Mama

10 życzeń Ewy i Łucji

Podobno to co zapisane, ma 2 razy więcej szans na spełnienie. Dlatego zaczynamy kolekcjonować listy marzeń i życzeń zaprzyjaźnionych mam i ich dzieci. Dzisiaj o taką listę poprosiłyśmy Ewę Pawlik, sekretarza redakcji kwartalnika Przekrój oraz jej 4- letnią córkę, Łucję.

Lu ripostuje jak mistrz, a w dodatku działa z rozmachem, dlatego ma już w Przekroju swoją rubrykę „O Lusi” (str. 176). Zapytana przez mamę o największe marzenie, odpowiada zuchwale: „chciałabym polecieć z Tobą, boska matko, na białym jednorożcu do takiego miejsca, gdzie są wszystkie potwory z bajek i księżniczki. Ja bym się oślubiła i już by tak było zawsze.”

Naszym zdaniem zasłużyła na prezent, a nawet 10 prezentów. Ewie też się coś należy, ale zanim przystąpicie do poszukiwań, zobaczcie, co najcelniej trafia w gusta każdej z dziewczyn.

10 życzeń Ewy

 

1. Albumy. Książki. Czytam pasjami. Co kilka dni nowa fascynacja – po zbiorach Thierego Struvaya czas na Africa Rising– modę, design i sztukę z Afryki. Oglądam, analizuję, drążę. Z tych miłości rodzą się potem artykuły.

2. Japońska muzyka z lat 1975-1985. Fantastyczne piosenki nie wiem o czym i genialne, genialne okładki. You Tube jest tego pełen, polecam z całego serca. Moi ulubieńcy to Chiemi Manabe, Midori Takado i Yasuaki Shimizu.

3. Wagony sypialne i wagony WARS. Pochodzę z Pomorza Zachodniego. Podróż do Mamy i Taty trwa zatem dłużej niż lot do Tokio. Korzystamy z Łucją z wagonów sypialnych. Polecam! Przygoda!

4. Lato. Słońce i jedzenie na każdym krzaku. Latem jestem permanentnie zadowolona z życia.

5. Morsowanie. Nie znoszę zimna, więc kilka lat temu zaczęłam morsować. Teraz lepiej zimno znoszę. I wiele innych rzeczy też. Siła!

6. Woda. Kajaki, żagle, żabka. Morze, ocean, jezioro, staw. Woda z cytryną rano. Woda!

7. Lumpeksy. Nie vintage, nie second hand. Lumpeks. Najlepiej na prowincji. Najlepiej ohydny. Wszystkie moje najlepsze ubrania są z lumpeksów. Kocham i to na zawsze, tak czuję.

8. Warzywa. Uwielbiam! Zawsze mam w domu kosz pełen warzyw. Lubię jeść ładnie i zdrowo, lubię, gdy Łucja zachwyca się kształtami i kolorami. Warzywa dowodzą, że świat jest piękny i niesamowity.

9. Jaggi Vasudev. Były hodowca kurczaków, obecnie nauczyciel jogi. Założył ponad 300 szkół podstawowych oraz wiele ośrodków jogi. Jak na guru, niezwykle przyziemny. Sarkastyczny, skuteczny, bystry. Świetny człowiek.

10. Las. Kocham las. Tam się uczę, odpoczywam i rosnę.

 

10 życzeń Łucji

 

 

1.Elza 2. Koszulka z Elzą 3. Spinki z Elzą 4. Wszystko z Elzą 5. Elza z Elzą 6. Bałwany. Po sezonie na śnieg zdarza nam się trzymać małe bałwany w zamrażarce. 7. Wspólna kąpiel. Wieczorny rytuał. Potrafimy spędzić w wannie dwie godziny. 8. Elza z Elzą w Elzy 9. Czy pisałam o Elzie? Elza! 10. I na koniec: Notes z Elzą

 

 

Leave a comment 2 komentarze

  1. Elza z Elzą w Elzy. Życie małych dziewczynek jest takie proste – od razu wiedzą czego chcą. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama