Design, Wizytówka

Anne – Claire Petit

Mamy słabość do zabawek dzierganych na drutach. Może dlatego, że przywodzą nam na myśl te, które robiły dla nas nasze babcie, a my nie mamy obecnie czasu na zabawę z szydełkiem? Chcąc obdarować nasze dzieci czymś wyjątkowym, ciągle poszukujemy i sprawdzamy. W końcu każdy pluszak ma szansę stać się najlepszym przyjacielem naszego dziecka.

Ostatnio natrafiłyśmy na fantastyczną markę, której założycielką jest Anne Claire – artystka urodzona w latach 60 w  Holandii. Ponieważ w dziergane kolekcje pluszaków i akcesoriów do domu wkłada całe serce i duszę, swoją firmę postanowiła firmować własnym nazwiskiem.

Anne-Claire Petit ukończyła studia z zakresu wzornictwa przemysłowego w Eindhoven w Holandii i rozpoczęła swoją karierę jako projektantka dla firmy Esprit. Po 4 latach owocnej pracy dla międzynarodowej marki nadszedł czas podniesienie poprzeczki dla jej kreatywności i inspiracji. Projektantka rozpoczęła pracę pod własną marką „Anne-Claire petit Accessories”.

Bez sezonowego cyklu mody, Anne może swobodnie tworzyć i przekazywać w swoich pracach miłość do koloru i naturalnych materiałów, poprzez szeroką gamę produktów. Wszystko powstaje tu spontanicznie, każda zabawka jest wykonana ręcznie na szydełku z troską o najdrobniejszy detal – to niewątpliwie czyni je niepowtarzalnymi i wyjątkowymi.


Z biegiem czasu, marka zaczęła się rozrastać i podzieliła swoje działania na dwie oddzielne linie: Anne-Claire Petit Accessoires, składającą się z zabawek i akcesoriów oraz Playfull Anne-Claire Petit z linią mebli i przedmiotów dekoracyjnych dla domu.

Rzeczy Anne z kolekcji Accessoires to ręcznie dziergane zabawki i akcesoria dla dzieci. Wesołe zwierzątka ; świnka w kolorowych ogrodniczkach, miś w sweterku w paski, czy króliczek w dzierganej sukience i cała masa pluszowych przyjaciół. Pozytywki w kształcie radyjek, gramofony zrobione na szydełku, pluszowe autka i dziergane dekoracyjne zwierzątka z włóczki do powieszenia na ścianie.

Każdej kolekcji radosnych zabawek towarzyszy genialna sesja zdjęciowa – wszystkie pluszaki możemy spotkać w aptece, sklepie, wędrujące na pasach niczym Beatelsi. Co tu dużo mówić, zobaczcie sami, my jesteśmy zauroczone!

This slideshow requires JavaScript.

W ofercie domowych akcesoriów znajdziemy natomiast fotele, kosze na zabawki (które świetnie sprawdzą się także jako osłonki na doniczki), a nawet… dziergane rośliny i kwiatki do wazonu!

This slideshow requires JavaScript.

Nowością są ceramiczne talerzyki – rybki, utrzymane w tej samej, stonowanej kolorystce co krzesła i dywanik w kształcie kwiatka.

This slideshow requires JavaScript.

 

 

W produktach do domu, projektantka wykorzystała także rafie – tworząc z niej kultowego homara, rybkę, osłonki na świeczki i całą gamę produktów. Wykorzystanie tego materiału z palmowych drzew z tropikalnych zakątków Afryki, nadaje projektom eleganckiego wyglądu.

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Kolekcje Anne-Claire Petit sprzedawane są w setkach sklepów w ponad 36 krajach Europy i Azji oraz w Stanach Zjednoczonych.

Leave a comment 2 komentarze

  1. Brakuje mi czasem tekstu o polskich tworcach zabawek. Nie mówię tu np o whisbear itp. Piszecie o szydelkowcach, że piękne, że każdy ręcznie, że ta pani robi, że taki powrót do dzieciństwa. Dlaczego nie napiszecie o Polkach, które takie rzeczy robia. Wierzcie mi, one nie słyszą aż takich zachwytów nad swoimi pracami, co gorsza raczej, czemu tak drogo, albo zrobię sobie takie w domu za mniej. Mamy pod nosem, tu u siebie wspaniałe rekodzielniczki, a piejecie z zachwytu nad Francuzka (?), ale może ma ładniejsza stronę http://www... Polecam np Alegorma albo Roszpunkowo.

  2. Widać, że rzeczy zostały wykonane z wielką starannością i pomysłem. Zabawki takie jak: żelazko, telewizor czy maszyna do szycia skradły moje serce. Bardzo podobają mi się ,,cuda na szydełku’’ polecam również cuda na drutach, np. Manufaktura pracownia artystyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama