inspiracje, inspiracje, Moda, Zabawa

Bal przebierańców

Siedem życzeń na karnawał? Już jesteśmy, już spełniamy. Wiemy, że w tej ponoworocznej zawierusze niełatwo stanąć do pionu i sypać ot tak pomysłami na śniadanie, podróż w pełnym rodzinnym składzie czy przebranie dla dziecka na bal karnawałowy. Dlatego podsuniemy Wam zaraz kilka inspiracji, choć uprzedzamy: część z nich wymaga zręczności i sprawnej obróbki kartonu lub tkaniny, inne skłaniają do wędrówek po second handach i wyprzedażach w butikach internetowych (jak dobrze się składa, że sezon w pełni!).

Pomysłów jest tak wiele, że spływają zewsząd kaskadami i nie sposób ujarzmić tę lawinę inspiracji bez pewnych organizacyjnych zabiegów. Dla porządku podzielmy je zatem na 7 kategorii.

 Kochamy filmy Wesa Andersona!

Wszystko, czego dotknie Wes, zamienia się w złoto. Nie dość, że jego scenariusze aż kipią od pomysłów (a każdy dobry), ma świetne ucho do muzyki (soundtracki są zawsze doskonałe), to każdy z jego filmów jest wizualną ucztą, z której pozostaje tylko czerpać, czerpać bez końca. Autorki strony Oh happy day stworzyły bardzo trafione stylizacje dla Sama i Suzy z „Moonrise Kingdom” oraz Margot i Richiego z „Genialnego klanu”. Rzućcie okiem na Fantastycznego Pana Lisa i zapatrzonego w dal Steve’a Zissou.

moonrise kingdom

1 , 2, 3, 4

 Warzywniak

Zdjęcie zmartwionego bakłażana z ostatniej kampanii nowojorskiej marki Oeuf rozbroiło nas zupełnie! Mamy wielką słabość do warzywno-owocowych przebieranek, dlatego ananasy i jabłka figurują w naszym zestawieniu karnawałowych kostiumów na zaszczytnej drugiej pozycji. Nie ustajemy w poszukiwaniach ich następców!

ouef eggplant

apple2

1, 2, 3, 4

 Łakocie

Sweet tooth? O tak, to o nas. Były witaminy to teraz pora na łakocie. Warzywami i owocami się zajadamy, ale dla niezbędnej równowagi serwujemy dawkę cukru. Wybór jak zwykle najtrudniejszy: wata cukrowa, lizak, babeczka, pączek a może lody?

12, 3, 4, 5, 6, 7, 8,

 Fashion is my passion

Charakterystyczne krągłe oprawki i szalenie wzorzyste tkaniny otulające drobną sylwetkę Iris Apfel to jej znak rozpoznawczy. Ikony stylu i wytrawnej dekoratorce wnętrz, która urządzała pokoje Białego Domu dla 9 amerykańskich prezydentów. Ten 95-letni najbarwniejszy ptak modowego światka wraz z rudowłosą dziennikarką modową Grace Coddington oraz surową naczelną Anną Wintour to nieskończone źródło inspiracji. A jaki efekt!

1 & 2; 3 & 4

 Jestem sobie dziki zwierz

Etola z rękawem w kształcie głowy byka? Taka myśl zaświtać mogła wyłącznie w głowie jedynej i niepowtarzalnej Caroline Bosmans. To zadanie dla mocno zaawansowanych, ale dla początkujących też coś się znajdzie. Kostium dzielnego lwa, wdzianko rekina wykrojonone z kartonu albo strój dzikiego ptaka to już akceptowalny poziom trudności a opad szczęki u obserwatorów gwarantowany.

toby

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Ahoj przygodo!

Nasze dzieci uwielbiają bawić się w zamianę ról. My jeszcze chętniej, ma się rozumieć. Ale wiadomo, na zabawie się kończy i każdy uczestnik wraca do swojego świata. Fajnie jednak, że przez te kilka chwil możemy być astronautą, umorusanym wagabundą, dziadkiem do orzechów, nieszczęśnikiem wtłoczonym w kartonowe smocze cielsko albo naburmuszonym Apaczem. Bo wtedy wszystko wolno!

nutcracker

4_katrinatang_milk-japon-deep-forest_woods_trees_photography_little_gatherer

1,2, 3,4,6,7,8, 9

Samochody, pociągi, samoloty

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, skąd bierze się fascynacja przebieraniem się za rakiety, statki kosmiczne, a z tych bardziej przyziemnych: autka, pociągi czy inne środki lokomocji, także konnej. Wiadomo jedynie, że widok tak nieprawdopodobnie ubranych malców zostaje w pamięci na zawsze. Jak to ujął Will Thacker w filmie Notting Hill: surrealistyczne acz miłe.

1, 2, 3, 4

***

Jeśli szukacie nietuzinkowych gotowych rozwiązań, zajrzyjcie do wypożyczalni kostiumów na warszawskim Mokotowie lub do sklepów Sparrow & B oraz Pottery Barn Kids.

Czekamy tez na Wasze pomysły na karnawałowy strój. Dzielcie się nimi w komentarzach.

Leave a comment 11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama