Kultura, wydarzenia

Dobry plan na weekend

Dzień dobry, jak zwykle z wesołym piątkowym dzwoneczkiem. Jeśli szukacie fajnych wydarzeń, nie mogliście lepiej trafić, zapraszamy! Prognozy pogody zapowiadają krótki urlop od wiosny.
Wiemy, że to tylko na chwilę, wiec nie będziemy się tym specjalnie przejmować. Mamy informację, z pewnego źródła, że Ładna Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami.

1. Tak, za dwa tygodnie i jeden dzień, 22 kwietnia, do Studia 99 na Forcie Mokotowskim, zaprosiłyśmy wiosnę i już potwierdziła swoje przybycie. Nie tylko ona, razem z nią pojawią się tam wystawcy, tworzący z nami kameralne targi designu i mody dla dzieci. Mamy nadzieję, że spodoba wam się nasza propozycja nieśpiesznych zakupów i przyjacielskich pogawędek z kawą w ręku. Chcemy was poznać i pouśmiechać się razem do słońca.

W ciągu dnia organizowane będą również warsztaty dla dzieci.

Dzikie Dzieci zapraszają na warsztaty „ Rzeczy z ziemi „. Przyjdźcie i dajcie się zaskoczyć tym, ile rzeczy może powstać z pachnącego lasem patyka. Zajęcia kierowane są dla dzieci w wieku: 5+, odbędą się o godzinie 17:00, bilet: 15 zł/dziecko. Zapisy pod adresem: kasia.karaim@ladnebebe.pl

Będzie z nami Martyna z DOBRO (szukajcie jej na IG!) i poprowadzi warsztaty z robienia domowej, naturalnej pomadki. Godz. 14:00, wiek 6+, bilet: 15 zł/dziecko (liczba miejsc ograniczona do 10-ciu). Zgłoszenia kierujcie na kasia.karaim@ladnebebe.pl

Mały Teatr Ilustracji przybliży japońską technikę Kamishibai, papierowego teatru i zaserwuje bardzo wiosenne przedstawienie „Ptasie opowieści” oraz warsztaty plastyczne.

Ozdoby na włosy zrobicie z  Kollale , która pokaże jak zrobić spinki i inne cuda na głowę!

Mistrzyni DIY, Maja Marciniak zaprasza z kolei na wiosenne warsztaty, z których wyjdziecie z kwiatami we włosach!

Cały dzień flower power czeka na was na zewnątrz budynku. Mysie Harce zadbają by nikt się nie nudził. Malowanie doniczek, sadzenie ziół, zdobienie gipsowych chmurek.

Wpiszcie datę w kalendarzu i spotkajmy się! A szczegółowy plan dnia i info o zapisach na wydarzeniu tu 

Ładna Wiosna, Kameralne Targi Designu i Mody Dla Dzieci, Warszawa. Szczegóły tu

2. Czy dzieło sztuki może zmienić świat? Jeśli tak, to w jaki sposób? Czy może to zrobić „na gorsze”? Podczas spotkania wokół wystawy Gordona Parksa w Zachęcie będziecie mieli okazję poruszyć temat świadomego odbioru sztuki. Po obejrzeniu wystawy, wykonacie własne prace, z pomocą których chcielibyście zmienić świat na lepsze. Podwijajcie rękawy i do dzieła, świat was potrzebuje!

Zachęta – Narodowa Galeria sztuki, Warszawa / 9.04 godz. 12:30 – dzieci w wieku 4-6 lat / godz. 15:00 – dzieci w wieku 7-10 lat / Zapisy tu

Fot. Marek Krzyżanek

3. Kolejny spektakl improwizowany dla młodych widzów – „Nikt nic nie wie”, jak zwykle w Klubie Komediowym, to świetna okazja do zagrania w debla z własną wyobraźnią. Na scenie wydarzy się proces twórczy, powstanie nowa historia, którą zaczniecie, przeprowadzicie przez kręte dróżki zwrotów akcji, by doprowadzić do zaskakującego finału. W najbliższą niedzielę wasze improwizacje wybrzmiewać będą w tle klarnetu Pawła Szamburskiego. Oczywiście będzie improwizował…

Klub Komediowy, Warszawa / 9.04, godz. 12:00 / Szczegóły i bilety tu

4. Małym miłośnikom literatury ten weekend bardzo się spodoba, dlaczego? Dlatego, że rusza Pierwsza edycja Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka. W programie: stoiska z najlepszymi książkami, spotkania autorskie, cztery strefy bezpłatnych warsztatów, projekcje filmowe i występy teatralne. Program jest tak bogaty, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka, Warszawa / 8-9.05, godz. 11:00-19:00 / Szczegółowy program tu

5. Już dziś ruszają Warsaw Animals Days – Największe Targi Zoologiczne w Polsce. Liczba atrakcji przekonuje nas, że nazwa nie jest przesadzona. Wystawy psów i kotów, minifarma, strefa Neli Małej Reporterki, strefa dogoterapii i strefa egzotyczna, pokazy psiej mody, psie zaprzęgi i wiele, wiele innych. Jeśli chcecie pobyć ze zwierzakami, to świetna okazja, a jeśli jesteście zdecydowani na adopcję szczeniaka, to z Targów możecie wrócić z nowym członkiem rodziny.

Warsaw Animals Days, Warszawa / 7-9.04 / Szczegółowy program i bilety tu

6. Skoro o zwierzętach mowa, wiecie, że w Warszawa jest pełna lwów? I nie, nie mówimy o tych z zoo. Gdzie te lwy pochowały się w mieście? Weźcie udział w Warszawskim Bziku, organizowanym przez Dom Spotkań z Historią, a ruszycie ich tropem. Zabierzcie ze sobą aparaty i pójdźcie na miejskie safari, zapowiada się fajna przygoda.

Dom Spotkań z Historią, Warszawa / 9.04, godz. 12:00 / Miejsce zbiórki i szczegóły tu

7. Macie ochotę stworzyć pop-upową książeczkę? Na warsztaty z tworzenia książek z ruchomymi obrazkami, inspirowanych fragmentami nagrań z Archiwum Historii Mówionej, zaprasza Muzeum Warszawskiej Pragi. Dzieci wsłuchają się w wybrane nagrania, prezentowane na wystawie stałej w muzeum – historie o gołębiarzu, dozorcy czy kapelach podwórkowych. Następnie przy pomocy prostych technik, używając kolorowych materiałów o różnych fakturach, spróbują stworzyć ich trójwymiarową prezentację. Zajęcia przeznaczone dla dzieci 6-12 lat.

Muzeum Warszawskiej Pragi, Warszawa / 8.04 godz. 10:30 / Zapisy tu

 

8. Halo, tu Ziemia, czy mnie słychać? W sobotę zapraszamy na premierowy spektakl „Ziemianie” do Wrocławskiego Teatru Lalek. „Ziemianie” to bajka ekologiczna. To głos, który oddajemy zwierzętom, roślinom, naszej planecie. To próba zwrócenia uwagi na to, że na własne życzenie zmierzamy w stronę katastrofy: zatruwając powietrze, którym oddychamy, wodę, którą pijemy, glebę, na której hodujemy rośliny i zwierzęta. To opowieść o tym, że można żyć inaczej – oszczędniej, rozsądniej, w zgodzie z naturą. Zamiast wyłącznie brać, można dawać. Zamiast niszczyć – tworzyć. Jeszcze nie jest za późno.

Wrocławski Teatr Lalek / 8.04 godz. 17:00, wiek 6+/ Szczegóły i bilety tu

Fot. Łukasz Rajchert

9. Chcecie zobaczyć wystawę, którą zachwyciła się Tina Turner? „Body Worlds & Cycle of life” jest wnikliwą ekspozycją anatomiczną, poświęconą budowie człowieka, pozwalającą na bardzo szczegółowe poznanie ludzkiego organizmu. Zwiedzający mają możliwość poznania zmian ludzkiego ciała – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Jeśli macie mocne nerwy i duży zapał edukacyjny, a przy tym lubicie dobrą zabawę, ta wystawa jest dla was.

Port Łódź / do 2.07. 2017 r. / Więcej informacji i bilety tu

10. Znacie Kunę-Przewodniczkę, która razem z dziećmi przygotowała superkolorową interaktywną mapę po wrocławskiej modernie? Skoro już polubiliście jej szlak, z pewnością ucieszy was sobotni, trzeci już w temacie, wernisaż. Prezentowane będą ilustracje obiektów przedwojennych, z jednym wyjątkiem – powojennym Zeto, autorstwa Anny Sztromwasser. Co istotne, dochód ze sprzedaży grafik przeznaczony będzie na wydanie papierowej wersji mapy. Wesprzecie Wydrę?

Bułka z Masłem, Wrocław / 8.04 godz. 19:00 / Szczegóły tu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama