inspiracje, Podróże

2 grudnia

Zamknijcie oczy i pomyślcie - tak naprawdę i tylko o tym, gdzie wybralibyście się całą rodziną na odkrywanie świątecznych miasteczek. Tak wiemy, że to trudno tak myśleć i myśleć o jednej sprawie, kiedy w naszych głowach już panuje ferwor przygotowań, plany się komplikują a pierniki przypalają. Dlatego obiecujemy, że za dokładne wykonanie zadania będzie nagroda. Z nagrodą zawsze łatwiej.

Już? Udało się? Tak, myślimy podobnie. Lecimy pierwszym samolotem do Amsterdamu, najlepiej ze świetną przewodniczką, łasą na świąteczny klimat i rejestrującą go wprawnym ale też czułym okiem fotografki, kobiety i mamy. To właśnie zdjęcia Ani są nagrodą dla tych, którym udało się zatrzymać, obudzić wyobraźnię i przepaść w jej odmętach. I treścią, która wypełnia kolejną kartkę z naszego Kalendarza Świątecznych Inspiracji.

Ania, która mieszka w malowniczej stolicy Holandii, snuje piękną, przesyconą domowym ciepłem opowieść o przesiadywaniu w kuchni i grzaniu się w cieple palników, o smaku pierwszych w życiu pomarańczy i o rodzinnym wyjściu w miasto. Posłuchajcie.

***

Czym są dla Was Święta?

Czasem błogiego leniuchowania, ale i poważnej krzątaniny w kuchni, której podbój tradycyjnie zaczynamy już dzień przed Wigilią i okupujemy do czasu, aż wszystkie nasze rodzinne potrawy nie zejdą z palników. Czasem na wspólny spacer, obejrzenie świątecznego filmu i rozmowy z dala od zgiełku maili i telefonów.

 

574 8 10 9 3

 


Twoje świąteczne wspomnienie z dzieciństwa?

Najwspanialszą rzeczą, w tej świątecznej krzątaninie, było oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, wypatrywaną z uporem przez mroźne malowidła na szybach. Największe i najlepsze na świecie uszka cioci Krysi, dzień ubierania choinki i pierwsze w życiu pomarańcze, dostarczone do zakładu pracy mojej mamy przez Świętego Mikołaja.

Bez czego nie wyobrażasz sobie świąt?
Spędzałam już święta bez choinki, barszczu czy prezentów, pod palmą, na innym kontynencie czy goszcząc u przypadkowo spotkanych ludzi, święta na bogato i te bardzo, bardzo skromne.
Na szczęście zawsze miałam przy sobie najbliższych i to bez nich nie wyobrażam sobie świąt!

 

12

 

Co przygotowaliście wspólnie w naszym kalendarzu adwentowym?
Przygotowaliśmy świąteczną przechadzkę po Amsterdamie, który na ten czas zamienia się w miasteczko obsypane złotem. Chcemy Was zachęcić do ruszenia przed siebie! Jeśli zmarzniecie, wypijcie kubek ciepłego kakao, poślizgajcie się na ślizgawce lub przylepcie nos do szyby, podziwiając pięknie udekorowane wystawy i ulice. Ruszcie w tłum i poczujcie tę cudowną atmosferę. Niech święta zakręcą Wam w głowie!

 

19 27 21 20 23 22 26 25 14 24

 

Leave a comment 2 komentarze

  1. Przepięknie i tak świątecznie :))) Nie spodziewałam się, że tak fajnie jest przed świętami w Amsterdamie! Znam wiedeński i niemieckie jarmarki (szkoda, że tak dawno już nie odwiedzane), ale nie spodziewałam się, że Amsterdam jest taki świąteczny! Wow! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama