Design, inspiracje

BuBu Studio

Na wieść o nowych miejscach w sieci, gdzie znaleźć można starannie wyselekcjonowaną polską ilustrację dla dzieci, radujemy się niezmiernie. Mamy do niej słabość, to wiecie. Dlatego z zapartym tchem i wypiekami na twarzy przedstawiamy BuBu Studio, nowy sklep z plakatami zdolnych polskich rysowników.

Polska ilustracja dla dzieci przeżywa rozkwit. To jest ten moment, kiedy rodzimi rysownicy zwyżkują w ogólnoświatowych rankingach, zdobywają nagrody, ilustrują książki wydawane zagranicą i przyciągają tłumy na swoje wystawy. Dzieje się bardzo dobrze, oby tak dalej! Najlepszym przykładem jest też fakt, że otwierają się nowe sklepy z pracami polskich ilustratorów, jak Bubu Studio, dzięki czemu stają się one coraz bardziej dostępne.

Pomyszkowałyśmy ździebko w bogatych zasobach BuBu Studio i wybrałyśmy dziesiątkę naszych ulubionych grafik. Nie należy ograniczyć się tylko do jednej – polecamy całą dziesiątkę, która dzięki dobremu towarzystwu wybrzmi jeszcze donośniej. Bo kto powiedział, że te plakaty muszą koniecznie wisieć w dziecięcym pokoju…

***

GÓRY i ZAKOCHANE ŻÓŁWIE

To jest ten przykład magicznego spotkania, kiedy skromny duet czerni z bielą,  ukazuje cały wszechświat i nie trzeba nic więcej. Agata Królak, mistrzyni minimalizmu w ilustracji, narysowała szczyt naszej piramidy graficznych zachwytów (zajrzyjcie do naszej rozmowy z Agatą tu). Na drugim miejscu, multikolorowe dzieło Darii Solak. Bo lubimy kontrasty, a turkus ma być najważniejszym kolorem wiosny i lata.

Plakat „Góry” Agaty Królak kupicie tu.
Plakat „Zakochane żółwie” Darii Solak kupicie tu.

BUZIE

Buzie, buźki i liczka – na plakacie autorstwa Joasi Bartosik znajdziemy cały kalejdoskop wrażeń i nastrojów. Czysta radość, niesmak, dyskomfort, nachmurzenie, szok, uśmiech mimo wszystko i uśmiech pojednawczy – na tym obrazku można uczyć się rozpoznawania emocji oraz trenować robienie min. Sami popatrzcie, ile korzyści!

Plakat „Buzie” autorstwa Joa Bart kupicie tu.

ZIELONY SŁOŃ i LORNETKA

Mamy tu zielony przedmiot obserwacji i gustownie odzianą obserwatorkę. Te dwie ilustracje wyglądają bardzo dobrze osobno, a jeszcze lepiej w parze. Słoń to drugi plakat Joasi Bartosik, który znalazł się w tym zestawieniu, inaczej być nie mogło. Może to zamaszysty sposób kolorowania, może klapnięte ucho albo rozgwieżdżony ogonek – nie wiemy dokładnie, co nas tak w zielonym słoniu uwodzi. Lornetka, autorstwa Ani Rudak, za to znakomicie zamyka mocną piątkę polskiej ilustracji, szarżując soczystym kolorem i zachęcając do przygód i eksploracji. Ahoj, przygodo!

Plakat „Zielony słoń” Joa Bart kupicie tu.
Plakat „Lornetka” Ani Rudak kupicie tu.

RELAX i LODY

Laaato! czekacie, wyglądacie? Na tym deszczowym, szarym przedwiośniu, niczego bardziej nam nie trzeba niż rożka – z gałkami lodów w kilku smakach, ręcznika, piasku i słońca. Plakaty Zuzi Młotek i Piotra Dubiela znacząco nam dystans do letniego słońca skracają.

 

Plakat „Relax” Susie Hammer kupicie tu.
Plakat „Lody” Piotra Dubiela kupicie tu.

GORYL

Zobaczcie jaki piękny. Może i wyraz twarzy ma nietęgi – to pewnie przez smog – ale mamy wrażenie, że próbuje nawiązać kontakt z odbiorcą. A to się liczy. Poza tym właśnie spożył pierwszego banana (pozostałe 4 czekają w kolejce), a więc cenne źródło magnezu i cukru. Czyli plus numer dwa. Po trzecie jego autorką jest nadzwyczajna Joasia Bart. Tyle powodów do lubienia!

Plakat „Goryl” Joasi Bart kupicie tu.

KOT W KAPELUSZU i BUDOWA

Przed wami miks rozjaśnionej czerwienią szarości(dzieło Darii Solak) i żółci skafandra budowlańca (autorstwa Susie Hammer). Ładny duet, bo i kontrast jest stosownie okazały. Kot, toż to leniuch największy w świecie, a majster z pola budowy nie ustępuje w wysiłku. No, tutaj tutaj wyjątkowo ma fajrant…

 

Plakat „Kot w kapeluszu” Darii Solak kupicie tu.
Plakat „Budowa” Susie Hammer kupicie tu.

***

A który plakat wam podoba się najbardziej? A może macie jakiś inny typ?

Leave a comment 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama