Sztuka

Co by tu porobić…

Mamy to szczęście, że dzieje się dużo, czasem nawet dużo za dużo, ale taki problem to nie problem. Wystarczy popracować nad decyzyjnością, a nieograniczony wybór postrzegać będziecie jako boskie zrządzenie losu, a nie ambaras. Odstawiamy herbatę, pucujemy trzewiki, wkładamy maski antysmogowe  i ruszamy!

A w kinach wreszcie wylądował La La Land. Marsz do kina!

 

1. Hurra, jest okazja do świętowania! Na pierwsze miesiące 2017 roku, Kino Dzieci zapowiedziało 3 kinowe premiery filmów z festiwalowego repertuaru. Wypatrujcie zatem w lutowych repertuarach „Wielkiej wyprawy Molly”, a w marcowych – „Sonii”. A w najbliższy weekend ruszają pokazy najnowszej, czwartej części przygód Kacpra i Emmy. Mamy dla was 3 podwójne bilety (dziecko + opiekun) na sobotni seans o godz. 11. Chętni niech piszą na adres dominika@ladnebebe.pl, w temacie wpisując SAFARI.

Kacper i Emma na safari – premiera kinowa/14.01, godz. 11/Kino Muranów, Warszawa

 

2. To będzie hit! Warsztaty z tworzenia kostiumów teatralnych. w oparciu o wiedzę i konteksty, poprowadzą reżyserka i scenarzystka Karolina Bielawska oraz artystka Zuza Golińska. Przez najbliższe 2 weekendy, odbywać się będą w Świetlicy Nowego Teatru, spotkania pod hasłem Bauhaus, Kształt, Kosmos i Dada. Trzeba być!

Załóż to -warsztaty poświęcone kostiumowi/14-15.01, godz. 12/ Świetlica Nowego Teatru, ul. Madalińskiego 10/16, Warszawa/wiek: 9-14 lat

3. To się nazywa wydarzenie! Po pierwsze, koncert zespołu muzycznego ze szkoły w Łajsku, przygotowany przez najlepszą nauczycielkę muzyki w Polsce. Po drugie: rozmowa o dźwiękach. po trzecie: spotkanie z Justyną Bednarek i Józefem Wilkoniem, którzy wspólnie stworzyli książkę „W to mi graj, bajki muzyczne”. Nie można tego przegapić.

Bajki muzyczne w Muzeum dla Dzieci/14.01, godz. 15-17/ Muzeum dla Dzieci, ul. Kredytowa 1, Warszawa/wiek: od 5 lat

4. Pozostając w kręgu znakomitych książek Justyny Bednarek, zapraszamy was do odwiedzenia otwockiego teatru. Zadaniem zgromadzonych kilkulatków będzie ozdabianie skarpetek. Chodźcie.

Poranek w teatrze – Poczytanki na scenie/15.01, godz. 11-15/Teatr im. Stanisława Jaracza, ul. Armii Krajowej 4, Otwock

5. Comiesięczne spotkania botaniczne, w gliwickiej Willi Caro, są dobrym powodem do wyjścia z domu w mroźną niedzielę. Tym razem, dowiecie się o dobrotliwym wpływie ziół na samopoczucie, ale także o ich kulinarnych wartościach. Wpadajcie!

Ziołowe przedszkole– Smaki i zapachy ziół/15.01, godz. 11 i 13/Willa Caro ul. Dolnych Wałów 8a, Gliwice/wiek: 5-11 lat

6. Mapa to źródło nieskończonych możliwości. Już tylko się jej przyglądając możemy dostarczyć sobie wielkich wrażeń, wyobrażając sobie baobaby, noce polarne, islandzkie gejzery, smak stuletnich chińskich jaj. A to dopiero początek wyprawy!

Mapy – warsztaty/15.01, godz. 16/Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, Lublin

7. Kto nie lubi przebieranek? Lubi każdy, a wyobraźcie sobie, że do dyspozycji otrzymujecie nieźle wyposażoną garderobę teatralną – brzmi kusząco? Dobrej zabawy!

Teatralne poduszkowce – teatralne przebieranki/15.01, godz. 11 i 12:30/Teatr Lalek Arlekin, ul. Wólczańska 5, Łódź

8. Bądźcie szczodrzy w ten niedzielny mroźny dzień. Podczas finału 25. edycji WOŚP, odbędzie się zbiórka środków na unowocześnienie wyposażenia i aparatury w szpitalnych oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki dla seniorów. Przyłączcie się.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy/15.01/ w całej Polsce

A co Wy na polecicie? Napiszcie koniecznie w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama