Moda, ubieranka

Bajkowa ubieranka

W każdym domu, w którym są dzieci, powinna się znaleźć taka magiczna stara walizka, skrzynia lub pudło skrywające przebrania! Niczym drzwi w magicznym ogrodzie Akademii Pana Kleksa przeniesie nas wprost do całkiem innej bajki.

Wystarczy ją otworzyć i puścić wodze fantazji – tak jak Frania i Anielka. Zapraszamy do ich bajki! Niedawno odwiedziłyśmy rodzinny dom Patrycji, Piotrka i ich dwóch córeczek Frani i Anielki w ramach naszego cyklu, i była to pełna śmiechu, ciepła i cudownych zapachów płynących z kuchni wycieczka. Zajrzyjcie koniecznie do nich tutaj.

rajstopki Braveling

Dziewczynki wyciągnęły swoją czarodziejską walizkę i zabawom nie było końca. Starsza Frania zaczęła od lekcji baletu ze swoją młodszą siostrą. W różowych strojach i bajkowych rajstopkach Braveling wyglądały jak Pierrot i Arlekin w całkiem wesołym wydaniu.

Dzielnie ćwiczyły przed lustrem kolejne trudne kroki, przerywając plié przy barierce łóżeczka tylko na chwilkę, by rzucić się w wir plac plastycznych. Stara ława szkolna to ulubione miejsce tego całkiem zgranego duetu.

Po trudach ćwiczeń baletowych trzeba było chwilkę odsapnąć i dziewczynki postanowiły zająć różową kanapę w salonie – oczywiście do góry nogami – bo tak świat wygląda ciekawiej.

Ale czarodziejska walizka kryje tyle skarbów i dziewczynki tyle chciały nam jeszcze pokazać! Przecież jedna bajka jednego popołudnia to stanowczo za mało, znacie to prawda?

rajstopki Braveling

Pora na czarownice, ale spokojnie te są bardzo przyjazne nie rzucają klątw tylko urok… osobisty. Frania w białej sukience Kukukid i czarnym wielkim kapeluszu czarownicy wygląda bardziej jak aniołek, nic więc dziwnego, że za chwilę wyciąga z przepastnej walizki białe skrzydełka.

Anielka idzie w ślady starszej siostry – też chce być czarownico-aniołkiem. Różowa sukienka spiczasty kapelusz i złote skrzydła to jest to! Nie zabrakło nawet czarnego kota, zaczynamy się trochę obawiać. Mamy nadzieję, że nie zostaniemy zamienione w żaby, bo magiczne zaklęcia już idą w ruch.

sukienki Kukukid // podkolanówki i rajstopki Bobo Choses

Skrzynia pełna jest po brzegi, piętrzą się w niej suknie balowe, stroje z bajek i zaczarowane pantofelki. Te małe dziewczynki kochają się przebierać, więc śniadanie w towarzystwie Królewny Śnieżki, wróżki, czy Elsy to w tym domu standard. W naszym zresztą też.

Anielka tym razem postanowiła zostać Śnieżką, Frania Roszpunką, a mama ze śmiechem pomagała zakładać prawdziwe pantofelki, bez których kreacja nie jest kompletna. Na głowach korony i opaski – o nich oczywiście nie można zapomnieć.

W domu Piotrka i Patrycji muzyka właśnie sączy się w tle, więc w naturalny sposób dziewczynki rozpoczynają kolejny występ. Salon zamienia się w komnatę zamkową i wieżę, w zależności od występującej na środku bajkowej postaci.

Roszpunka i Śnieżka tańczą razem, bajki się mieszają, a my apelujemy do rodziców o stworzenia takiego magicznego kuferka lub walizki… żeby życie codziennie mogło być bajką. W końcu dzieciństwo trwa tak krótko, a płatki śniadaniowe smakują najlepiej w towarzystwie Dartha Vadera lub królewny. Przetestowane.

Zajrzyjcie też do rodzinnego domu tej wyjątkowej rodzinki.

zdjęcia: Kasia Rękawek

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama