Sztuka

Dobry plan na weekend

Wiosno, wiosno... ach to ty. Wystarczy odrobinę słońca i z piosenką na ustach ruszamy przez dzień. Czujemy się lepiej, rozpiera nas energia, a nasze dzieci mają jej jeszcze więcej, więc bez zbędnych ceregieli, sprawdźmy, co fajnego możemy porobić w nadchodzących dniach.
1. Już w sobotę, w Nowym Teatrze w Warszawie, otwiera się najfajniejsza przestrzeń w mieście. Jeśli wasze dzieci są wieku: 05 – 2 lata, po prostu nie możecie tego przegapić. MaMoMi to instalacja performatywna Izy Chlewińskiej. Autorka zaprasza, najmłodszych wraz z opiekunami, do sensualnej przestrzeni, w której wydarzyć się może wszystko, na co w codziennym życiu liczyć specjalnie nie należy. Rządzić tu będą surrealistyczne prawa i wyobraźnia, choreografia i ruch, wszystko prowadzone wielojęzycznym głosem narratora. Nie zwlekajcie i rezerwujcie bilety na nadchodzące spektakle.

Nowy Teatr, Warszawa/ premiera: 4.03 godz.: 10:00/ Bilety i szczegóły – warto sprawdzić, co należy przynieść tu.  

KONKURS ZAKOŃCZONY

Uwaga, mamy dla was dwa, podwójne zaproszenia: na niedzielę – 5 marca o 16:00 i wtorek – 7 marca o 10:00. Wygrywają dwie pierwsze osoby, które wyślą do mnie mail zatytułowany MaMoMi, na adres: paulina.filipowicz@ladnebebe.pl

Ładnebebe jest patronem mediowym tego wydarzenia.

2. Muzeum Dla Dzieci, przy okazji wystawy Patrioci Codzienności, zaprasza na interdyscyplinarne spotkanie z Anną Walczyk – archeolog, dziennikarką i prezes Fundacji Anny Walczyk. Bohaterka wystawy, od wielu lat pracuje na Bliskim Wschodzie oraz prowadzi fundację, która niesie pomoc dzieciom na terenach ogarniętych wojną: Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

W programie: przybliżenie zjawiska pomocy humanitarnej, rodzinne warsztaty plastyczne, pokazy taneczne i kulinaria kultur Bilskiego Wschodu, a także prezentacja zdjęć z podróży. Dodatkowo, będziecie mieli okazję przyłączyć się do pomocy, przynieście przytulanki i zabawki dla dzieci z Kurdystanu i Republiki Środkowoafrykańskiej. Podzielcie się tym co macie, to wspaniała okazja do rozmowy o empatii i możliwych formach wsparcia dla potrzebujących.

KONKURS ZAKOŃCZONY. 

Uwaga, mamy dla was jedno podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Otrzyma je pierwsza osoba, która przyśle do mnie maila, paulina.filipowicz@ladnebebe.pl z tytułem Pomoc. 

Państwowe Muzeum Etnograficzne, Warszawa/ 5.03, godz.: 15:30, wiek: 5 – 12 lat/ Szczegóły i bilety tu.

3. Jeśli Nikt Nic Nie Wie, to wiadomo tylko jedno, czeka na was pełna improwizacji zabawa w Klubie Komediowym. Nie trzeba układać scenariusza, by historia potoczyła się w zakasującym tempie, z dziesiątką zwrotów akcji i nieprzewidywalnym finiszem. Macie chęć puścić wodze fantazji i zobaczyć, gdzie wylądujecie? Ta impreza jest dla was!

Klub Komediowy, Warszawa/ 5.03 godz.: 12:00, wiek 4+/ Szczegóły i bilety tu

4. Zatrzymajmy się przy muzyce i przy tym, co dzieci lubią najbardziej – urodzinach. Świętować będziemy rocznicę urodzenia nie byle kogo, bo samego Fryderyk Chopina. Z tej okazji, Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie, zaprasza słuchaczy na specjalny koncert: Młodzieńcze lata Fryderyka Chopina. Na pewno wpadnie wam w ucho.

Filharmonia Narodowa, Warszawa/ 5.03, godz. 14:00, wiek 7-12 lat/ Bilety tu.

5. Jeszcze trochę muzyki i dużo światła. Kolor Kolektyw wraz z muzykami zapraszają was do Muzycznych Ogrodów, tym razem do słonecznej Italii. Przybliżą wam włoską kulturę, poruszą tamtejszą muzyką i namalują niezwykłe obrazy… światłem.

PROM Kultury Saska Kępa, Warszawa/ 5.03 godz. 10:30 i 12:00/ Szczegóły tu

6. Lubicie rozwiązywać zagadki, macie osobowość detektywa, a Lasse i Mają są waszymi przyjaciółmi? Znamy się doskonale, dlatego szczerze polecamy wam Grę detektywistyczną w poznańskiej Concordii Design. Uczestnicy, wraz z prowadzącym, przejdą teren restauracji i zmierzą się z rozmaitymi pytaniami i zadaniami.
Będzie szukanie wskazówek, rozgryzanie szyfrów oraz wspólne głośne czytanie „Tajemnicy więzienia”, ostatniego tomu przygód Lassego i Mai. Organizatorem jest wydawca tytułu: Zakamarki.

Concordia Design, Poznań/ 5.03, godz. 15:30/ Szczegóły i bilety tu.

7. Książki do oglądania – to warsztaty rodzinne, towarzyszące wystawie „Życie  Instrukcja” w Zachęcie. Wystawę widziałyśmy i polecamy, a warsztaty w tym miejscu, to zawsze dobrze spędzony czas z naszymi dziećmi. Najpierw zostaniecie oprowadzeni po ekspozycji i zobaczycie rzeczy niezwykłe, bo dzieła sztuki zawsze takie są. Na przykład książka, do której można włożyć rękę. Albo taką, w której są zdjęcia zwierząt, ale takich, które nie istnieją, więc nikt nie mógł ich sfotografować. Zainspirowani pracami artystów, korzystając m.in. z techniki fotograficznej,  stworzycie własne artbooki. Zachęceni?

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa/ 5.03, godz. 12.30 – dzieci w wieku 4–6 lat i  godz. 15:00 – dzieci w wieku 7-10 lat/ Obowiązują zapisy, szczegóły tu

8. W Muzeum Narodowym w Poznaniu, odbywa się wystawa Piotrowicz i Goście. Mylicie się, jeśli uważacie, że sprawa jest zbyt poważna. Otóż wystawie towarzyszą warsztaty, na których starsze dzieci, w wieku 6 -12 lat, poszukają kolorów, pomieszają je, poeksperymentują, by znaleźć ten właściwy. Odkryją też tajemnice malarzy i ich warsztatów, a wszystko to za sprawą palety z nieograniczonymi możliwościami. Kto wie, komu się to w życiu okaże bardzo przydatne…

Muzeum Narodowe w Poznaniu/ 4.03, godz. 11:15/ Wstęp wolny, obowiązują zapisy tu

9. Weźcie swoje rośliny doniczkowe i przyjdźcie zrobić z nimi porządek. Na warsztatach Domowy ogród, przesadzicie, rozsadzicie i rozmnożycie waszą domową zieleń. Organizatorzy obiecują odkrywanie tajemnic: czy rośliny rosną do góry nogami, a może latają. Czy nasze domowe parapetowe ogrody nas widzą i słyszą. Wspólnie poszukacie wiosny i spróbujecie zawalczyć ze smogiem. Umiejętność niestety bardzo praktyczna.

Dom Kultury Kadr, Warszawa/ 4.03, godz. 11:00/ Szczegół tu

10. Nie może nas zabraknąć na niedzielnej, XVII już Warszawskiej Manifie. Lubimy i cenimy dziewczyny i kobiety! Każda z nas, znajduje co najmniej kilka powodów, by znaleźć się tam w kobiecym gronie. Chcemy poczuć, i pokazać naszym dziewczynkom, prawdziwą Girl Power. Przyłączcie się?

Marsze ruszą w kilku miejscach w kraju

XVIII Manifa, Warszawa/ 5.03, godz. 14:00/ Szczegóły tu.

To dokąd się wybieracie po spacerach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama