znaczy, że wszystkie chwyty będa dozwolone – nieskrępowana wyobraźnia ma grać pierwsze skrzypce i pomagać wwypełnianiu obowiązków. Zwieńczeniem dnia będą poszukiwania chochlika Joh, zabawa na olbrzymich rozmiarów placu zabaw, malowanie ścian, spisywanie wymyślonych bajek dla najmłodszych gości hotelu oraz smakowanie przysmaków z hotelowej kuchni. Czujcie się zaproszeni.

Kids and Joh take over!/3.06/Hotel Andel’s, Łódź/wiek: 6-12 lat

 

5. Wszystkie dzieci piszczą z zachwytu, gdy ich oczom ukazuje się wóz strażacki. Radośnie czerwony i głośny, mknący do płonących wieżowców i zabłąkanych w konarach drzew kotów. Od 10 do 16 taki wóz stacjonował będzie pod sklepem IKEA w Jankach i jest to tylko jedna z zaplanowanych przez organizatorów atrakcji tego dnia. Bądźcie tam!

Poznaj pracę strażaków! /1 czerwca, godz. 10-16/IKEA Janki, pl. Szwedzki 1, Janki

 

PS Na deser proponujemy wam rodzinne zadziwianie kubków smakowych dobrodziejstwami japońskiej kuchni. Zabierzcie dzieci i ruszajcie na piknik z kulturą japońską, bo pokazom sztuk walki i koncertom muzycznym towarzyszyć będzie wielka, pełna egzotycznych smaków uczta. Głodomory, przybywajcie!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Matsuri – Pinknik z Kulturą Japońską/3.06, godz. 11:30-19/Służewski Dom Kultury, ul. Jana Sebastiana Bacha 15, Warszawa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama