kolekcje, Moda

Bądź elastyczny!

Ciało ma prawo do szaleństw, wygibasów, fikołków i niekontrolowanych wybuchów energii. I nic nie powinno mu w tym przeszkadzać. Wiosenno-letnia kolekcja That Way powstała właśnie po to, by zadbać o elastyczność, gibkość i ruchową fantazję dzieci. Skaczemy!

Kreski, kamienie i szpagaty znalazły się na koszulkach, spodniach, sukienkach i śpiworkach, dając prostym printem i mocnym kolorem jasny znak wszystkim wokoło: tu idzie wolność, ruchliwość i młodość! Jest wiosna, jest słońce, więc i my zrzucamy palta na podpince i ciepłe buty. Ty samym zmieniamy swoje zimowe, przygaszone ubarwienie na soczystą żółć, szafir, biel i czerń. Najlepiej noszoną w jednym wielkim miksie kolorystycznym z czterech powyższych barw!

Udało nam się namówić projektantkę marki That Way Agnieszkę Kucharską-Zajkowską na krótką pogawędkę o inspiracjach i idei przyświecającej najnowszej kolekcji. Posłuchajcie.

***

 

Co było twoją naczelną inspiracją do stworzenia kolekcji wiosenno-letniej?

Tytuł kolekcji brzmi: „be Elastic”. Temat gibkości, elastyczności, naginania się, ale też nie ulegania – w znaczeniu emocjonalnym – chodził mi po głowie już od jakiegoś czasu. Chciałam go po swojemu ugryźć i zaznaczyć w swoich projektach.

 

 

 

 

Mimo że nasze kolekcje od początku istnienia firmy miały związek z konkretnymi historiami czy bajkami, postanowiłam tym razem wyjść poza ten obszar. „Be Elastic” symbolicznie nakłania do refleksji na temat otwarcia na nowe możliwości. Element graficzny – kreski – występujący na ubraniach ma podkreślać ruch ciała. Wzór w kamienie to symbol zamknięcia i braku elastyczności.

 

 

Zaś sam ruch i działanie w naszych kolażach lookbookowych został potraktowany w sposób dosłowny i żartobliwy zarazem – odwołaliśmy się do akrobatyki.

 

 

Co najbardziej zachwyca cię w dzieciach, w ich spojrzeniu na świat?

Brak ograniczeń. Świeżość. Szczerość.

 

 

W jakich okolicznościach najlepiej sprawdzą się ubrania z nowej kolekcji? Czy widzisz je raczej jako strój do zabawy i domowego relaksu czy raczej wyjścia w miasto?

Jak wskazuje tytuł kolekcji, sugerujemy, aby pozbyć się stereotypów i działać zgodnie z tym, co podpowiada intuicja. Wszystkie ubrania z tej kolekcji są szyte z certyfikowanej, mięciutkiej bawełny z domieszką elastanu, aby zapewnić dzieciom wygodę i nie krępować ruchów. Dlatego sprawdzą się w każdej sytuacji: zarówno w domowych pieleszach, jak i na dworze.

 

Dzięki za rozmowę.

Leave a comment 1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama