film, Kultura, sztuka, teatr, wydarzenia

Chodźmy w miasto!

Szczęśliwa 7, felerna 13, solidna 5 strzelona tak, że dłoń mrowieje. Dwójka słabiutka i w dodatku na szynach. Duży wybór, którą cyfrę wybrać? My lubimy liczby zaokrąglone, stanowiące jakąś pełnię. Dlatego zwykle komponujemy cotygodniowy przegląd wydarzeń w 10 punktów. To tak dla jasności. 

Czasem trzeba się tej dziesiątki mocno naszukać ale ostatnio największym kłopotem jest wybór zaledwie 10 z tryliona możliwych opcji! Ale robimy to, z gorzkim przeświadczeniem, że coś, jakiś skarb jednorazowy i wielce oryginalny, umyka nam w czarną czeluść przeszłości. Jeśli wiecie, gdzie się podziewa, koniecznie dajcie nam znać! A tymczasem zapraszamy Was na wydarzenia. Piosenka, jak zawsze, na rozgrzewkę.

1.Wiecie, co teraz będzie? Konkurs z cyklu „kto pierwszy, ten lepszy”. Piszcie do mnie żwawo na adres dominika@ladnebebe.pl a dwie pierwsze szczęściary otrzymają podwójny bilet (rodzic + dziecko) na niedzielny spektakl „Plastusiowy pamiętnik” w Teatrze Baj (bilety rozdane – próbujcie za tydzień!).

Plastusiowy pamiętnik – spektakl/ 2.10, godz. 11/ Teatr Baj, ul. Jagiellońska 28, Warszawa/ wiek: od 5 lat

pl

 

2. Dodatkowa dawka empatii jeszcze nikomu nie zaszkodziła, dlatego zapraszamy mieszkańców Katowic i okolic, żeby jak jeden mąż wybrali się do Koszutki na dyskusje, spotkania i warsztaty z empatii dla dzieci i dorosłych. Dzień później odbywać się będzie wiele ciekawych empatycznych wydarzeń w Krakowie. Zróbcie dla siebie coś dobrego.

Empatia w Katowicach/ 1.10, godz. 10-18:30/ Miejski Dom Kultury „Koszutka” filia „Dąb”, ul. Krzyżowa 1, Katowice

3. Pomysł tak fantastyczny, że nie możemy się doczekać niedzieli! Wyobraźcie sobie, ze młody architekt Jan Strumiłło podejmuje współpracę z legendarną Hanną Rechowicz, która wraz ze swoim mężem Gabrielem, zaprojektowała słynne mozaiki w Domu Chłopa. Pracują wspólnie nad nową aranżacją zespołu przedwojennych rzeźb Cybisów, które przez wiele lat stały w ich prywatnym ogrodzie na Bielanach, a następnie przeniesione zostały do zbiorów Królikarni. Po 2 latach pracy Strumiłło i Rechowicz, setkach planów i rysunków, rzeźby zostaną wystawione w przymuzealnym ogrodzie. Przychodźcie, wystawa trwa tylko do 23 października.

Rzeźby ogrodowe – Hanna Rechowicz, Bolesław i Maria Cybisowie. Wernisaż/2.10, godz. 18-21/Królikarnia, ul. Puławska 113a, Warszawa/ wystawa otwarta do 23.10.2016 r.

rzezby

4. W warsztatach z cyklu ReDesign chodzi głównie o twórcze, ekologiczne przetwórstwo oraz przywrócenie do życia przedmiotów zapomnianych i niechcianych. W najbliższą sobotę uczestnicy wykonają instalację świetlną z plastykowych butelek i opakowań. Brzmi niewiarygodnie ale to się naprawdę wydarzy. Pójdźcie sprawdzić.

Świetlne instalacje – warsztaty międzypokoleniowe/ 1.10, godz. 10-14/Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk

laznia

5. W najbliższą niedzielę Anna Owsiany opowie o tym, jak dobrze jest się dzielić dobrami z innymi i że wcale nie potrzeba do tego wielkich zasobów. Liczy się pomysł i chęć, one w zupełności wystarczą jesli chce się zostać darczyńcą.

Filantropia: dlaczego warto się dzielić? – warsztaty rodzinne/ 2.10, godz. 12:30 (wiek 4-6 lat) i 15:00 (wiek 7-10 lat)/Zachęta, ul. Małachowskiego 3, Warszawa

zacheta

6. Zapraszamy Was na muzykowanie i pląsy w rytmie disco do łódzkiego ms2. Co będziecie tam robić? W planie własnoręczne konstruowanie instrumentów i pisanie najprawdziwszej partytury. Zapisy pod nr tel.:605 060 063.

Disco Party(tura) – warsztaty familijne/ 1.10, godz. /13:13/ms2, Łódź/ wiek: od 4 lat

7. Głodni? Chodźcie na domową focaccię, rozmaite hummusy i gruszki marynowane w kardamonie i szafranie. To wszystko w niedzielne przedpołudnie. Smacznego!

Pożegnanie lata – wielkie śniadanie/ 2.10, godz. 10-14/  Nowe Miejsce, Warszawa

8. Z okazji premiery 23. części serii książek o przygodach Lassego i Mai, ich autor Martin Widmark przybywa do Poznania i spędzi tam cały weekend na warsztatach, spotkaniach i grach, zarówno z dziećmi, jak i z rodzicami i nauczycielami. Bądźcie gotowi także na pokazy filmów na podstawie dziecięcych kryminałów szwedzkiego pisarza oraz grę w literackie podchody. Ciekawie się zapowiada!

Zamek z książek. Weekend z Martinem Widmarkiem/ 30.09.-2.10./CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań

9. Rodzice drodzy, jeśli szukacie mądrych, przemyślanych i solidnie skonstruowanych aplikacji edukacyjnych dla dzieci, przyjdźcie na FAM. Przekonacie się, że aplikacje mobilne mogą wyzwalać moce twórcze i ożywiać lokalne historie. Pomysłodawcom zależy głównie na ożywieniu opowieści warszawskich, zajrzycie?

FAM – I festiwal aplikacji i gier mobilnych/ 1.10, godz. 12-17/ Marzyciele i Rzemieślnicy, ul. Bracka, Warszawa

10. Co by to były za wydarzenia bez kina… Kosmiczny pokaz klasycznych polskich animacji odbywa się co niedzielę w Katowicach. Zabierzcie pociechy i rozgośćcie się w kinowym fotelu na przyjemne 55 minut z Reksiem, Bolkiem, Lolkiem, Tolą i innymi lubianymi postaciami.

Niedzielne popołudnia filmowe w Kinie Kosmos/ 2.10, godz. 15:30/ Kino Kosmos, ul. Sokolska 66, Katowice

Leave a comment 1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama