Dziecko, inspiracje

Bonjour Paris

Bienvenue a l'aéroport Charles de Gaulle! Pod francuskim niebem wszystko się może zdarzyć i wszystko smakuje inaczej, tak po parysku. Spacer nad Sekwaną, piknik nad kanałkiem Saint-Martin, nawet kęs bagietki z serem, której smaku na próżno będziesz szukał w domu.

Mamy jednak sposób, by Wieżę Eiffla przenieść choć trochę bliżej do kraju nad Wisłą, a dokładnie do Poznania, gdzie Paulina, Piotr i Jeremi urządzają właśnie francuski wieczór. Do zabawy zainspirowała ich mappka, która pozwala na wirtualne podróże bez wychodzenia z domu.

Jeremi załapał bakcyla podróżnika już dawno, zazwyczaj towarzyszy Paulinie, gdy wyjeżdża zagranicę na sesje fotograficzne. Zanim trójka rozgości się w kawiarni na Le Marais, Paryż sam zawita do ich poznańskiego mieszkania.

I jak tu opowiedzieć o Paryżu kilkulatkowi? Od czego zacząć? No nie da się inaczej, oglądamy Wieżę Eiffla i czytamy w mappce o ciekawostkach z nią związanych. 9 tysięcy ton żelaza, 300 metrów wysokości – to wprawia nawet Boba Budowniczego w zdumienie. To się nazywa konkret!

Paryska ulica zachwyca zawsze. Stylowo, niby z nonszalancją, a jednak tak bardzo chic. Jeremy bardzo stara się nie wyjść na zwykłego turystę, lecz wtopić się w tłum. To najlepszy patent na zwiedzanie miasta. Bluzka w paski, słomkowy kapelusz i bagietka w dłoni. Wygląda jak mały paryżanin, który jak co rano odwiedza swoją ulubioną boulangerie.

Zanim wyruszymy dalej palcem po mapie, czy też po mappce, i poczytamy o paryskich bukinistach, Jeremi zamyśla się nad szklanką wody, podgryzając bagietkę. Spacer bulwarami trochę ich wyczerpał, czas na deser i tu nie ma wątpliwości co Paulina wykłada na stół. Kolorowe macaron, najsłynniejsze te od paryskiego La Durée! Dziś co prawda wersja polska, ale równie pyszna i kolorowa!

Zapada wieczór, podróże z mappką dobiegają końca, ale są początkiem prawdziwej podróży, bo Jeremi już szykuje się na podbój francuskiej stolicy. I wypada dodać, à bientôt!

zdjęcia: Paulina Kania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama