Kultura, wydarzenia

Dobry plan na weekend

Dzień dobry w ostatnim dniu marca. Od jutra dużo bliżej nam do maja, a od maja... przestaniemy gonić dokądkolwiek, będziemy się tylko rozkoszować. Tymczasem, życzymy wam dobrego weekendu!

Najbardziej cieszą nas teraz spacery. Natura budzi się lekko leniwie i bezkonkurencyjnie wychodzi na prowadzenie. Zobaczcie, jak jej przyszłość prognozują mali eksperci, może warto ich posłuchać, by wiosna zawsze była wiosną.

1. Już dziś, o godzinie 17:00, odbędzie się wernisaż wystawy „Meble kombinowane” w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Zapowiada się bogaty przegląd mebelków dla lalek: od lat 50. XX w. do końca lat 80. XX w. Stoły, krzesła patyczaki, fotele, sofy, kredensy, meblościanki… istny mebelkowy raj. Obok tych produkowanych przez spółdzielnie zabawkarskie, będą również modele wykonane na specjalne zamówienie przez stolarzy, a także przez rodziców. Ciekawym uzupełnieniem wystawy będą meble dziecięce znanych polskich designerów: Teresy Kruszewskiej, Olgierda Szlekysa i Władysława Wincze oraz Marii Chomentowskiej. Prezentowane obiekty pochodzą ze zbiorów: Muzeum Zabawek i Zabawy, Muzeum Narodowego w Warszawie oraz prywatnych kolekcjonerów. Rzadko zdarza się taka okazja, więc tym bardziej polecamy wam wizytę w Muzeum.

Ładnebebe jest patronem mediowym tego wydarzenia.

Uwaga, mamy dla was rodzinne zaproszenie (dla czterech osób). Kto pierwszy przyśle maila na adres: paulina.filipowicz@ladnebebe.pl, wpisując tytuł: „wystawa”, wygrywa. Powodzenia! 

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach / od 31.03. do 30.04.2017 r. / Szczegóły tu

2. W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu Łazienki Królewskie zapraszają na warsztaty „Z wizytą u króla”. Odwiedzając króla, lepiej poznacie przestrzeń muzealną. Wspólnie zwiedzicie poszczególne pokoje w Pałacu na Wyspie, poznając życie codzienne Stanisława Augusta. Nauczycie się także, co należy zrobić, aby wejść do muzeum i jak się w nim zachowywać. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 6-10 lat, ze spektrum autyzmu. Wstęp bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy. Macie ochotę na królewską niedzielę?

Łazienki Królewski, Warszawa /2.04, godz. 11:00 / szczegóły i zapisy tu

3. Różowy słoń Pomelo, też nie może się już doczekać wiosny pełną… trąbą. Dlatego razem z wydawnictwem Zakamarki zaprasza was na wspólne jej poszukiwania. W programie czytanie, robienie witraży, zdobienie doniczek, sadzenie kwiatków, a wszystko w bardzo pogodnym klimacie. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale obowiązują zapisy.

Dom Kultury Polan Sto, Poznań / 1. 04. / dwie grupy wiekowe: 1,5-3,5 roku na godz. 9:30 oraz 4-6 lat na godz. 12:00/ Zapisy tu

4. Księgarnia Dwie Siostry zaprasza na premierę książki „Brzuchem do góry” Urszuli Palusińskiej! Emilia, stolarz, ciocia i listonosz – wszyscy mają jakieś obowiązki, ale czy takie pilne? Może lepiej przez chwilę poleżeć do góry brzuchem? Co można zobaczyć, kiedy się tak leży? Razem z autorką książki zrobicie niezwykłe lunety i sprawdzicie, jak wygląda widziany przez nie świat. Zajęcia dla dzieci w wieku: 5-8 lat, wstęp wolny, ale obowiązują zapisy. Nam, leżenie brzuchem do góry bardzo się podoba, a wam?

Księgarnia Dwie Siostry, Warszawa / 1. 04. godz. 12:00 / Zapisy tu

5. Dziś wieczorem startuje 1. Warsaw Impro Fest – festiwal muzyki improwizowanej. Z tej okazji w sobotę otworzy się wyjątkowy Dźwiękowy Plac Zabaw dla dzieci w wieku 5-9 lat i rodziców. Możecie się spodziewać Pana i Pani Drums i ich improwizowanych koncertów na etnicznych instrumentach z całego świata, dźwięków nowoczesnej elektroniki i naturalistycznych odgłosów. Dzieci będą miały doskonałą okazję, by zapoznać się z takimi gatunkami muzycznymi, jak muzyka etniczna, ambient czy muzyka eksperymentalna. Artyści zaproszą dzieci do udziału w tworzeniu muzyki i widowiska oraz na wspólne malowanie. Wszystko przybierze happeningową formę. Na zajęcia wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy. Ruszcie się tanecznym krokiem.

DZIKA Strona WISŁY, Warszawa / 1.04, godz. 12:00 / Szczegóły i zapisy tu

6. Aktorzy Teatru 21 przywołają ducha wojowniczek i wojowników. Nie bójcie się! Usiądźmy w kole – słyszycie dźwięk bębna? Zatańczmy razem taniec pow-pow! Tak, Indianie powracają! My potrzebujemy ich, a oni nas. Czas się spotkać. Dla wszystkich, którzy jeszcze nie byli, i dla tych,  którzy chcą to powtórzyć, mamy dobrą wiadomość, spektakl wraca w kwietniu. Spotkanie przewidziane jest dla dzieci 7+. A na rozmowę z autorką wydarzenia zapraszamy tu.

Nowy Teatr, Warszawa / 5.04 godz. 19:00, 6.04 godz. 11:00 / Szczegóły i bilety tu

7. Czy fortepian, który ma skrzydło, naprawdę potrafi fruwać? Dlaczego puzon jest najlepszym towarzyszem na ślizgawce? Jaką tajemnicę wyjawi dzieciom w wywiadzie wiolonczela? O tym wszystkim i o wielu innych muzycznych sekretach dowiecie się podczas kwietniowych koncertów dla dzieci w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej. Usłyszycie wiele pięknych utworów w najróżniejszych nastrojach, w wykonaniu tria fortepianowego i puzonu. Lubicie muzykę i tajemnice? Te spotkania są dla was!

Filharmonia Narodowa, Warszawa / 2.04,  godz. 11:00 – dla dzieci w wieku 3-6 lat i godz. 14:00 – dla dzieci w wieku 7- 12 lat / szczegóły i bilety tu

8. Skoro jest pierwsza niedziela miesiąca, to możecie być pewni, że w Kinie Muranów będzie Kino w Kropki. W kwietniowym repertuarze: „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele”, ekranizacja bestsellerowej w Norwegii książki autorstwa Tora Åge Bringsværda i Anne G. Holt. Przygody dwójki przedszkolaków przeplatane piosenkami i animowanymi fragmentami to opowieść o przyjaźni, ale też o trudnościach związanych z nowymi sytuacjami w życiu pięciolatków, takimi jak pierwszy dzień w przedszkolu czy poznawanie nowych koleżanek i kolegów. Film zdobył nagrody publiczności oraz jury dziennikarzy podczas festiwalu Kino Dzieci. Fajna propozycja dla małych kinomanów.

Kino Muranów, Warszawa / 2. 04, godz. 11:00, wiek: 4+/ Szczegóły i bilety tu.  

9. W niedzielę skierujcie się do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, czekać tam na was będą Wielkie Targi Wielkanocne w nowej odsłonie. Po raz pierwszy na Targach pojawią stoiska z etnodizajnem, a w specjalnie przygotowanej strefie chilloutu będzie można napić się regionalnego piwa i spróbować potraw z różnych zakątków Polski. Tradycyjnie swoje wyroby zaprezentują twórcy ludowi z Polski i Europy, a na stoiskach znajdą się m.in. pisanki, palmy, obrusy, koszyczki, wycinanki, a także biżuteria oraz ceramika. W programie m.in. warsztaty kulinarne oraz rodzinne zajęcia o zwyczajach wielkanocnych. Czy wiecie, że Wielkie Targi Wielkanocne organizowane są przez Muzeum od 30 lat? Warto się przyłączyć. 

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie / 2. 04, godz. 10:00-18:00 / Program i zapisy tu

10. Natknęliście się na poezję w przestrzeni miejskiej? To dlatego, że ruszyła 6. edycja akcji Wiersze w Metrze, wychodząca spod ziemi. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest natura, rozumiana niezwykle szeroko i w pewnym sensie filozoficznie – nie tylko jako otaczająca nas przyroda, ale również natura rzeczy, miasta, jego specyficzny rytm dający się odnaleźć również w wierszach, natura relacji międzyludzkich i każdego człowieka jako oddzielnego bytu. Lepiej człowiekowi z dobrym słowem w drodze. Ale uważajcie, łatwo się zaczytać i przejechać swoją stację.

Wiersze w Mieście szczegóły tu. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama