Sztuka

Dobry plan na weekend

Zaczynamy pierwszy wiosenny weekend! Nie dajcie się przesileniu i spędźcie go aktywnie. Mamy kilka propozycji i zaproszenie na podchody.

Na początek coś miłego dla ucha i oka, znacie?

Przyjemne, prawda? Mamy nadzieję, że nasze propozycje też wam się spodobają.

1. Tak, to ten dzień, wielka radocha dla fanów świata Pii Lindenbaum, „Sonia”, ekranizacji jej książki, o której pisałyśmy tu, wchodzi do kin! Pamiętacie tę historię? Wybierając się na nocowanie do koleżanki, dziewczynka nie miała pojęcia, że oto szykuje się największa przygoda jej życia. Niecodzienne spotkania z niezwykłymi bohaterami, podróże, tajemnice i mnóstwo emocji. Film pochłonął nasze dzieciaki, dajcie znać, jak podobał się waszym. Kino Dzieci zaprasza.

Na specjalne pokazy zaprasza Kinoteka, gdzie przed każdym seansem, dzieci będą miały okazje na, prowadzone przez animatorkę, spotkanie z książką.

Kinoteka, Warszawa / Terminy i szczegóły tu

Kino Muranów, Warszawa / 25.03, godz. 11:00 / Film dla dzieci od lat 6, bilety tu

2. „Wrocław – łączy nas ciepło” to projekt Fundacji Open Mind, przybliżający dzieciom temat ekologii przez zabawę i wspólne eksperymenty. Najbliższa sobota będzie wyjątkowa, bo edukacja przez doświadczanie to wielka frajda! Podczas warsztatów „Katastrofa ekologiczna” uczestnicy staną przed nie lada wyzwaniem – będą musieli poradzić sobie z opanowaniem prawdziwego kataklizmu. Kto nie chciałby zostać superbohaterem i ocalić świat? Na szczęście, akurat ta katastrofa wydarzy się w przestrzeni laboratorium i będzie tylko pretekstem do odkrycia szeregu metod  rozprawiania się z zanieczyszczeniami środowiska. Uratujcie świat!

Ładnebebe jest patronem mediowym tego wydarzenia.

Centrum Nauki Humanitarium, Wrocław / 25.03, godz. 12:00,  wiek 6-12 lat / Szczegóły i zapisy tu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3. Pamiętajcie, że już w ten weekend ruszają Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców w Poznaniu, pisałyśmy o nich tu. Z tej okazji Wydawnictwo  Zakamarki zaprasza na weekendowe warsztaty wokół swoich tytułów. W piątek ruszycie śladami „Przygód w Raju”, w sobotę przejedziecie się „Pociągiem”, a w niedzielę, w 110. rocznicę urodzin Astrid Lindgren, zagracie w pełną tajemnic grę. Zapowiada się weekend pełen atrakcji, nie przegapcie tego. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Międzynarodowe Targi Poznańskie / 24-26.03. / Szczegóły i zapisy tu. 

4. W Gdyni czeka na was edukacyjna wystawa „Po drugiej stronie ilustracji”, prezentująca prace Roberta Romanowicza. Artysta projektuje wyjątkowe trójwymiarowe miejsca akcji, które ilustrują książki dla dzieci. Do tworzenia miniaturowych wnętrz wykorzystuje kolorowe guziki, pudełka, koronki czy opakowania po jogurtach. Wykreowany przez siebie świat utrwala w postaci fotografii, to one ilustrują eksponowane na wystawie opowieści: „Kapselek” Kamila Niewińskiego oraz „Misza i Grisza ratują świat” Anny Stasiak. Wystawa jest zaaranżowana w sposób przyjazny i dostępny dla najmłodszych odbiorców. Miniatury są prezentowane na wygodnym dla dzieci poziomie. Detale wnętrz i małych bohaterów można obserwować przez specjalne tabliczki powiększające. Wystawie towarzyszą też ciekawe warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych. Warto dać się porwać temu magicznemu światu, wyjdziecie pełni inspiracji.

Muzeum Miasta Gdyni / do 18.06 / Szczegóły tu

5. Halo, halo, czy są tu dzielni łowcy przygód? Już w sobotę, w trakcie organizowanych przez Sowaliska podchodów po Polu Mokotowskim, możecie odkryć tajemnice parkowej przyrody. Po zabawie, jeśli pogoda dopisze, piknik i mały warsztat ogrodniczy, na którym posadzicie roślinki w doniczkach z recyklingu. Na koniec każdy stworzy własną pętelkę do puszczania dużych baniek, by posłać w niebo prawdziwe mydlane giganty. Czy uda wam się znaleźć wiosnę?

KONKURS ZAKOŃCZONY

Uwaga, mamy dla was 2 zaproszenia: dziecko plus rodzic (organizatorzy zapewniają, że udział opiekunów nie jest konieczny). Wygrają 2 osoby, które najwcześniej wyślą mail na adres: paulina.filipowicz@ladnebebe.pl, wpisując w tytuł: wiosna. 

Pole Mokotowskie / 25.03, godz. 11:30 / Szczegóły organizacyjne i zapisy tu

6. Jeśli  robotyka jest pasją waszych dzieci, nie możecie przegapić warsztatów, na których będą miały szansę zbudować roboty zgodnie z instrukcją, rozbudować je według własnego pomysłu, a następnie je zaprogramować. Działania zostaną poprzedzone niezbędnym teoretycznym wstępem, a potem młodzi inżynierowie, dobrani w pary, dokonają cudu techniki. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku: 10-13 lat.

Centrum Rozwoju zawodowego Krzywy Komin, Wrocław / 25.03. godz. 12:00 / Zapisy tu

7. Już w poniedziałek 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Warto uczcić ten dzień i wybrać się na spektakl. Ale, czy jeden taki dzień w roku to nie za mało?  Teatr Studio uznał, że tak i dlatego świętowanie rozciągnął aż do piątku. W programie ciekawe wydarzenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Świętowanie zacznie „Teatralny Rentgen” – badawcza wyprawa po teatrze, dalej naszą uwagę przyciąga „Jeden na Jeden” – aktorzy czytają wiersze tylko dla jednej osoby. Następnie warsztaty muzyczne z improwizacji, wykłady, trochę historii, pedagogiki i dużo dobrego. Część atrakcji dostosowanych będzie do osób z wadami słuchu. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, ale obwiązują zapisy – warto się pospieszyć.

Teatr Studio, Warszawa / 27 -31. 03 / Program i zapisy tu

8. – Puk, puk. – Kto tam? – Zające. Cała banda, czyli 2035 sztuk i wcale nie szaraków, jak co roku, czeka na was w Starym Browarze, wesoło wieszcząc wiosnę i nadchodzące święta. Tradycyjnie w tym czasie odbędzie się  spektakl – w tym roku „Ciocia Jadzia”, warsztaty z malowania zajęcy, konkurs plastyczny dla dzieci i towarzysząca mu wystawa. Nowością będzie Wolny Targ Wielkanocny, w czasie którego będzie można kupić rzeczy tworzone zgodnie z ideą slow life i eko od lokalnych twórców i producentów. Fajnie wprowadzić się w klimat wiosny w takim miłym towarzystwie. Czekają tam na was do 15:00.

Stary Browar, Poznań / do 15.04 / Szczegóły atrakcji tu

Fot. J. Wittchen

9. W sobotę Zachęta zaprasza na warsztaty dla rodzin z dziećmi z zaburzeniami ze spectrum autyzmu. Zaczniecie od oglądania wystawy Jerzego Jarnuszkiewicza, dokładniej przyjrzycie się jego abstrakcyjnym rzeźbom i spróbujecie znaleźć dla nich tytuły. Do jednej z nich inny artysta skomponował muzykę, bo rzeczywiście te metalowe formy przestrzenne bardzo przypominają instrumenty. Po obejrzeniu wystawy, z pomocą prostych materiałów plastycznych, skonstruujecie rzeźby, z których będzie można wydobyć dźwięki.

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa / 25.03. godz. 12.30 – dzieci w wieku 4-6 lat / godz. 15.00 – dzieci w wieku 7-12 lat / Informacje organizacyjne i zapisy tu


 

10. Pamiętacie „Projekt: MATKA” – spektakl, który ukazywał doświadczenia rodzicielstwa z perspektywy mam? Przyszedł czas na drugą stronę rodzicielstwa. „Projekt: OJCIEC” Teatru Kana, to autorski projekt teatralny, pokazując jak młodzi mężczyźni odnajdują się dzisiaj w roli ojców, co daje im doświadczenie ojcostwa, czy i w czym różnią się od swoich partnerek i jak udaje im się godzić obowiązki rodzicielskie z zarabianiem na utrzymanie rodziny. Scenariusz jest kompilacją tekstów ojców, którzy piszą blogi i książki na temat ojcostwa oraz autorskich tekstów aktorów – ojców biorących udział w spektaklu. Tatusiowie, nie idźcie sami. 

KONKURS ZAKŃCZONY

Hop, hop, mamy dla was podwójne zaproszenie na spektakl, pierwsza osoba, która wyśle mail na adres: paulina.filipowicz@ladnebebe.pl, wpisując w tytuł: teatr, wygrywa.  

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa / 31.03. godz. 20:00 / Bilety tu

Fot. Poza Okiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama