Zabawa, zabawki

Być jak astronauta

Zna nazwy planet, a w letnie wieczory ucieka na balkon, by z zadartą głowa wodzić palcem po niebie, zachwycając się mleczną drogą. Mały astronauta. Macie takich w domu? Na widok rakiety otwiera szeroko oczy, a na czwarte urodziny prosi o puzzle z kosmosem. Całym kosmosem!

Dziś podglądamy – a właściwie to mama Monika podgląda – przygotowania syna do naboru w NASA. Bo on, chłopak ambitny, już się szykuje do lotu w nieznane. A może bardzo znane, bo zanim wyśle swoje CV do Alabamy, studiuje układ słoneczny, trajektorie komet i testuje bezpieczne lądowanie. Na poduszkach, we własnym pokoju. Wiadomo, od czegoś trzeba zacząć! Czym się dziś bawi mały astronauta?

Kot i pies w przestworzach

Astronauta to umysł ścisły i urodzony konstruktor. W końcu trzeba umieć naprawić rakietę w razie niespodzianki w kosmosie. Zanim zasiądzie w kokpicie, musi zbadać trasę. Nic trudnego!Puzzle w worku Mudpuppy idą szybko w ruch. Wysyłamy na zwiady kota i psa, niech sprawdzą czy są tam jakieś korki międzyplanetarne i którędy leci się na Marsa. Droga wolna? Puzzle w worku to dobra opcja w podróży, mały astronauta nie musi rozstawać się ze swoim puzzlowym bagażem podręcznym.

Puzzle podróżne kosmos znajdziecie między innymi w edukatorku.

 

 Pojazd gotowy do lotu

Po czym poznać prawdziwego pasjonata astronomii? Mając przed sobą puzzle patyczki, składa różne pojazdy, ale wciąż powraca do tego jednego. Pociągi, balony czy statek? Nie, rakieta! Patyczki składają się w tej jeden wymarzony kształt, my to rozumiemy, w końcu ciężarówką, nawet najlepszą, na Księżyc nie dotrze.

Puzzle patyczki znajdziecie między innymi w tublu.

Ciemno wszędzie

Astronauta ciemności się nie boi, wręcz przeciwnie – on na nią poluje. Czeka, aż się ściemni, by testować swoje magiczne puzzle Mudpuppy. 100 elementów to żadna przeszkoda, w NASA podobno składają z tysiąca! Nareszcie może zgasić światło, poukładać planety i poczuć się choć trochę jak w przestworzach. Ułożenie puzzli to pikuś, prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero, gdy zapadnie noc.

Świecące puzzle kupicie między innymi w abebe.pl

2, 1, 0… START!

Trening na sucho wykonany, trajektoria zaakceptowana, komety policzone. Czas na najważniejsze, czyli rakietę. Magnetyczna rakieta Janod zabierze nas w podróż. Pod warunkiem, że astronauta poprawnie ją złoży! W NASA już szykują nabór, ale czy tam mają takie fajne rakiety Janod?

Rakietę kupicie między innymi w luckyducky.

Duży wybór zabawek Mudpuppy i Janod czeka również na Was w mamissima.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama