Sztuka

Dobry plan na weekend

Macie już plan na weekend? Fajnych wydarzeń nie brakuje, a na część z nich mamy dla was wejściówki. Łapcie zaproszenia w naszych konkursach i bawcie się dobrze.

1. W niedzielę w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbędzie się specjalny pokaz „Wielkiej Wyprawy Molly” dla dzieci z autyzmem i zaburzeniami sensorycznymi. W trakcie projekcji światła zostaną włączone, a natężenie dźwięku obniżone. Dzieci będą mogły swobodnie poruszać się po sali, a przed filmem nie będzie reklam. Molly polecamy wam bardzo – ta urocza smoczyca podbija dziecięce serca. O jej przygodach pisałyśmy tu.

Pokaz organizowany we współpracy z Fundacją Spectra jest drugim przedsięwzięciem kina skierowanego do specjalnej publiczności. Raz w miesiącu, tym razem we współpracy z Fundacją Katarynka, organizatorzy zapraszają także na Adapter – kino bez barier – pokazy filmów z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Oba wydarzenia to głos Stowarzyszenia Nowe Horyzonty w debacie nad dostępnością kultury dla niepełnosprawnych.

Uwaga, mamy dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Powędrują do osób, które jako pierwsze wyślą maila na adres: paulina.filipowicz@ladnebebe.pl w tytuł wpisując „Molly”. 

Kino Nowe Horyzonty, Wrocław/ 12.03 godz. 12:00/ Szczegóły tu

2. Czy wiecie czym jest Purim? Jeśli tak, to pewnie już się cieszycie i wiecie o tym, że obchodzone będzie w POLIN. Jeśli nie wiecie, też idźcie do POLIN, by dowiedzieć się więcej. Podpowiemy tylko, że to jedno z najradośniejszych żydowskich świąt. Towarzyszą mu muzyka, zabawa, tańce i żarty. Najlepiej sprawdźcie czym jest Purim na własnej skórze, na niedzielnych warsztatach.

Zaczniecie od purimowych opowieści, bajek i tworzenia masek i instrumentów. Potem obejrzycie związaną z tym świętem część muzealnej ekspozycji. Wszystko zakończy koncert muzyków z Sejn, wspólne tańce wraz z instruktorami i podjadanie przygotowanych specjalnie na tę okazję trójkątnych ciasteczek. Dużo się wydarzy, głośno i radośnie, jak to w czasie Purim.

POLIN Muzeum  Historii Żydów Polskich / 12.03 od godz. 11:oo, wiek uczestników: 4- 7 lat./ Szczegółowy program dnia i bilety tu

Uwaga, mamy dla was 3 podwójne zaproszenia na kończący świętowanie koncert z tańcami i poczęstunkiem, na godzinę 15:00. Piszcie maile na adres: paulina.filipowicz@ladnebebe.pl, w tytule wpisując „Purim”. Kto pierwszy, ten tańczy. 

3. Jeśli nie byliście jeszcze na MaMoMi w Nowym Teatrze, koniecznie rezerwujcie bilety na marcowe spektakle. Właściwie spektakl to niewłaściwe słowo określające te niesamowite spotkania w przestrzeni, która oddziałuje na wszystkie zmysły. Zanurzcie się w niej, poddajcie wspólnej przygodzie, przez którą poprowadzą was animatorki i wyobraźnia. Dla wszystkich dzieci w wieku 0,5-2 lata to najlepsza propozycja w tym czasie.

Proponujemy wam rozmowę z Izą Chlewińską, autorką tego przedsięwzięcia.

Ładnebebe jest patronem mediowym wydarzenia.

Nowy Teatr, Warszawa / 17-19.03 / Szczegóły i rezerwacja biletów tu

 

Fot. Marta Rybicka

4. Halo Wrocław! Przyłączcie się do projektu „Wrocław – łączy nas ciepło”. Macie chęć przyjrzeć się powietrzu? Pytamy serio, możecie je nawet rozłożyć na czynniki pierwsze. Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku: 6-13 lat do zabawy i wspólnego działania! 11 marca dzieciaki wybiorą się na bezpłatną wycieczkę i warsztaty „OZE WIATR – powietrze i jego skład” do wrocławskiego Centrum Nauki Humanitarium. Na małych ekoodkrywców czekają niezwykłe eksperymenty z zakresu chemii i fizyki. Powalczcie ze smogiem i sprawdźcie, jak oświetlić energią słoneczną stolicę Dolnego Śląska.

Centrum Nauki Humanitarium, Wrocław / 11.03, godz. 12:00/ Udział w warsztatach jest bezpłatny, szczegóły i zapisy tu

5. Znacie Mamę Mu i Pana Wronę? Macie ochotę spotkać ich poza książką? Nadarza się dobra okazja, bohaterowie Jujji i Tomasa Wieslanderów pokażą się w teatralnej odsłonie. Spektakl składa się z dwóch etiud połączonych zabawą ruchową i nauką piosenki. Skierowany jest do dzieci w wieku 3-8 lat. Nie przegapcie!

Smarkateria coworking rodzicielski, Poznań / 11.03, godz. 11:00 / Szczegóły tu

6. W poznańskim Centrum Kultury Zamek startuje Festiwal Pora na Skandynawię. Skandynawię kochamy i dlatego bez wahania namawiamy was na to wydarzenie organizowane przez Wydawnictwo Zakamarki. W programie znajdą się m.in. warsztaty, zabawy i pokazy filmowe. Wszystko w północnym klimacie, oparte na Zakamarkowych tytułach. Będziecie mogli lepiej poznać ten region i wykorzystać swoją wiedzę w grze o tytuł Prawdziwego Znawcy Szwecji. Brzmi dumnie.

Centrum Kultury Zamek, Poznań / 11-12.03 / Szczegółowy program tu

7. Rozochociłyśmy się w podróżach, więc z Poznania jedziemy do Warszawy, a ze Skandynawii robimy duży skok do Japonii. W Muzeum dla Dzieci kolejna Podróż w Kulturze, tym razem do Kraju Kwitnącej Wiśni. Przed nami szansa poznania teatru kamishibai w wykonaniu Małego Teatru Ilustracji, napisania haiku, poznania japońskich znaków i wiele innych atrakcji. Jeśli macie dzieci w wieku 7+, lubiące pobłądzić palcem po mapie, ta propozycja jest właśnie dla was.

Muzeum Dla Dzieci, Warszawa / 12.03, godz. 14:00 / Szczegóły tu.  

8. Podobno w okolicy Krakowa widziano wielką żółtą kaczkę. To może świadczyć tyko o jednym, przed wami super weekend z Akademią Duckie Deck. Jeśli wasze dzieci lubią pomajsterkować, interesują się robotyką albo drukiem 3D, na pewno zainteresuje je również Maszyna Goldberga. A może wolelibyście wspólnie zaanimować bajkę lub zrobić elektro-przypinkę? Nie traćcie czasu i zapisujcie się na wybrane warsztaty.

Krakowski Park Technologiczny / 11-12.03 / Program i zapisy tu.

9. Poranek dla Małych Melomanów w Filharmonii Narodowej brzmi wyjątkowo elegancko. I z pewnością koncert będzie wytrawny. I wrażenie niezapomniane. Muzycy zaplanowali dla swojej najmłodszej publiczności „Wyprawę na kraj świata” – usłyszycie flet, harfę i akordeon. W koncercie weźmie udział aktor Cezary Nowak, który przeczyta wiersze, pomagające zobrazować podróż, w którą się wybierzecie. Bawcie się dobrze!

Koncerty są dla dwóch grup wiekowych: 3-6 i 7-12 lat.

Filharmonia Narodowa, Warszawa / 12.03, godz. 11:00 i 14:00/ Szczegóły tu

10. W Stole Powszechnym toczą się rozmowy o męskości. Możecie przyłączyć się do tej dyskusji, tym razem będzie o emanacjach, o rozumieniu i sposobach budowania swojej męskiej tożsamości. Czy istnieje prawdziwy mężczyzna? Czy komuś potrzebna jest taka postać? Sprawdźcie. Nie tylko dla mężczyzn.

Stół Powszechny, Warszawa / 11.03, godz. 15:00 / Szczegóły tu

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama