inspiracje, Zabawa

Choinka na dachu

i w drogę!

Pamiętacie czasy, kiedy choinki nie można było kupić pod supermarketem? Jechało się po nie na wyznaczone miejskie place albo… do lasu. Kto nie chciał mieć plastikowego drzewka, ten musiał więc taszczyć potem swoją choinkę przez miasto, czasem tramwajem, lub na dachu malucha.

To wspomnienie jest wspólnym doświadczeniem chyba całego naszego pokolenia. Jak inaczej wytłumaczyć tegoroczną, melancholijną obecność motywu choinki przewożonej na dachu? Pojawił się jakiś czas temu na blogu Designmom, najpierw jako pomysł na rodzinną sesję, a potem projekt DIY, czyli ramka do zdjęć z resorakiem.

Wkrótce okazało się, że autka z choinką nie musimy szukać wyłacznie na targach staroci, ale również możemy je przygotować sami. Drzewko robimy z papieru albo odpowiednio przystrzyżonej i ewentualnie pofarbowanej szczotki do butelek, a samochodzików u nas dostatek. Taka kompozycja świetnie pasuje do świątecznych wnętrz. Włożona do słoika ze sztucznym śniegiem (do kupienia w sklepach plastycznych) stanowi domowej roboty dekoracyjną kulę, postawiona na stole (na przykład pod szklanką) może towarzyszyć nawet uroczystej kolacji.

Motyw choinki na dachu można przenieść na prezenty, na przykład na etykietki z szarego papieru, albo zaprosić do dziecięcych sypialni w postaci zimowego plakatu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Warto przeczytać