marki, Wizytówka, Zabawa, zabawki

Anne – Claire Petit

cuda z szydełka

Mamy słabość do zabawek dzierganych na drutach. Może dlatego, że przywodzą nam na myśl te, które robiły dla nas nasze babcie, a my nie mamy obecnie czasu na zabawę z szydełkiem? Chcąc obdarować nasze dzieci czymś wyjątkowym, ciągle poszukujemy i sprawdzamy. W końcu każdy pluszak ma szansę stać się najlepszym przyjacielem naszego dziecka.

Ostatnio natrafiłyśmy na fantastyczną markę, której założycielką jest Anne Claire – artystka urodzona w latach 60 w  Holandii. Ponieważ w dziergane kolekcje pluszaków i akcesoriów do domu wkłada całe serce i duszę, swoją firmę postanowiła firmować własnym nazwiskiem.

Anne-Claire Petit ukończyła studia z zakresu wzornictwa przemysłowego w Eindhoven w Holandii i rozpoczęła swoją karierę jako projektantka dla firmy Esprit. Po 4 latach owocnej pracy dla międzynarodowej marki nadszedł czas podniesienie poprzeczki dla jej kreatywności i inspiracji. Projektantka rozpoczęła pracę pod własną marką „Anne-Claire petit Accessories”.

Bez sezonowego cyklu mody, Anne może swobodnie tworzyć i przekazywać w swoich pracach miłość do koloru i naturalnych materiałów, poprzez szeroką gamę produktów. Wszystko powstaje tu spontanicznie, każda zabawka jest wykonana ręcznie na szydełku z troską o najdrobniejszy detal – to niewątpliwie czyni je niepowtarzalnymi i wyjątkowymi.


Z biegiem czasu, marka zaczęła się rozrastać i podzieliła swoje działania na dwie oddzielne linie: Anne-Claire Petit Accessoires, składającą się z zabawek i akcesoriów oraz Playfull Anne-Claire Petit z linią mebli i przedmiotów dekoracyjnych dla domu.

Rzeczy Anne z kolekcji Accessoires to ręcznie dziergane zabawki i akcesoria dla dzieci. Wesołe zwierzątka ; świnka w kolorowych ogrodniczkach, miś w sweterku w paski, czy króliczek w dzierganej sukience i cała masa pluszowych przyjaciół. Pozytywki w kształcie radyjek, gramofony zrobione na szydełku, pluszowe autka i dziergane dekoracyjne zwierzątka z włóczki do powieszenia na ścianie.

Każdej kolekcji radosnych zabawek towarzyszy genialna sesja zdjęciowa – wszystkie pluszaki możemy spotkać w aptece, sklepie, wędrujące na pasach niczym Beatelsi. Co tu dużo mówić, zobaczcie sami, my jesteśmy zauroczone!

This slideshow requires JavaScript.

W ofercie domowych akcesoriów znajdziemy natomiast fotele, kosze na zabawki (które świetnie sprawdzą się także jako osłonki na doniczki), a nawet… dziergane rośliny i kwiatki do wazonu!

This slideshow requires JavaScript.

Nowością są ceramiczne talerzyki – rybki, utrzymane w tej samej, stonowanej kolorystce co krzesła i dywanik w kształcie kwiatka.

This slideshow requires JavaScript.

 

 

W produktach do domu, projektantka wykorzystała także rafie – tworząc z niej kultowego homara, rybkę, osłonki na świeczki i całą gamę produktów. Wykorzystanie tego materiału z palmowych drzew z tropikalnych zakątków Afryki, nadaje projektom eleganckiego wyglądu.

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Kolekcje Anne-Claire Petit sprzedawane są w setkach sklepów w ponad 36 krajach Europy i Azji oraz w Stanach Zjednoczonych.

Leave a comment 1 komentarz

  1. Brakuje mi czasem tekstu o polskich tworcach zabawek. Nie mówię tu np o whisbear itp. Piszecie o szydelkowcach, że piękne, że każdy ręcznie, że ta pani robi, że taki powrót do dzieciństwa. Dlaczego nie napiszecie o Polkach, które takie rzeczy robia. Wierzcie mi, one nie słyszą aż takich zachwytów nad swoimi pracami, co gorsza raczej, czemu tak drogo, albo zrobię sobie takie w domu za mniej. Mamy pod nosem, tu u siebie wspaniałe rekodzielniczki, a piejecie z zachwytu nad Francuzka (?), ale może ma ładniejsza stronę http://www... Polecam np Alegorma albo Roszpunkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Warto przeczytać